انواع کاکتوس بدون تیغ

انواع کاکتوس بدون تیغ در بین گیاهان کدام است؟

انواع کاکتوس بدون تیغ : کاکتوس‌ها گیاهانی سیخ‌دار از خانواده ساکولنت‌ها هستند که از نظر ظاهر و نگهداری مورد پسند بسیاری از افراد هستند.

اول از همه باید بگوییم کاکتوس‌ها فقط تیغه دارند و هر گیاه گوشتی دیگری از خانواده ساکولنت که تیغه نداشته باشد به اشتباه کاکتوس بدون تیغ ​​نامیده می‌شود.

در واقع باید بگوییم که مشخصه اصلی کاکتوس‌ها وجود تیغه در بدن آن‌ها است. در ادامه با انواع کاکتوس بدون تیغ ​​آشنا خواهید شد.

نگهداری از گیاهان آپارتمانی می‌تواند حس فوق العاده‌ای به خانه شما بدهد و آن را زیباتر کند.

نحوه نگهداری از گل‌ها و گیاهان داخلی مانند کاکتوس‌ها در نوع خود بسیار مهم است.

انواع کاکتوس بدون تیغ در بین گیاهان کدام است؟

در این بین نگهداری کاکتوس‌ها به دلیل نیاز کم‌تر به نور و آب باعث می‌شود کاکتوس‌ها به عنوان گیاهان آپارتمانی طرفداران زیادی داشته باشند.

اما موضوعی که ممکن است برای برخی افراد آزار دهنده باشد وجود تیغه کاکتوس است.

در این مطلب قصد داریم انواع کاکتوس بدون تیغه را به شما معرفی کنیم.

گیاه کاکتوس و انواع کاکتوس بدون تیغ

کاکتوس‌ها گیاهان تیغه‌ای و زیر مجموعه‌ای از خانواده ساکولنت‌ها هستند.

اول از همه باید بگوییم کاکتوس‌ها فقط تیغه‌ای هستند و هر گیاه گوشتی از خانواده ساکولنت که تیغه نداشته باشد با کاکتوس بدون تیغ ​​اشتباه گرفته می‌شود.

در ادامه انواع کاکتوس بدون تیغه و یا انواع ساکولنت‌های بدون تیغه را به شما معرفی می‌کنیم.

هاورتیا یکی از کاکتوس‌های معروف است که با نام علمی haworthia fasciata نیز شناخته می‌شود. این گیاه حدود 20 سانتی متر ارتفاع دارد و به همین دلیل در بین ساکولنت‌های کوچک قرار می‌گیرد. برگ‌های زیبا و سفت گیاه با وجود راه راه‌های سفید ظاهر آن را متفاوت می‌کند. به همین دلیل بسیاری از افراد هنگام انتخاب کاکتوس بدون تیغ ​​به سراغ گیاه هاورتیا می‌روند.

شرایط نگهداری هاورتیا و انواع کاکتوس بدون تیغ

نور: این گیاه به نور نرم فیلتر شده نیاز دارد و در گرما و نور رشد نمی‌کند.

آبیاری: هاورتیا به آبیاری متوسط ​​نیاز دارد. در طول فصل رشد این گیاه آبیاری دو بار در هفته بسیار مناسب است. اما حتما بین هر آبیاری اجازه دهید خاک خشک شود.

خاک: هاورتیا به خاک سبک و با زهکشی خوب، مخلوطی از ماسه، پیت ماس ​​و مقداری ورمی کمپوست نیاز دارند. به خاطر داشته باشید که خاک هاورتیا شما نباید آب را برای مدت طولانی نگه دارد.

کاکتوس یشم

گیاه یشم یکی دیگر از انواع کاکتوس‌های بدون تیغه یا بهتر است بگوییم ساکولنت‌های بدون تیغه که می توانیم آن را معرفی کنیم گیاه یشم است. این گیاه ساقه‌ای ضخیم و چوبی دارد و برگ‌های آن بیضی شکل است. معمولاً از گیاه یشم می‌توان به عنوان یک گیاه آپارتمانی تزئینی استفاده کرد. نگهداری از این گیاه بسیار آسان است و به همین دلیل اغلب به عنوان انتخاب اکثر مردم به حساب می‌آید.

شرایط نگهداری گیاه یشم

نور: گیاه یشم حداقل به 4 ساعت نور خورشید در روز نیاز دارد. این گیاه نور پنجره را ترجیح می‌دهد.

آبیاری: بهتر است در فصل تابستان و بهار گیاه خود را آبیاری کنید تا خاک دائماً مرطوب باشد. به یاد داشته باشید که گیاه یشم شما نباید غرقاب شود. به همین دلیل از درست و بی نقص بودن زهکشی خاک خود مطمئن شوید.

خاک: خاک مناسب برای گیاه یشم زهکشی خوبی دارد و کمی اسیدی خواهد بود.

کاکتوس افوربیا و انواع کاکتوس بدون تیغ

Euphorbia گیاهی است که اغلب به عنوان کاکتوس آفریقایی شناخته می‌شود. این گیاه گونه‌های مختلفی دارد و می‌توان از آن به عنوان گیاه زینتی استفاده کرد. Euphorbia نوع دیگری از کاکتوس‌های بدون تیغه است. کاکتوس‌ها اغلب بدون برگ هستند، اما این گیاه دارای برگ‌های زیبا و شفافی است که Euphorbia را از سایر کاکتوس‌ها متمایز و بسیار جالب می‌کند.

کاکتوس افوربیا

شرایط نگهداری افوربیا

نور: این گیاه به نور زیادی نیاز دارد، اما قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور زیاد می‌تواند مضر باشد. به همین دلیل به میزان نور مورد نیاز گیاه خود توجه ویژه‌ای داشته باشید.

آب: این گیاه مقاومت بالایی به خشکی دارد و از آنجایی که به عنوان یک گیاه گوشتی شناخته می‌شود، به آبیاری کمی نیاز خواهد داشت. در طول فصل رشد که شامل بهار و تابستان می شود، بهتر است هفته‌ای یک بار گیاه افوربیا خود را آبیاری کنید و آن را مرطوب نگه دارید. به یاد داشته باشید که آبیاری بیش از حد این گیاه می‌تواند باعث پوسیدگی ریشه آن شود.

خاک: خاک مورد نیاز افوربیا دارای زهکشی خوبی است. معمولاً بهترین خاک برای این گیاه ترکیبی از خاک برگ و ماسه یا ماسه و پیت ماس ​​است.

کاکتوس مرغ

کاکتوس مرغ که به آن گیاه پای عروس نیز می‌گویند یکی از گیاهان کوچکی است که به دلیل نگهداری ساده و فضای کمی که اشغال می‌کند توجه افراد را به خود جلب می‌کند. این مورد یکی از انواع کاکتوس‌های بدون تیغه است که در برابر خشکی مقاوم بوده و سال‌ها زنده می‌مانند.

کاکتوس مرغ

شرایط نگهداری کاکتوس مرغ

نور: این گیاه در آفتاب کامل یا نیمه سایه رشد می‌کند و رنگ مناسب شاخه‌ها و برگ‌ها در آفتاب کامل رخ می‌دهد.

آبیاری: این گیاه به خشکی مقاوم است. توجه داشته باشید که پس از انتقال گیاه به گلدان جدید به آن آب کافی بدهید تا زنده بماند و به خوبی رشد کند. بهتر است قبل از آبیاری گیاه، خاک خشک شود.

خاک: کاکتوس مرغ در خاک ضعیف و شنی به خوبی رشد می‌کند. نیاز اصلی خاک این گیاه زهکشی خام است. به یاد داشته باشید که اگر خاک گیاه شما سنگین باشد، آب آن به خوبی تخلیه نمی‌شود.

کاکتوس کریسمس

کاکتوس کریسمس

گیاه کاکتوس کریسمس با نام علمی Schlumbergera truncate یکی از گیاهان گلدار است که به دلیل وجود ساقه و گل‌های تازه با رنگ‌های قرمز، بنفش، زرد و سفید بسیار محبوب است.

شرایط نگهداری کاکتوس کریسمس

نور: این گیاه را در مقابل نور مستقیم خورشید قرار ندهید، چرا که  به نور فیلتر شده نیاز دارد.

آبیاری: بهتر است در زمانی که گیاه در حال رشد است، خاک را مرطوب نگه دارید، اما از خیس کردن بیش از حد گیاه خودداری کنید. پس از گلدهی گیاه، می‌توانید مقدار آبیاری را کمی کاهش دهید تا گیاه در بهار دوباره رشد کند.

خاک: این گیاه به خاکی با تخلخل بیشتر نیاز دارد. به همین دلیل ترکیب ماسه و پیت ماس ​​یا کوکوپیت را توصیه می‌کنیم.

بهترین کود افزایش تناژ گندم

گیاه کاکتوس

کاکتوس گورو

گیاه گورو ساکولنت زیبا یا گورو کاکتوس یکی دیگر از ساکولنت‌های بدون تیغه است که به دلیل ظاهر زیبا و متفاوت بسیار جذاب است. نام علمی این گیاه Senecio rowleyanus است و از گیاهان آبدار محسوب می‌شود. ساکولنت‌ها تا 2 متر رشد می‌کنند و به اشکال مختلف مانند دانه‌های تسبیحی، بیضی و … دیده می‌شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366