کود کلم

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود کلم

جهت خرید بهترین کود ها و ریز مغذی های مخصوص کلم از بالای همین صفحه با ما در تماس باشید .

کلم از سبزیجات بسیار کم کالری است ، اما دارای مواد مغذی چشمگیر می باشد.

در حقیقت ، فقط 1 فنجان (89 گرم) کلم سبز خام حاوی مواد ذیل است:

کالری: 22

پروتئین: 1 گرم

فیبر: 2 گرم

ویتامین K: 85٪ از RDI

ویتامین C: 54٪ از RDI

فولات: 10٪ از RDI

منگنز: 7٪ از RDI

ویتامین B6: 6٪ از RDI

کلسیم: 4٪ از RDI

پتاسیم: 4٪ از RDI

منیزیم: 3٪ از RDI

کلم همچنین حاوی مقادیر کمی از ریز مغذی های دیگر از جمله ویتامین A ، آهن و ریبوفلاوین است.

همچنین سرشار از ویتامین B6 و فولات است که هر دو مورد برای بسیاری از فرآیندهای مهم بدن از جمله متابولیسم انرژی و عملکرد طبیعی سیستم عصبی بسیار مهم هستند.

علاوه بر این ، کلم سرشار از فیبر است و حاوی آنتی اکسیدان های قدرتمندی از جمله پلی فنول ها و ترکیبات گوگرد (2) است.

آنتی اکسیدان ها بدن را از آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کنند. رادیکال های آزاد مولکول هایی هستند که تعداد الکترون های عجیب و غریب دارند و آنها را ناپایدار می سازند.

وقتی سطح آنها خیلی زیاد شود ، می توانند به سلولهای شما آسیب برساند.

کلم به ویژه از نظر ویتامین C سرشار است ، یک آنتی اکسیدان قوی است که می تواند در برابر بیماری های قلبی ، برخی از سرطان ها و از دست دادن بینایی محافظت کند.

کلم ها گیاهان دو لپه ای و علفی و دوساله اند که بر حسب قسمت هایی که برداشت می شوند، به صورت یکساله یا دوساله کشت می شوند.

در مرحله نشایی تشخیص انواع مختلف آن مشکل است. پس از مدتی رشد، خصوصیات قابل تشخیص هر محصول ظاهر می شود.

تمامی انواع کلم ها، محصولات فصل خنک می باشند دمای مناسب برای رشد کلم، 15 تا 20 درجه سانتی گراد است و در بالاتر از 25 درجه سانتی گراد رشد کلم متوقف می شود.

کلم ها بعد از مرحله نونهالی هنگامی که برای مدت 5 تا 6 هفته در دمای کمتر از 10 درجه سانتی گراد قرار گیرند گل می دهند. گل دهی در دماهای پایین زودتر اتفاق می افتد.
برای تولید کلم با برگ های فشرده  در کلم های زودکشت، هیچ نیازی به سرما نیست ولی در انواع دیرکاشت، یک دوره سرما برای تشکیل کلم لازم است.

انواع زمستانی را نباید خیلی دیر کاشت زیرا گیاهان در طول سرما به اندازه کافی رشد نکرده اند

توجه داشته باشید که کلم می تواند برای باغبان مبتدی چالش برانگیز باشد.

فقط دمای خنک را دوست دارد و می تواند برای بعضی از انواع آفات باغ آهن ربا باشد.

چرخاندن محصولات زراعی کلم هر چند سال یکبار از ایجاد بیماری های ناشی از خاک جلوگیری می کند.

استفاده از برگ های کلم برای التهاب ممکن است اولین انتخاب شما در هنگام درد مفاصل باشد اما باید باشد.

در حقیقت ، ممکن است بخواهید این اولین داروی طبیعی برای آرتروز و درد مفاصل اولین قدم در رژیم تسکین درد باشد.

آیا کلم به التهاب کمک می کند؟

مادران ممکن است به خاطر داشته باشند که هنگام قطع شیر مادر ، از برگهای کلم برای کاهش تورم استفاده می کنند.

یک کلم خنک نه تنها درد را تسکین می دهد بلکه باعث کاهش تورم و التهاب نیز می شود. بنابراین معقول است که برگهای کلم تأثیر مشابهی بر پیوند ملتهب دارند.

بهترین کود برای کلم چیست؟

کود دانه ای به خوبی متعادل را انتخاب کنید و آنرا روی مناطقی که قصد پرورش کلم را دارید  بپاشید.

کود آن را درون خاک بمالید. کود 10-10-10 یا 12-12-12 به خوبی کار می کند.

برای بهترین رشد ، گیاهان را با کود نیتروژن بالا 3 هفته و 4 هفته پس از پیوند بپوشید. توجه داشته باشید که گل کلم به عنوان یک سر سست شروع می شود و زمان لازم است تا سر به طور کامل شکل بگیرد. بسیاری از گونه ها حداقل از 75 تا 85 روز از پیوند استفاده می کنند.

آیا کلم و گل کلم را می توان در کنار هم کاشت؟

از کاشت کلم و گل کلم گیاه در نزدیکی کلم بروکلی ، جوانه بروکسل ، کرفس ، گاو ، اسفناج ، گوجه فرنگی. خودداری کنید: توت فرنگی گوجه فرنگی و کرفس کرم های کلم را دفع می کنند .

کود با کیفیت کلمآیا گل کلم ها مانند کود هستند؟

گل کلم بهترین کار را در خاک بسیار حاصلخیز انجام می دهند و حفر کردن در یک سطل کود پوسیده و مواد آلی قبل از کاشت  و ریختن 150 گرم در هر متر مربع (5oz در هر متر مربع) یا سایر کودهای هدف عمومی ، به رشد کمک می کند. … خاک را خیلی خوب در برابر ریشه ها محکم کنید.

بارور کردن کلم

کوددهی یک روش عالی برای پر کردن مواد مغذی موجود در خاک شما ، به ویژه ازت است. نیتروژن رشد رویشی سبز را تشویق می کند ، دقیقاً همان چیزی است که شما می خواهید قبل از رسیدن کلم خود ، آن را ارتقا دهید.

همیشه خاک خود را قبل از استفاده از کود آزمایش کنید. خاک های مختلف می توانند مقادیر مختلفی از عناصر بومی مورد نیاز برای حمایت از سلامت و توسعه کلم را داشته باشند. اگر متوجه شدید خاک شما فاقد مواد مغذی لازم (ازت ، فسفات ، پتاس و …) است ، حتما کودی را انتخاب کنید که کمبود مواد مغذی خاک را تکمیل کند.

قبل از هرگونه تغییر ، از خاک خود مطلع شوید و اهمیت آزمایش خاک را دریابید.

درباره کود کلم

کودهای شیمیایی – مصنوعی و ارگانیک (به طور طبیعی مشتق شده) – اصلاحات خاک با “تجزیه و تحلیل تضمینی” از مواد مغذی مانند نیتروژن N ، فسفات P و پتاس  K است.

در عوض ، اصلاحات ارگانیک خاک مانند کمپوست و کود پیری / پوسیده وجود دارد. آنها مانند کود استفاده می شوند ، اما از نظر فنی کود نیستند.

شما می توانید اصلاحات ارگانیک خود را مانند کمپوست موجود در مواد غذایی و یا ضایعات باغ انجام دهید یا حتی کمپوست ، کود و سایر اصول خاک ارگانیک را از یک منبع محلی قابل اعتماد پیدا کنید.

در حالی که اینها به افزودن مواد مغذی به خاک برای حمایت از کلم کمک می کنند ، اما آنها “تجزیه و تحلیل تضمینی” نخواهند داشت.

پس از مشخص شدن آماده بودن گیاهان ، کود مایع با نیتروژن (مانند 21-0-0) اضافه کنید. برای هر 10 فوت ردیف کلم در نقشه باغ خود حدود 1/2 فنجان کود را درون مخلوط کنید.

طرح را در امتداد قسمت های بیرونی ردیف های کلم ، حدود 6 اینچ از گیاهان اسپری کنید.

تغذیه گیاهان کلم:

چه موقع و چگونه می توان کلم را به طور صحیح بارور کرد. هنگام رشد کلم ، مقادیر کافی از مواد مغذی برای تولید سرهای بزرگ با برگهای سالم ضروری است.

این که آیا شما در حال رشد چند گیاه یا یک مزرعه کلم هستید ، دانستن نحوه کوددهی کلم مهمترین محصول موفقیت آمیز است.

تغذیه گیاهان کلم: چه موقع و چگونه به طور صحیح کلم را کود دهی باید کرد

مقدمات کودهای کلم غنی سازی خاک باغ با کمپوست آلی یکی از بهترین راههای تهیه مواد مغذی لازم برای تغذیه گیاهان کلم است.

هنگام استفاده از کمپوست خانگی ، در اواخر پاییز یا اوایل زمستان 2 تا 4 اینچ (5 تا 10 سانتی متر) از کمپوست را در خاک باغ قرار دهید.

این به زمان کمپوست برای پوسیدگی کامل می دهد تا مواد مغذی ارزشمند در بهار برای گیاهان آماده شود. به جای استفاده از کمپوست برای تغذیه گیاهان کلم ، کود شیمیایی را می توان به خاک باغ اضافه کرد.

کود متعادل ، مانند 10-10-10 را انتخاب کنید. این امر را می توان مستقیماً داخل تخت باغچه ، زیرا برای کاشت بهاره آماده می شود ، وارد کرد. آزمایش خاک قبل از کود دادن کلم توصیه می شود.

از نتایج آزمایش می توان برای اصلاح خاک و جبران کمبودهای غذایی استفاده کرد.

کلمها pH خاک 6.0 تا 6.5 را ترجیح می دهند و برای رشد بهینه به مقدار کافی ریز مغذی مانند کلسیم ، منیزیم ، گوگرد و روی احتیاج دارند. چه موقع تغذیه کلم ها هنگام شروع بذر در منزل ، بارور کردن گیاهان کلم را یک بار که دو تا چهار برگ واقعی دارند شروع کنید.

یک محلول رقیق شده از کود مایع متعادل (10-10-10) ، چای کمپوست ضعیف یا امولسیون ماهی توصیه می شود. این می تواند هر دو هفته تکرار شود.

پس از کاشت گیاهان کلم به یک تختخواب باغی آماده شده ، استفاده از کود کلم را هر 3 تا 4 هفته تا زمانی که شروع به شکل گیری سر ها شود ، ادامه دهید.

از استفاده از کودهای دارای سطح بالای نیتروژن خودداری کنید ، زیرا این باعث رشد بیش از حد شاخ و برگ و کاهش تشکیل سر می شود.

نکاتی درباره بارور کردن کلم همیشه هنگام مخلوط کردن و استفاده از کود کلم ، دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید.

قبل از کاشت یک کود آهسته رها ، دانه دار یا گلوله ای را در خاک بگنجانید. با دفن کود دانه ای و یا لکه دار شده در سنگرهای کم عمق موجود در گیاهان و اطراف آن ، به کود مایع یا کلم های لباس مجلسی بروید. بارندگی شدید می تواند اشکال جامد کود موجود در سطح باغ را حل کند.

این می تواند غلظت سنگین کود را به طور مستقیم بر روی کلمها ریخته و باعث سوختگی برگ و آسیب دیدن گیاهان شود.

بعد از شروع کلم حبوبات ، از کاربردهای اضافی کود خودداری کنید. این می تواند باعث رشد سریع و در نتیجه سر شکاف یا ترک خورده شود.

گیاهان کلم آب قبل از خشک شدن کامل خاک. گیاهان کلم نه تنها یک خاک به طور مرتب مرطوب را ترجیح می دهند بلکه آب برای جذب مواد مغذی از خاک ضروری است.

کود دادن و آبیاری گیاهان کلم از آن جهت که این چنین فیدرهای سنگینی هستند دارای اهمیت است. کمبود غذا باعث رشد آنها می شود و منجر به ایجاد سرهای کوچک و کم رشد می شود.

آنها برای جذب مواد مغذی از خاک از آب استفاده می کنند. علاوه بر این ، کلم از آب زیادی برخوردار است ، بنابراین بدون آب کافی ، سرها خشک می شوند ، ترک می شوند و تلخ می شوند.

آب دادن به کلم

برای بهترین نتیجه نیاز به کلم حدود 1/1/2 اینچ باران در هفته است. اگر در یک هفته این باران زیاد را در منطقه خود ندارید ، باید خودتان گیاهان کلم را آب کنید.

برای انجام کار می توانید از شلنگ ، کوزه یا یک شیلنگ معمولی استفاده کنید.

سر کلم تازه

اگر بارانی در منطقه شما نیفتد ، به گیاهان کلم خود یک هفته خیس و خیس عمیق بدهید. این روش بسیار بهتر از چندین خیس کم عمق است زیرا ریشه های کلم عمیق هستند. هنگام آب دادن به گیاهان کلم ، فشار آب را کم نگه دارید تا از بین رفتن خاک اطراف گیاهان جلوگیری شود. این ایده خوبی است که تلاش های خود را در پایه گیاهان متمرکز کنید. آبیاری قسمتهای بالای گیاهان می تواند آفات و بیماریها را تشویق کند. همچنین آب در ساعات اولیه صبح ایده خوبی است. به این ترتیب ، هر گونه آب اضافی که ممکن است روی برگها بیفتد ، توسط خورشید بعد از ظهر تبخیر می شود.

کلم ها گیاهانی تشنه هستند و مهم است که آب کافی دریافت کنند. با این حال ، مانند سایر گیاهان ، اگر خیلی طولانی در خاک غرق نشسته نشوند ، خوب کار نمی کنند. اگر شک دارید ، چند اینچ را در خاک کنار گیاهان خود بکشید. اگر خاک 3 سانتی متر از استخوان خشک است ، شما نیاز به آب دارید. اگر مرطوب باشد ، احتمالاً از نظر شکل خوبی هستید.

کود کلم

همانطور که قبلاً نیز گفته شد گیاهان کلم فیدرهای سنگینی هستند و در طی فصل رشد با یک دوز کود کود خوبی به دست می آورند.

شما می توانید کود درست قبل از پیوند نهال کلم به خاک اضافه کنید. کود دانه ای به خوبی متعادل را انتخاب کنید و آنرا روی مناطقی که قصد پرورش کلم را دارید  بپاشید.

کود آن را درون خاک بمالید. کود 10-10-10 یا 12-12-12 به خوبی کار می کند. این سه شماره در کنار بسته کود قرار دارند و به شما می گویند چه مقدار نیتروژن ، پتاسیم و فسفات در آن کود خاص موجود است.

بیشتر کودهای دانه ای به میزان 1/2 پوند در 100 فوت مربع از فضای باغ استفاده می شود.

برچسب موجود در بسته کود را بررسی کنید و برای میزان کاربرد آن ، دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید.

هنگامی که نهال ها حدود 6 اینچ طول دارند ، می توانید دوباره آنها را با کود محلول در آب به خوبی متعادل بارور کنید.

فقط آن را طبق دستورالعمل سازنده آن را با آب مخلوط کرده و اطراف گیاهان کلم را اسپری کنید.

در این مرحله بهتر است از کودهای دانه ای خودداری کنید زیرا در صورت تماس مستقیم با آنها گیاهان کلم را می سوزاند.

هنگامی که گیاهان کلم شروع به تشکیل سر می کنند ، می توان دوز دوم کود محلول در آب اضافه کرد. این کار به گیاهان انرژی لازم برای تولید سرهای بزرگ و زیبا را می دهد.

کود دهی کلمبرنامه کود برای کلم ها

کلم ، گل کلم و سایر برنجهای برگدار به طرز حریصی حریص هستند. وقتی به حجم برگ نگاه می کنید ، آنها را به یک فضای نسبتاً کوچک می چسبانید ، می توان به راحتی درک کرد که چرا این مواد غذایی مورد نیاز بالایی دارند.

این تنها با اطمینان از موجود بودن این مواد مغذی و شرایط دیگر درست است که گیاهان از پتانسیل خود استفاده می کنند و بهترین محصول ممکن را فراهم می کنند.

کود برای برگهای برفی

استفاده از همین برنامه برای گلهای گل و سایر برنجهای برگ دار مانند کلم نتایج خوبی می دهد.

آزمایش خاک

در حالت ایده آل شما به یک کیت آزمایش خاک نیاز خواهید داشت تا بدانید خاک شما چقدر غنی یا فقیر است.

یک کیت مناسب در حدود 20 تا 30.00 پوند هزینه خواهد کرد و شما را قادر می سازد چندین بار pH – اسیدیته ، N – نیتروژن ، P – فسفر ، K – پتاسیم (پتاسیم) را آزمایش کنید.

بدون تجزیه و تحلیل خاک ، باید به قضاوت خود در مورد باروری خاک اعتماد کنید. حتی حدس خوب به اندازه دانستن هرچند خوب نیست. – کیت های آزمایش خاک

ما با این فرض شروع خواهیم کرد که خاک موجود از نظر قلبی خوب ، نسبتاً بارور و دارای pH بالا (اسیدیته پایین) است. در طول فصل رشد ، کلم های شما به ترتیب به 23 گرم بر M2 ازت و 5 گرم در M2 فسفر و پتاس احتیاج دارند.

اگر در پاییز یک بار چرخ دستی 20 کیلوگرم کود گاوی پوسیده شده را به ازای هر متر مربع به خاک اضافه کنید ، این ماده 140 گرم نیتروژن را اضافه می کند با فرض اینکه کود تقریباً 0.7٪ نیتروژن باشد.

تا بهار باران های زمستانی 90٪ نیتروژن را شسته و بنابراین نیتروژن اضافی موجود بیشتر به 14 گرم می رسد که باز هم کسری از 9g / M2 را در نیاز ما باقی می گذارد.

کود احتمالاً به اندازه کافی پایدارتر فسفر و پتاس اضافه کرده است ، بنابراین احتمال این وجود است که تنها نیتروژن باشد که ما باید نگران آن باشیم.

با این حال ، اگر شما نتوانسته اید کودی بدست آورید ، باید در بهار به کودهای عمومی استفاده کنید

از راهنمای ما برای کاشت یک محصول موفق در بهار (و / یا پاییز) پیروی کنید و ما به شما کمک می کنیم تا مراقبت دقیق و لازم را برای کلم انجام دهید.

کاشتن کلم

کلم فیدر سنگین است. این ماده به سرعت خاک مواد مغذی مورد نیاز را نابود می کند.

خاک را از قبل با مخلوط کردن کود دامی و یا کمپوست آماده کنید. خاک باید به خوبی زهکشی شود: ریشه هایی که در آب قرار دارند باعث شکاف یا پوسیدگی سرها می شوند.

اگر بذرها را در داخل خانه شروع کردید ، 6 تا 8 هفته قبل از آخرین یخبندان بهاری ، اینچ اینچ را عمیق بکشید. برای تاریخهای پیشنهادی با تقویم کاشت ما مشورت کنید.

قبل از کاشت نهال در فضای باز ، در طی یک هفته گیاهان را سخت نکنید.

کاشت گیاهان کوچک در خارج از منزل بعد از ظهر ابری 2 تا 3 هفته قبل از تاریخ آخرین بهار فراست.

بسته به اندازه سر مورد نظر ، نهال ها را بین 12 تا 24 اینچ از هم جدا کنید. هرچه کاشت شما نزدیکتر باشد ، کلم ها کوچکتر می شوند.

برای برداشت پاییز ، بذرهای بذر افشانده شده را در بیرون از منزل (یا پیوند گیاهان) در اواسط تا اواخر تابستان انجام دهید. اگر منطقه شما به ویژه گرم و خشک است ، کاشت را تا اواخر تابستان نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که گیاهان جوان در گرمای آفتاب تابستان خشک نمی شوند!

اسید هیومیک مخصوص کلم

کود مخصوص کلم
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *