کود هویج

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود هویج

جهت خرید بهترین کود هویج از بالای همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

هویج گیاه علفی، گیاهی دوساله و محصول فصل سرد و و از نظر نحوه جوانه زنی، جوانه زنی بیرونی دارد، هویج به کودی نیاز دارد  که دارای میزان متناسب از عناصر نیتروژن ، فسفر و پتاسیم بوده و ریز مغذی های مناسب را نیز همراه داشته باشد

باید توجه داشت مقدار ازت در کود بالا نرود چون سبب رشد سریع غده هویج شده و منجر به ترک خوردگی گیاه از ابتدا تا انتها می شود.

خرید کود با کیفیت هویج

راهنمای سریع: کاشت ، رشد و برداشت هویج با کود دهی مناسب:

با کاشت هویج 2 هفته قبل از آخرین یخبندان ، هویج شما در بهار شروع به رشد می کند

برای توسعه بهتر ریشه به خاک مناسب و کارآمد نیاز دارید

فقط بذر مستقیم و برای بهترین جوانه زنی ، دانه ها را مرطوب نگه دارید

آفات و بیماریهای هویج شامل: مگس ، پرندگان ، حلزونها هستند

آماده سازی زمین برای کشت هویج توسط کود :

یک مکان باغ را در آفتاب کامل یا سایه جزئی بسیار سبک انتخاب کنید و خاک را با مقادیر کافی کمپوست آلی تهیه کنید. هویج فقط در خاک عمیق و خوش بافت که عاری از سنگ و آوار است کاشته می شود. در صورت امکان تهیه این نوع خاک ، انواع هویج بلند را رشد دهید. اما اگر خاک شما سنگین یا سنگی است ، انواع هویج کوتاه تری را انتخاب کنید.

توجه: خاک مملو از نیتروژن ممکن است سبب شود شاخ و برگ بیشتری نسبت به ریشه داشته باشد ، بنابراین قبل از کاشت مطمئن شوید که خاک متعادل است.

آماده سازی زمین برای کشت هویج توسط کود :نحوه کاشت هویج

بذور هویج را در اوایل بهار 2 هفته قبل از آخرین تاریخ یخبندان خود بکشید بذور را به ضخامت در ردیف ها 1 فوت از هم ببندید و یا بذرها را در تخت های بلند به عرض 1 تا 1-1 / 2 اینچ پخش کنید. هنگامی که تاج ها از 1 تا 2 اینچ ارتفاع داشته باشند ، گیاهان انفرادی نازک به فاصله 1 تا 2 اینچ از یکدیگر فاصله دارند.

هویج مانند سایر محصولات ریشه به مقدار زیادی کود طبیعی سرشار از پتاسیم احتیاج دارد. نیتروژن بیش از حد یا رطوبت ناهموار خاک باعث چکه شدن و ریشه زدن ریشه ها می شود.

نکته: سوپر گرینزند اصلاحی ارگانیک با بالاترین کیفیت است. از آن برای تهیه پتاسیم ، یک ماده مغذی اساسی که باعث تقویت سفتی گیاهان و مقاومت در برابر بیماری ها می شود ، به همراه آهن ، منیزیم ، سیلیس و تقریباً 30 ماده معدنی ردیابی دیگر استفاده کنید. گرینزند همچنین ممکن است برای شل شدن خاکهای سنگین سنگین مورد استفاده قرار گیرد.

وقتی جوانه ها به 3 اینچ رسیده اند ، هویج باید بارور شود. در صورت تعدیل از کود ، کود دانه ای به خوبی کار می کند. کودی را انتخاب کنید که ازت کمی داشته باشد و پتاسیم و فسفات بیشتری داشته باشد – 0-10-10 یا 5-15-15 به خوبی کار می کند.

هویج برای رشد چه مواد مغذی و کود ی  لازم دارد؟

هویج مانند سایر محصولات ریشه به مقدار زیادی کود طبیعی سرشار از پتاسیم احتیاج دارد. نیتروژن بیش از حد یا رطوبت ناهموار خاک باعث چکه شدن و ریشه زدن ریشه ها می شود.

هویج را چگونه می توانیم تغذیه کنیم؟

یک خاک نرم و مبتنی بر هوموس را با سطح pH 6.0-6.8 انتخاب کنید و گیاهان خود را به طور مرتب در طول فصل تغذیه کنید تا از رشد مناسب اطمینان حاصل کنید. هر هفته و از کود مایع غنی از پتاسیم و یا کود آهسته استفاده کنید. ظرف را مرطوب نگه دارید و مراقب کمپوست خشک در هوای گرم باشید.

آیا هویج به نیتروژن احتیاج دارد؟

(ریشه ها همچنین می توانند از آب بیش از حد به چنگال تبدیل شوند.) دوست داریم قبل از کاشت در یک کود گیاهی آلی کار کنیم.

هویج سطح نیتروژن متوسط ​​و سطح پایین فسفر و پتاسیم را ترجیح می دهد.

آیا هویج غذای استخوان را دوست دارد؟

خاک سست برای رشد هویج بهترین است. … وعده غذایی استخوان را روی تخت بپاشید ، اما کود را قبل از رشد هویج به بستر خاک اضافه نکنید. وعده غذایی استخوان سرشار از فسفر است که رشد ریشه را تشویق می کند. ازت موجود در کود باعث رشد هویج ریشه های مو می شود.

هویج برای رشد چه مواد مغذی و کود ی  لازم دارد؟کود و آب دادن به هویج

حدود یک هفته پس از کاشت بذر ، باید در مورد آب دادن هویج فکر کنید. برای رسیدن به پتانسیل کامل ، هویج حدود یک اینچ آب در هفته نیاز دارد. اگر بارانی در منطقه شما نیفتد ، باید هویج را خودتان آب دهید. خیساندن آرام و عمیق بهترین روش است. می توانید از شیلنگ خیس کن یا سیستم آبیاری قطره ای استفاده کنید ، اما این گزینه ها می توانند گران باشند. غبار حاصل از سمپاش شیلنگ باغ کار را به خوبی انجام می دهد.

قبل از آب هویج ، حدود 4 اینچ را در کنار گیاهان درون خاک بکشید. اگر خاک مرطوب است ، احتمالاً از نظر شکل خوبی هستید. اگر خشک است ، وقت آن است که آب شود. اگر شاخ و برگ مرطوب شود خوب است. فقط اطمینان حاصل کنید که خاک را به آرامی به اندازه کافی آب کنید تا خاک از بین نرود. شما می خواهید هویج را به اندازه کافی عمیق آب کنید تا ته ریشه آب زیادی به دست بیاورد. تصور کنید که یک هویج در حال رشد ممکن است 6 اینچ زیر سطح خاک باشد. اگر ته هویج آب کافی نداشته باشد ، احتمالاً دچار تغییر شکل شده یا رسیدن به پتانسیل اندازه کامل آن نمی شود.

ایده آل برای آب هویج در ساعات اولیه صبح است. این کار باعث می شود تا هر روز از آب غیر قابل استفاده توسط خورشید بعد از ظهر تبخیر شود.

بعد از ظهور تاپ های هویج ، می توانید یک لایه نازک از مالچ بمالید. بریده های چمن ، برگ های خرد شده یا هرز همه برای کار مالچ خوب کار می کنند. این مالچ مانع از تبخیر زیاد آب از خاک می شود. هرچه قسمت های هویج بلندتر می شوند ، می توان از مالچ بیشتری استفاده کرد.

چگونه هویج را بارور کنیم؟

اگر خاک باغ شما سرشار از مواد مغذی نیست ، ممکن است لازم باشد هویج خود را بارور کنید. هویج ها باید زمانی بارور شوند که تاپ ها به 3 اینچ برسند. در صورت استفاده از کود ، کود دانه ای به خوبی کار می کند. کودی را انتخاب کنید که ازت کمی داشته باشد و پتاسیم و فسفات بیشتری داشته باشد – 0-10-10 یا 5-15-15 به خوبی کار می کند. به کد 3 عدد روی کیف کود توجه کنید. این سه عدد به ترتیب مقدار نیتروژن ، فسفات و پتاسیم موجود در آن کود خاص را نشان می دهد. به عنوان مثال ، کود 10-10-10 حاوی 10٪ نیتروژن ، 10٪ فسفات و 10٪ پتاسیم است. یک کیسه 5-10-10 حاوی 5٪ نیتروژن ، 10٪ فسفات و 10٪ پتاسیم است. نیتروژن گیاه را به تولید شاخ و برگ بیشتر تشویق می کند. فسفات و پتاسیم باعث رشد بیشتر ریشه می شود. از آنجا که هویج یک گیاه ریشه ای است که در زیر سطح خاک رشد می کند ، فسفات و پتاسیم برای رشد هویج مفیدتر هستند.

کود را با نصف نرخ پیشنهادی تولیدکننده بکارید. اگر دستورالعمل برای هر 100 فوت مربع 1/2 پوند است ، از 1/2 تا 3/4 پوند استفاده کنید. کود بیش از حد باعث هویج کمتر طعم دار با ریشه های چنگال و مو می شود. پس از استفاده از کود دانه ای ، آنرا به خوبی آب کنید.

بیشتر اوقات ، کودهای محلول در آب (نوعی که با آب مخلوط شده و سپس روی آن پاشیده می شوند) می توانید استفاده کنید.

گیاهان حاوی نیتروژن بیش از حد هستند و نباید از آنها استفاده شود. اگر می خواهید هویج را به صورت ارگانیک پرورش دهید ، قبل از کاشت مقدار زیادی کمپوست را در خاک کار کنید. می توانید برای اضافه کردن مواد مغذی به خاک ، از سس امولسیون ماهی نیز استفاده کنید.

حالا که همه چیز را در مورد کود و آبیاری هویج می دانید ، وقت آن است که به فکر برداشت محصول خود باشید.

چگونه هویج را بارور کنیم؟

بهترین کود برای هویج: توصیه ها

بهترین کود برای هویج کدام است؟ ما فکر می کنیم یکی از بهترین انتخاب ها کودهای گیاهی شهری با تمام اهداف است. فقط به دلیل رشد آسان هویج ، این بدان معنا نیست که آنها به طور خودجوش شکوفا می شوند. شما باید در طول فصل رشد آنها را راهنمایی کنید ، و یکی از اصلی ترین پیشگامان راهنمایی ، تجهیز باغ شما به کود خوب است. در زیر ، ما برای چند انتخاب خوب دیگر و همچنین برخی از مشاوره در مورد گلدان آن به شما توصیه خواهیم کرد.

انتخاب ما برای بهترین کود برای هویج

اسید هیومیک برای هویج

کود دانه ای ارگانیک همه منظوره

کودهای مزرعه شهری کودهای سبزیجات همه منظوره

چرا هویج را پرورش می دهیم؟

هویج تقریباً همانند سبزیجات اساسی است ، زیرا آنها را به محصول ایده آل برای باغبانان تازه کار تبدیل می کند. شرایط نگهداری آنها آسان است

البته ، فقط به این دلیل که رشد آنها ساده است ، لزوماً به معنای این نیستند که محصولات ساده هستند. این سبزیجات ریشه در رنگهای مختلفی به چشم می خورند ، می توانند به روشهای مختلفی از جمله (درست از روی زمین) مصرف شوند و با انواع مواد مغذی و فواید سلامتی بارگیری شوند.

این جنبه اخیر ممکن است جذاب ترین چیز در مورد رشد هویج باشد. برجسته ترین این موارد مربوط به بهبود بینایی است ، که در حالی که در اسطوره های فراوان احاطه شده است حقیقت را به همراه دارد. با این حال ، سبزیجات همچنین با چندین مزیت عالی دیگر ، از جمله پیشگیری از بیماری های قلبی ، تنظیم فشار خون و بهبود هضم ارتباط دارد.

نحوه رشد هویج توسط کود :

رشد هویج به آسانی نیست که بذرها را درون مقداری خاک بچسبانید و آن را با مقداری آب بپاشید. چندین مرحله وجود دارد که شما باید هویج خود را به بهترین وجه ممکن انجام دهید. در هر صورت ، مهمترین قدمی که می توانید برای رشد هویج زیبا بردارید ، قبل از کاشت آنها صورت می گیرد.

داشتن خاک مناسب یک قدم بسیار مهم در رشد هویج یا هر نوع محصول دیگر ریشه است. هویج تمایل به رشد بهتری در خاک عمیق و گشاد دارد که خط بین مرطوب بودن و خوب زهکشی آنها است. این به همان اندازه مهم است که هویج را در خاک که بسیار اسیدی است کاشت نکنید.

به همین دلیل ، مهم است که آزمایش های خاک را در هر زمینی که می خواهید هویج خود را پرورش دهید انجام دهید. دو نوع آزمایش خاک وجود دارد که می توانید آنها را مستقر کنید: یکی علمی است و دیگری عملی.

یک آزمایش علمی مبتنی بر خاک ، بازخورد مفصلی از سطح pH خاک را در اختیار شما قرار می دهد. در حالت ایده آل ، شما می خواهید که هویج در حد pH بین 5.5 و 7.0 باشد. شما می توانید با بردن یک توده خاک به آزمایشگاه ، این امر را بدست آورید ، یا می توانید یک کیت آزمایش خانگی خریداری کنید.

یک آزمایش عملی مبتنی بر خاک ، عناصری مانند زهکشی خاک و شل بودن را اندازه گیری می کند. این باتری آزمایش نسبتاً ساده است ، زیرا از آب دادن به خاک برای بررسی خاصیت زهکشی آن تا حفر کردن خاک برای بررسی موجودات زنده آن استفاده می شود.

اهمیت کود برای هویج :

یک کود خوب می تواند اطمینان حاصل کند که هویج شما از مواد مغذی مورد نیاز برای رشد استفاده می کند. به طور خاص ، کود مناسب؛ مورد نیاز مواد مغذی خاص هویج.

برای انجام این کار ، باید به سه شماره اعدادی که در یک کیسه کود ذکر شده است ، توجه کنید. این اعداد نشان دهنده درصد نیتروژن ، فسفات و پتاسیم موجود در کود است. در حالی که هویج می تواند این مواد مغذی را مورد استفاده قرار دهد ، مهم است که کودهای حاوی فسفات و پتاسیم بیشتر و نیتروژن کمتری را به عنوان کود انتخاب کنید.

دلیل این امر به دلیل کارهایی است که این مواد مغذی برای یک گیاه انجام می دهند. ازت به ترویج ابزاری کارآمد برای رشد شاخ و برگ کمک می کند. از طرف دیگر فسفات و پتاسیم باعث پیشرفت بهتر ریشه می شود. از آنجا که هویج سبزیجات ریشه ای است ، بدیهی است که می خواهید ریشه های محکم ترویج کنید.

با این گفته ، شما می خواهید از باروری بیش از حد جلوگیری کنید. اگر هویج شما مواد مغذی زیادی در خاک خود داشته باشد ، چیزهای بد بو مانند ریشه های بیش از حد یا “مو” شروع به رشد می کنند. مهمتر از همه ، کوددهی بیش از حد می تواند یکپارچگی طعم سبزیجات شما را به خطر اندازد.

بهترین کود برای هویج

آنچه که سبب می شود هویج حاصلخیز به نظر برسد :

اگرچه به نظر می رسد مراحل زیادی برای استفاده صحیح از کود روی هویج در نظر گرفته شده است ، اما در واقع این روند خیلی دشوار نیست. این ویدیو کار خوبی را برای نشان دادن چگونگی کارآیی کود روی هویج انجام می دهد. اگر به طور جدی به باغبانی می پردازید ، حتی ممکن است سرگرم کننده به نظر برسد.

توصیه شما: کودهای کشاورزی مزارع شهری کودهای سبزیجات همه منظوره

اگر تازه وارد دنیای باغبانی شده اید ، عاقلانه است که هنگام تهیه اولین محصول خود ، آرام قدم بردارید. از این طریق می توانید اشتباهات خود را کاهش دهید. علاوه بر این ، اشتباهاتی که مرتکب می شوید  و احتمالاً خطاهایی در آن رخ خواهد داد  محصول خود را کاملاً خراب نخواهید کرد.

ما کودهای گیاهی شهری را برای همه پیشنهاد می کنیم ، زیرا این گیاه برای هدایت باغبان تازه کار در استفاده بهتر از کود از کودهای تازه استفاده شده است. با استفاده از مواد موجود در محصولات خود توسط فرمول مخلوط مایع یا خشک آن طبق دستورالعملهای آنها ، به شما کمک می کند تا به هویج رژیم غذایی پایدار از مواد مغذی مورد نیاز برای رشد مناسب را بدهد.

خواص دارویی هویج

هویج مقدار زیادی ویتامینهای A ، B ، C و D دارد و مخصوصا برای درمان بیماران مبتلا به اگزما بسیار مناسب است. هویج پخته به صورت استعمال خارجی برای درد و خارش بکار می رود. همچنین برای سوختگیها و آکنه نیر بسیار مفید است.

بهترین کود برای هویج
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *