کود درخت گیلاس

کود درخت گیلاس

هنگامی که شاخه های آویز با گل های صورتی یا سفید پوشانده شده است ، یک درخت گیلاس در بهترین حالت خود را دارد. بهترین کود درخت گیلاس را از کارخانه تهیه کنید.

قابل توجه باغداران محترم:

در مورد کود دهی درختان میوه به دنبال یک عدد کود خاص نباشید و فکر نکنید با استفاده از کود های دامی می توانید گلدهی و باردهی درختان خود را به حداکثر برسانید.

آل کود برای شما یک پیشنهاد مفید و کاربردی دارد.

اگر سه الی چهار سال برنامه غذایی مرتب و علمی داشته باشید که مستلزم زمان و هزینه است می توانید ضمن بالاترین میزان برداشت منطقه خود با کیفیت ترین میوه های آن سال را داشته باشید که هم از نظر بازار پسندی و هم از نظر طعم و اندازه بالاترین کیفیت را دارا باشند.

دقیقآ راهکاری که کشاورزان نمونه هر استان آن را انجام می دهند.

درختان بر خلاف دیگر گیاهان بخصوص صیفی جات نمی توانند سریعآ به یک عنصر خاص واکنش سریع نشان دهند و نیازمند زمان بیشتری هستند.

تنها راهکاری که باعث افزایش عملکرد و باردهی بیشتر یک درخت طی همان سال می شود استفاده از کود کامل 10X شوک است.

که فقط همان سال می تواند حداقل افزایش عملکرد درختان میوه را 30 الی 40 درصد افزایش دهد.

این تنها کودی است که به دلیل فرمول خاص آن فوری جواب می هد.

ولی همانطور که گفته شد برای رساندن درختان به حداکثر باردهی خود نیاز به برنامه غذایی ممتد ، منظم و علمی داریم که در این راستا کارشناسان آل کود می توانند شما را از این نظر به بهترین نحو پشتیبانی کنند.

این یک درخت نمونه برازنده و ظریف را برای چمن ها ایجاد می کند که مطمئناً جلب توجه می کند. گونه ها و ارقام مختلف انواع مختلفی از انواع کوتوله های 8 پا (2 متر) تا 40 پا (12 متر) با سایبان های گسترده را ارائه می دهند.

اگر قصد کاشت گیلاس را دارید ، ما به شما کمک می کنیم تا با نکات رشد گیلاس آشنا شوید گیلاس های گریخته در آفتاب کامل رشد کرده و شکوفه می گیرند ، اما سایه نور را تحمل می کنند. خاک خوب زهکشی شده در مراقبت از گونه های گیلاس ، به ویژه برای جلوگیری از پوسیدگی ، ضروری است. گردش مناسب هوا در اطراف سایبان درخت مهم است و به جلوگیری از بیماری ها کمک می کند. بنابراین ، هنگام کاشت گیلاس ، باید ابعاد نهایی ارقام را در نظر بگیرید و درخت را به اندازه کافی از ساختار و سایر درختان کاشت کنید ، بنابراین لازم نیست که شاخه های جذاب را کوتاه کنید. گلهای گیلاس گریزان پروانه ها و گیاهان زالو را جذب می کنند ، بنابراین هنگام استفاده از گل در شکوفه از استفاده از حشره کش ها خودداری کنید.

درختان گیلاس شیرین اولین میوه فصل را تولید می کند. با داشتن بیش از 18 رقم موجود ، آنها می توانند مزایای زینتی و خوراکی را برای باغ ها فراهم کنند. این گیاه به دلیل داشتن میوه زیاد و میوه های تیره بسیار محبوب است. از آنجا که درختان گیلاس نسبتاً سریع رشد می کنند ، نیاز به کود به را به راحتی درک می کنید ، اما کود بیش از حد باعث کاهش میزان میوه درختان می شود.

کود درخت گیلاس: چه موقع و چگونه می توان درختان گیلاس را بارور کرد:

باغداران درختان گیلاس را به دلیل شکوفه های بهاری برجسته و میوه های شیرین قرمزشان دوست دارند. وقتی صحبت از کود درختان گیلاس می شود ، کمتر بهتر است. بسیاری از درختان گیلاس که در حیاط خلوت مناسب کاشته شده به کود زیادی احتیاج ندارند. برای اطلاعات در مورد زمان بارور کردن درخت های گیلاس موارد ذیل را بخوانید  و اینکه کود درخت گیلاس ایده خوبی است.

کود گیلاس:

باغبان باید به یاد داشته باشید که کود دادن به درختان گیلاس میوه بیشتری را تضمین نمی کند. در حقیقت ، نتیجه اصلی استفاده از کود درخت گیلاس سنگین در نیتروژن ، رشد بیشتر شاخ و برگ است. اگر رشد شاخ و برگ کند است ، درخت را بارور کنید. اما فقط کود درخت گیلاس را در نظر بگیرید اگر متوسط ​​رشد سالانه شاخه کمتر از 8 اینچ باشد. می توانید با اندازه گیری زخم های مقیاس جوانه سال گذشته که در نوک ساقه شکل گرفته است ، این را محاسبه کنید. اگر به کود نیتروژن بریزید ، ممکن است درخت شما شاخه های طولانی تر رشد کند ، اما به قیمت میوه است. شما باید بین دادن کمک گیاهی و مصرف بیش از حد آن در کود ، تعادل خود را حفظ کنید.

نیاز را تعیین کنید:

درختان بالغ همیشه نیازی به لقاح ندارند زیرا قبلاً سیستم ریشه گسترده ای را توسعه داده اند. از آنجا که درختان گیلاس خیلی سریع رشد می کنند ، با این وجود ، کمبود آن به سختی قابل توجه نیست. شاخه های درخت گیلاس باید از 10 تا 15 اینچ در سال رشد کنند. اگر رشد کمتر از این باشد ، ممکن است کود لازم باشد. تغییر در برگها همچنین می تواند نیاز به لقاح را نشان دهد. اگر برگها در میان تابستان مایل به زرد شوند ، از سال به بعد به تدریج كوچك تر می شوند یا قبل از رسیدن پاییز ، مقداری كاهش می یابد ، درخت می تواند از لقاح بهره ببرد. اگر این علائم وجود نداشته باشد ، لقاح ممکن است باعث افزایش بیش از حد شاخه و رشد برگ به قیمت تحمل میوه شود.

نوع کود:

درختان گیلاس هیچ گونه واکنشی از لقاح زمین فسفر یا پتاسیم نشان ندادند. مگر اینکه آزمایش خاک خلاف این امر نشان دهد ، نیتروژن تنها ماده مغذی مورد نیاز است. درصد ازت ، فسفر و پتاسیم در برچسب محصول نشان داده شده است. کود با نسبت 16-4-8 دارای 16 درصد نیتروژن ، 4 درصد فسفر و 8 درصد پتاسیم خواهد بود. یک درخت میوه جوان سه بار بعد از کاشت ، در دو هفته ، شش هفته و 10 هفته با هر بار استفاده از 1/2 اونس ازت می تواند به آرامی بارور شود. بعد از سال اول ، این درخت را می توان با سرعت حدود 1.5 اونس ازت در هر اینچ قطر تنه بارور کرد ، که حداقل یک پا از زمین فاصله دارد. یک کیسه 10 پوندی کود 16-4-8 می تواند 1.6 پوند ازت در کل کیسه باشد. مقدار کود موجود در مقدار نیتروژن مورد نیاز را پایه گذاری کنید. کودهایی که فقط نیتروژن دارند ، مانند نیترات آمونیوم در دسترس هستند.

به دنبال یک کود متعادل یا یک گیاه خاص برای درختان زینتی باشید. کودهای متعادل حاوی مقادیر مساوی ازت ، فسفر و پتاسیم 10-10-10. کودهای شیمیایی در آب بسیار محلول هستند و کار خود را به سرعت انجام می دهند. آنها همچنین به سرعت از خاک خارج می شوند.

—کودهای شیمیایی – مصنوعی و ارگانیک (به طور طبیعی مشتق شده) – از مواد مغذی مانند نیتروژن  فسفات و پتاس است.

—در عوض ، اصلاحات ارگانیک خاک مانند کمپوست و کود پوسیده وجود دارد. آنها مانند کود استفاده  می شوند ، اما از نظر فنی کود نیستند. شما می توانید اصلاحات خاک ارگانیک خود را مانند کمپوست ، خارج از مواد خوراکی یا ضایعات باغ انجام دهید ، یا حتی کمپوست ، کود و سایر مواد ارگانیک را از یک منبع محلی قابل اعتماد دریافت کنید. اگرچه اینها به پشتیبانی مواد مغذی در خاک برای حمایت از درختهای گیلاس شما کمک می کنند ، اما آنها “تجزیه و تحلیل تضمین شده” نخواهند داشت.

—به طور کلی ، درختان گیلاس وقتی رشد می کنند که عناصر مغذی مانند نیتروژن (N ، فسفر (P و پتاسیم (K وجود داشته باشد. نیتروژن به تشویق رشد رویشی (برگ و شاخه ها) کمک می کند. فسفر توسعه ریشه و شکوفه را تشویق می کند. پتاسیم / پتاس مسئول مؤثر بودن مقاومت در برابر بیماری طبیعی درخت آلبالو و سیستم هایی است که از سلامت عمومی آن ، مانند سیستم ایمنی بدن ، پشتیبانی می کنند. کود شیمیایی محلول در آب که بطور اختصاصی برای استفاده در درختان گیلاس تهیه شده است ، مواد مغذی را که این درختان در طی سالهای اولیه خود در زمین به وجود می آورند ،ایجاد می کند.

درختان گیلاس فیدرهای سبک هستند و کود کم نیتروژن مانند 5-10-10 یا 10-15-15 را ترجیح می دهند. مواظب باشید بیش از حد کود ندهید ، یا ممکن است درخت نامتعادل تولید کنید ، این می تواند بر تولید میوه تأثیر بگذارد و درخت را مستعد آفات و بیماری ها بگذارد.

چه موقع باید یک درخت گیلاس را بارور کنید:

منتظر پاییز باشید:

منتظر پاییز باشید تا درختان گیلاس را بارور کنید. پس از ریزش برگها ، ریشه ها هنوز در خاک خنک در حال رشد هستند. پس از متوقف شدن رشد قابل مشاهده دیگر ، ریشه ها همچنان رشد می کنند تا اینکه دمای خاک نزدیک به 40 درجه فارنهایت نزدیک شود. در این مدت آنها می توانند مواد مغذی را جذب کرده و آنها را به شکلی ذخیره کنند که در بهار برای رشد جدید مورد استفاده قرار گیرد. اگر مناطقی که درخت کاشته شده است در یک شیب قرار داشته باشد یا در غیر این صورت در معرض روان آب بیش از حد باشد که ممکن است کود را شستشو دهد ، می توان کود اولیه را نیز در اوایل بهار قبل از شروع رشد جدید به کار برد.

—-در خاک غنی از مواد مغذی ، می توانید از کودها تا زمانی که درختان گیلاس شما شروع به بارور می کنند ، خودداری کنید (به طور متوسط: 4-7 سال برای گیلاس های شیرین ، 3-5 سال برای پای / گیلاس ترش). اگر درختهای گیلاس جدید خود را در طول فصل رشد چندین اینچ از رشد سبز نخواهید داشت ، از بهار بعدی شروع به کود دهی کنید.

—به طور معمول برای درختان گیلاس ، یک بار در سال کافی است – در اوایل بهار ، حدود دو یا سه هفته قبل از شکوفا شدن درخت ، کود کم نیتروژن بمالید. شما هنوز هم می توانید بعد از در آمدن جوانه بارور شوید ، اما به هیچ وجه دیرتر از ماه ژوئیه نیست. برای هرگونه دستورالعمل ویژه کاربرد کود ، همیشه به اطلاعات چاپ شده در برچسب محصول خود مراجعه کنید. به یاد داشته باشید که مشاوره محلی در مورد لقاح ممکن است در مواقع مشخصی از سال مؤثر واقع شود. به خاطر محیط محلی خود ، لطفاً این محدودیت ها را رعایت کنید.

—-بسیاری از درختان میوه پس از شروع بارور شدن ، نیاز به نیتروژن بیشتری دارند ، اما نه درخت های گیلاس. هر سال خاک را آزمایش کنید تا ببینید چه چیزهایی لازم است و اگر سطح نیتروژن کم به نظر می رسد ، دو هفته قبل از در آمدن جوانه در اوایل بهار ، کود کم نیتروژن را در مقادیر کمی بمالید. درختان خود را مالچ کنید و علفهای هرز را در خلیج خود نگه دارید ، زیرا علفهای هرز با درختان گیلاس شما برای مواد مغذی رقابت می کنند

اگر درخت شما در یک مکان آفتابی در خاک حاصلخیز و خوب زهکشی کاشته شده است ، ممکن است نیازی به کود نداشته باشد. قبل از شروع به بارور کردن درختان گیلاس با هر چیزی به جز ازت ، می خواهید یک آزمایش خاک را انجام دهید. اگر آزمایش نشان داد خاک فاقد مواد مغذی مهم است ، می توانید آنها را به آنها اضافه کنید. همچنین به خاطر داشته باشید که بهترین زمان برای باروری اوایل بهار است. کود دهی گیلاس را در اواخر بهار یا تابستان شروع نکنید. این زمان کوددهی درخت گیلاس باعث تحریک رشد شاخ و برگ در اواخر تابستان ، مهار بارور شدن می شود و درخت را در معرض آسیب زمستان قرار می دهد.

چگونه می توان درختان گیلاس را بارور کرد:

اگر رشد درخت گیلاس شما کمتر از 8 اینچ در سال باشد ، ممکن است به کود درخت گیلاس احتیاج داشته باشد. اگر چنین است ، یک کود دانه دانه متعادل ، مانند 10-10-10 خریداری کنید. میزان کود مورد استفاده بستگی به تعداد سالهای کاشت درخت در باغ شما دارد. برای هر سال از سن درخت حداکثر یک پوند 1/10 پوند ازت استفاده کنید. به طور کلی ، کودهایتان را با پراکنده کردن دانه‌های اطراف تنه درخت گیلاس و خارج از آن دور خط درخت استفاده می کنید. پخش نزدیکی یا لمس کردن تنه پخش نشود. با در نظر گرفتن گیاهان دیگری که در نزدیکی گیلاس کود می کنید ، کود زیادی دریافت نکنید. ریشه های درخت گیلاس هر کود مورد استفاده در نزدیکی خود را از جمله کود چمن  را جذب می کند.

کوددهی یک روش عالی برای پر کردن مواد مغذی موجود در خاک شما ، به ویژه ازت است. نیتروژن رشد گیاهی سبز را تشویق می کند ، دقیقاً همان چیزی است که شما می خواهید قبل از رسیدن درخت گیلاس خود به سالهای حاصل از میوه خود ، آن را ارتقا دهید.

همیشه خاک خود را قبل از استفاده از کود آزمایش کنید. خاک های مختلف می توانند مقادیر مختلفی از عناصر بومی مورد نیاز برای حمایت از رشد و توسعه درخت گیلاس را داشته باشند. اگر متوجه شدید خاک شما فاقد مواد مغذی لازم (ازت ، فسفات ، پتاس و …) است ، حتما کودی را انتخاب کنید که کمبود مواد مغذی خاک را تکمیل کند.

قبل از هرگونه تغییر ، از خاک خود مطلع شوید و اهمیت آزمایش خاک را دریابید.

از کجا کود دهیم:

ریشه های فیدر در 12 اینچ برتر خاک قرار دارند. ریختن کود روی سطح برای رسیدن به این ریشه ها با مواد مغذی کافی است. با شروع حداقل 2 فوت از تنه ، مقدار لازم کود را به طور مساوی در یک دایره در اطراف درخت پراکنده کنید. ریشه ها می توانند حداقل 1 1/2 برابر قطر شاخه ها از آن درخت گسترش داشته باشند. مراقب باشید از مناطقی از چمن زنی که قبلاً بارور شده اند ، خودداری کنید ، زیرا درخت از قبل مواد معدنی را از تیمار چمن زنی استفاده می کند

مواد مغذی:

نیتروژن ، فسفر / فسفات ، و پتاسیم / پتاسیم مواد مغذی بزرگ “درختان گیلاس” به رشد طبیعی هستند. آنها در خاک سالم وجود دارند ، اما ممکن است در صورت کمبود خاک به آنها اضافه شود. نیتروژن ماده مغذی است که بیشتر در مورد رشد درختان گیلاس مورد استفاده قرار می گیرد. در سراسر خاک حرکت می کند ، با رشد طبیعی جدا می شود و باید با ترکیبات مصنوعی یا آلی جایگزین شود. منبع اصلی نیتروژن در تجزیه مواد آلی است. علائم کمبود مغذی در درختان گیلاس شامل برگهای مایل به قرمز یا رنگ پریده ، برگهای باریک یا کوچک شده و لکه های مرده روی برگها است.

ریز مغذی ها:

درختان گیلاس همچنین به عناصر ریز مغذی موجود در خاک احتیاج دارند که این امر باعث می شود مواد مغذی موجود در دسترس این درخت باشد. به عنوان مثال ، مولیبدن به رفع نیتروژن در خاک کمک می کند. مس و روی از ایجاد لکه های رنگی و ایجاد اشکال در برگ جلوگیری می کنند. کلسیم یکی دیگر از ریز مغذی های اساسی است که درختان گیلاس رشد می کنند و باعث بهبود کیفیت برگ و میوه می شوند. آسانترین روش برای افزودن ریز مغذی ها افزودن کمپوست پیر یا یک کود خوب میوه ای متعادل است که می گوید ریز مغذی ها بخشی از این فرمول هستند.

اسید هیومیک

خانه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366