نمایندگی کود شیمیایی

نمایندگی کود شیمیایی

کودهای شیمیایی امروزه در بین باغداران و کشاورزان جایگاه ویژه‌ای به دست آورده‌اند و اغلب افراد برای حاصلخیزی خاک زمین و تقویت گیاهان‌ خود از این نوع کودها بهره می‌گیرند. در حال حاضر شرکت‌ها و کارخانه‌های زیادی وجود دارند که اقدام به تولید کودهای شیمیایی می‌کنند و آن‌ها را به‌ صورت عمده در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند. برخی از این شرکت‌ها برای این‌ که بتوانند کودهای شیمیایی خود را بهتر به فروش برسانند، از راه‌های گوناگونی بهره می‌گیرند. یکی از بهترین این راه‌ها ایجاد نمایندگی کود شیمیایی در شهرها و مکان‌های مختلف است.

در واقع کشاورزان و افرادی که فروشگاه دارند می‌توانند با خرید کود شیمیایی از کارخانه‌های مختلف، تخفیف زیادی بگیرند. به طور معمول هر چقدر میزان خرید افراد از کارخانه‌ها بیشتر باشد، تخفیفات بیشتری نیز برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود و در نتیجه پس از گذشت مدتی که به مشتری دائم تبدیل شدند، به آن‌ها نمایندگی داده می‌شود.

دقت داشته برای دریافت نمایندگی باید میزان خریدتان زیاد باشد و با یک بار خرید کم، نمایندگی به شما تعلق نخواهد گرفت. در حال‌ حاضر نمایندگی‌های مختلفی در کشور وجود دارد که آن‌ها انواع کود شیمیایی را به‌ صورت عمده در اختیار باغداران و کشاورزان قرار می‌دهند و از این طریق به سود نسبتا بالایی می‌رسند.

راهنمای انتخاب و خرید کود شیمیایی مناسب

کودهای شیمیایی به طور معمول حاوی عناصر و املاح مغذی هستند و می‌توانند به رشد بهتر گیاهان کمک کنند‌. اما نباید بدون آگاهی و به‌ صورت خودسرانه از هر کودی استفاده کنید زیرا در برخی مواقع ممکن است کود مورد نظر برای گیاه‌تان اصلا مناسب نباشد.

بنابر این اول از هر چیزی باید نیاز گیاه‌تان را بسنجید و یک آزمون خاک یا برگ انجام دهید تا کمبودهای موجود بهتر مشخص شوند. سپس با توجه به پاسخ آزمون باید کودی مناسب را انتخاب کنید. هنگامی که کود مناسب را انتخاب کردید، می‌توانید به راحتی از نمایندگی کود شیمیایی یا کارخانه‌هایی که کودهای باکیفیت تولید می‌کنند، کود مورد نظرتان را تهیه نمایید.

دقت داشته باشید کود مورد نظرتان باید سرشار از املاح و مواد مغذی همچون فسفر، نیتروژن، کلسیم، پتاسیم و… باشد تا بتواند به بهترین شکل ممکن نیازهای گیاه و خاک را تأمین نماید. همچنین لازم است بعد از خرید کود شیمیایی، به دستورالعمل‌های ذکر شده بر روی جلد توجه کنید و با توجه به آن‌ها کار کوددهی را انجام دهید تا مشکلی برای محصولات‌تان به وجود نیاید و بهترین نتیجه را نیز به دست آورید.

بیشتر بخوانید : کود کلم بروکلی

نحوه مصرف کودهای شیمیایی برای گیاهان مختلف

به طور معمول می‌توانید کودهای شیمیایی را به صورت پودری، گرانوله، کریستاله، میکرو گرانوله، مایع و… از نمایندگی کود شیمیایی یا فروشگاه‌های معتبر برای خود تهیه کنید و به‌ راحتی مورد استفاده قرار دهید.

کوددهی گیاهان با استفاده از کودهای شیمیایی به مهارت خیلی زیادی احتیاج ندارد اما برای به دست آمدن نتیجه‌ای مناسب، لازم است یک‌سری نکات ساده مهم را در نظر داشته باشید و بدون آگاهی اقدامی انجام ندهید.

با توجه به این‌ که بیشتر مواد ضروری و مغذی مورد نیاز گیاهان از طریق خاک تامین می‌شود، کشاورزان و باغداران باید خاک زمین خود را قبل‌ از کشت گیاهان و درختان، با استفاده از کودهای شیمیایی تغذیه کنند تا هیچ‌ گونه کمبودی به جایی نماند و خاک از حاصلخیزی کافی برخوردار باشد.

شما می‌توانید از کودهای شیمیایی که محلول در آب هستند را به روش آبیاری و محلول پاشی استفاده کنید. در روش محلول پاشی کافی است کودتان را با آب ترکیب کنید و سپس آن را با استفاده از سم‌پاش به طور کامل به قسمت‌های مختلف گیاه اسپری نمایید. کود شیمیایی مورد نظر در این روش از طریق برگ‌های گیاه و شاخه‌ها جذب می‌شود و به‌ سرعت اثرگذاری می‌کند.

در روش آبیاری نیز باید کودتان را ابتدا با آب ترکیب کنید تا کاملاً یک‌دست شود. پس‌ از آن نیز باید محلول حاصل‌ شده را پای گیاهان‌تان بریزید تا جذب ریشه شود و کمبودهای موجود را برطرف کند.

بیشتر سعی کنید کودهایی که به صورت محلول در آب هستند را از نمایندگی کود شیمیایی برای گیاهان‌تان تهیه نمایید زیرا طریقه مصرف این کودها بسیار راحت‌تر از کودهای نامحلول است. برای کوددهی گیاهان با استفاده از کودهای شیمیایی که در آب حل نمی‌شوند نیز می‌توانید از روش پخش سطحی یا چال کود بهره بگیرید.

در روش پخش سطحی کافی است کود پودری مورد نظر را به‌ صورت مساوی بر روی سطح خاک زمین مورد نظرتان پخش کنید و اجازه دهید به‌ مرور زمان توسط موجوداتی همچون کرم‌ها که در خاک زندگی می‌کنند، با خاک ترکیب شود.

برای تغذیه‌رسانی گیاهان به روش چال کود نیز باید ابتدا پای گیاه یا درخت مورد نظرتان چاله‌ای با عمق کافی ایجاد کنید و سپس داخل آن را با استفاده از کود پر کنید. پس‌ از پر کردن چاله با استفاده از کود شیمیایی، لازم است روی آن را با کمک خاک بپوشانید و در آخر نیز آبیاری را انجام دهید.

نمایندگی کود شیمیایی

مزایای استفاده از کودهای شیمیایی

  • استفاده، حمل و ذخیره این نوع کودها در مقایسه با کودهای دیگر بسیار راحت‌تر است و هر کسی می‌تواند به سادگی در سریع ترین زمان ممکن، با کمک آن‌ها گیاهان خود را تقویت کند.
  • با توجه به این که اکثر کودهای شیمیایی به صورت محلول در آب هستند، گیاهان مختلف می‌توانند به‌ راحتی مواد غذایی موجود در آن‌ها را به خود جذب کنند.
  • کودهای شیمیایی را می‌توانید با قیمت بسیار مناسبی برای گیاهان خود تهیه نمایید و در هزینه‌های‌تان صرفه جویی منید.
  • تأثیرات کودهای شیمیایی بر روی گیاهان به‌ سرعت نمایان می‌شود و نیازی نیست برای به دست آمدن آوردن نتیجه‌ای مطلوب، زمان زیادی را منتظر بمانید.
  • این نوع کودها به شکل ویژه‌ای عملکرد محصولات را افزایش می‌دهند و اجازه نمی‌دهند شرایط محیطی سخت صدمه‌ای به آن‌ها وارد کند.

بیشتر بخوانید : بهترین زمان استفاده از کود کامل

 سخن پایانی

شما نیز اگر می‌خواهید نمایندگی کود شیمیایی را دریافت کنید، همان طور که در ابتدای مقاله گفته شد باید اول از هر چیزی وفاداری خود را ثابت کنید و از کارخانه مورد نظرتان به صورت عمده بسیار خرید کنید. در چنین شرایطی آن‌ها کودهای شیمیایی را با قیمت کم‌تری به شما می‌فروشند و شما نیز می‌توانید به راحتی از طریق فروش آن‌ها برای خود کسب درآمد کنید.

با تشکر از توجه شما، آل کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366