کود کامل 10x شوک برای کلم بروکلی

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود کامل 10x شوک برای کلم بروکلی: اگر با وجود مصرف کودهای متنوع و خرج هزینه گزاف در کشت کلم بروکلی تغییری در میزان رشد و باردهی گیاه شاهد نبوده اید، سایت آل کود برای شما پیشنهاد فوق العاده ای با نتیجه تضمینی دارد. برای این گیاه، کود کامل 10x شوک برای کلم بروکلی سرشار از عناصر غذایی پر مصرف و ریز مغذی بوده و ترکیب استثنایی برای محصولات زراعی به شمار می آید. رشد چند برابری و انفجاری گیاه کلم بروکلی با این محصول قطعی بوده و تنها با مصرف این ماده تقویتی بی نظیر، بدون دردسر و صرف انرژی و زمان اضافی برای استفاده از کودهای شیمیایی مختلف، در کمترین زمان و به بهترین وجه شاهد افزایش رشد و باردهی کلم بروکلی خواهید شد.

پیشنهاد سایت آل کود برای شما کشاورزان زحمت کش، مطالعه این مقاله خواندنی و مختصر پیرامون نیازهای اساسی گیاه کلم بروکلی، ویژگی های این محصول و کاربرد کود کامل 10x شوک برای کلم بروکلی است.

توصیه میکنم برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون تاثیرات این کود بی نظیر، با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

آشنایی با کلم بروکلی و فواید این گیاه

خواص گیاه کلم بروکلی

کلم بروکلی یکی از انواع سبزیجات مقوی می باشد که از خانواده کلم بوده و دارای ساقه محکمی است که بخش چتر مانند در بخش بالایی ساقه تشکیل شده و با رنگ سبز تیره خود، نشان دهنده کلم بروکلی است. این گیاه مقادیر بالایی از ویتامین آ ، ث، پتاسیم، آهن، پتاسیم را در دل خود جای داده و گیاه بسیار مقوی برای انسان به شمار می آید. این نوع کلم، در مقایسه با سبزیجات میزان پروتئین بیشتری دارا میباشد.

کلم بروکلی برای رشد مطلوب و ثمر دهی موثر، به تنهایی و با کمک خاک نمیتواند پتانسیل محصول دهی خود را نشان دهد بلکه به عناصر غذایی کامل در زمان مناسب و طی دوران رویشی خود نیازمند است. در بین گزینه های کوددهی کلم بروکلی، ممکن است اولین گزینه ای که به ذهن کشاورز خطور میکند، کود npk  باشد؛ لازم به ذکر است عناصر پر مصرف نیتروژن، فسفر و پتاسیم تنها بخشی از نیازهای غذایی کلم بروکلی هستند اما برای رشد عالی و باردهی زیاد، این محصول به عناصر ریز مغذی مانند آهن، کلسیم، بور، هورمون های رشد، آمینواسید و …به شدت احتیاج دارد. تنها کودی که تمامی مواد مغذی را افزون بر مواد ارگانیک اصلاح کننده خاک در اختیار دارد، کود کامل شوک برای کلم بروکلی است.

کود کلم بروکلی

برای مطالعه : کود کلم بروکلی

فواید کود کامل شوک برای کلم بروکلی

  1. راز رشد برگهای کلم بروکلی و نمایان شدن محصول در بین برگها، تامین تمامی مواد مغذی برای این گیاه است تا با کمک آن، رشد محصول از تمامی جهات تضمین گردد. کلم بروکلی گیاهی نیست که تنها به عناصر پر مصرف جهت رشد زیاد اکتفا کند زیرا گیاهان بارده، نیازمند عناصر غذایی، معدنی و آلی مختلفی هستند که وجود همه این ترکیبات در ساختار یک کود، خبر از فوق العاده پیشرفته بودن کود دارد. لذا اگر از تعداد دفعات کوددهی زیاد و استفاده از کودهای مختلف برای رشد کلم بروکلی خسته شده و نتایج و هزینه های شما نتیجه بخش نبوده است، از ماده تقویتی استفاده نمایید که مواد آلی و عناصر مغذی کافی را در اختیار دارند.
  2. استفاده از کود بسیار باکیفیت شوک برای کلم بروکلی در ابتدای رشد و طی مراحل رشد این گیاه، به سبب ترکیب کودی بی نهایت حیرت انگیز که افزون بر داشتن عناصر ان پی کا، عناصر آهن، بور، کلسیم، هورمون های گیاهی، عصاره جلبک دریایی، آمینواسید، مواد اصلاح کننده خاک فولویک اسید و هیومیک اسید، منجر به نتایج فوق تصور و باردهی شدید این گیاه خواهد شد.
  3. این کود بی نظیر، حتی عناصری که در دل خاک حضور دارند اما گیاه کلم بروکلی قادر به تجزیه و مصرف آن نیست را در اختیار ریشه و در نهایت بخش های هوایی گیاه قرار می دهد.
  4. لذا لازم است قبل از اینکه اقدام به کوددهی کلم بروکلی نمایید، از نیازهای عمده این گیاه و مواد مغذی که منجر به رشد بیشتر و عالی این می گردند آگاهی پیدا کنید و ار کود تقویتی با بالاترین عملکرد در کشت خود استفاده نمایید.

کود کلم بروکلی

زمان استفاده از کود کامل 10x شوک برای کلم بروکلی

بهترین زمان برای کوددهی این محصول با کود کامل شوک، زمانی است که بوته ها سر از خاک بیرون آورده و برای تامین نیتروژن و عناصر دیگر جهت رشد رویشی پر قدرت، آماده هستند.

در این زمان با مصرف کود کامل 10x شوک نیتروژن مورد نیاز گیاه تامین شده و برگها شروع به رشد و بزرگی می نمایند. همچنین به سبب توسعه سیستم ریشه ای و افزایش جذب عناصر غذایی، انرژی کلم بروکلی برای گلدهی و فاز زایشی ذخیره و افزایش پیدا می کند. کود کامل ده ایکس شوک به سبب مایع بودن بالاترین میزان جذب را داشته و اثر خود را در کمترین زمان و با ماندگاری طولانی نشان می دهد.

یهترین کود برای کشت کلم بروکلی

بیشتر بخوانید : بهترین زمان استفاده از کود کامل

اهمیت تغذیه کلم بروکلی با کود کامل 10x شوک

تفاوت کود کامل 10x شوک با کودهای دیگر، ویژگی های منحصر به فرد این محصول شگفت انگیز است که آن را از دیگر کودهای تقویتی و شیمیایی متمایز نموده است.اکنون به نقش عناصر موجود در ترکیب کود کامل 10x شوک می پردازیم:

نقش عناصر ریز مغذی  بر روی کلم بروکلی

این عناصر نظیر آهن، بور، مولیبدین، بور، مس و منگنز، در شادابی و سلامت محصول تاثیر زیادی دارد به عنوان مثال کمبود آهن سبب کمرنگ شدن ساقه و برگ و محصول کلم بروکلی شده و در اثر کاهش میزان مولیبدن، برگ های کلم بروکلی ضخیم شده و ظاهر بدشکلی بدست خواهند آورد.

ازت در رشد رویشی، فسفر در افزایش انرژی، تشکیل ریشه، پتاسیم در بسیاری از فرآیندهای درون سلولی گیاه نظیر دذستی، افزایش مقاومت در برابر عوامل بیماری زا، بهبود طعم و …نقش دارد و کمبود آن منجر به مات شدن برگ کلم می گردد.

هیومیک اسید

اسید هیومیک دیگر ترکیب موجود در کود کامل 10x شوک برای کلم بروکلی است که منجر به اصلاح خاک، افزایش فعالیت میکروارگانیسم ها، افزایش زهکشی خاک و …می گردد.

فولویک اسید

اسید فولویک دیگر ماده موجود در کود کامل 10x شوک برای کلم بروکلی می باشد که منجر به افزایش انتقال عناصر غذایی به داخل ریشه گیاه می گردد.

جلبک دریایی

این ترکیب سرشار از هورمون های محرک رشد برای کلم بروکلی است.

آمینواسید

این ماده منجر به افزایش سوخت ساز گیاهی، جلوگیری از آسیب استرس های محیطی و بالا رفتن سرعت جذب عناصر غذایی و کودهای دیگر می گردد.

با تشکر از توجه شما، آل کود

کود کامل 10x شوک برای کلم بروکلی
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *