خرید کود درخت | کود مخصوص | مزایای استفاده | کاربرد | محلول پاشی | آبیاری |

خرید کود درخت

خرید کود درخت

خرید کود درخت : تهیه کود درخت میوه حین کاشت درخت، پس از برداشت میوه و در طول فصل رشد تعیین کننده میزان بازدهی درختان میوه است؛ هر چه کود درختان میوه ارگانیک و سرشار از مواد مغذی باشد، خاک و محصول هر دو غنی شده و سالیان سال شاهد شکوفا شدن درختان میوه و تولید میوه های با کیفیت و سالم خواهیم بود.

در این راستا شرکت های معتبر تولید کود درخت میوه از جمله شرکت آل کود اقدام به وارد و تولید کودهای اصل ارگانیک و شیمیایی و حتی حیوانی مانند پلت مرغی در مقدار زیاد نموده است تا باغداران عزیز با خرید کود درخت و محصول موردنظر خود با خیال راحت از کیفیت کود درخت میوه، سال پر باری را برای باغ خود رقم بزنند.

خرید انواع کود درخت میوه

باغداران انتخاب متفاوتی در استفاده از کود برای درختان میوه خود دارند؛ برخی کودهای ارگانیک را ترجیح می دهند و دوست دارند بستر باغ غنی شده و محصولات خوشمزه و میوه های سالمی را به دست مردم برسانند از این رو کودهای طبیعی نظیر اسید هیومیک برای درختان میوه و جلبک دریایی و …را خریداری کرده و مصرف می کنند.

برخی دیگر از باغداران هم چنان از کودهای شیمیایی جهت بهره وری درختان میوه استفاده کرده و آنها را منبع مطمئنی برای تولید میوه درختان می دانند.

همچین تولید کنندگان میوه های درختی ممکن است مایل به استفاده از کود حیوانی مانند: کود مرغی، کود پلت مرغی، گاوی، گوسفندی و …باشند. شاید اکنون سوالی که به ذهن شما عزیزان آمده، این است که کدام دسته کود را برای خرید کود درخت میوه انتخاب کنیم؟ کدام محصول بازدهی بالایی در طول سالیان دراز خواهد داشت؟

بهترین منبع کودی برای خرید کود درخت میوه کدام است؟

موضوع بسیار مهمی که ذکر آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، این است که هر سه دسته از کود کارایی خاص خود را داشته و حتی کودهای شیمیایی اگر در میزان متعادل استفاده شوند، آسیب چندانی به خاک و درختان میوه وارد نمیکنند. به عبارتی آن چیزی که در استفاده از کودهای شیمیایی انسان را متضرر میکند، زیاده روی در افزودن آن به خاک برای تولید در حجم بالای محصول است.

کودهای شیمیایی در چالکود های پاییزه و زمستانه و حتی در طول فصل بسیار اهمیت دارند که بایستی به میزان لازم در اختیار درختان میوه قرار داده شود؛ در این بین استفاده از کودهای شیمیایی به همراه کود آلی نظیر هیومیک اسید، هم درصد جذب این محصولات را افزایش میدهد و هم اجازه نمی دهد طعم محصول و بافت خاک افت پیدا کند.

از طرفی نکته مهمی که مربوط به کود دامی لازم به ذکر می دانم، پوساندن کامل کودهای دامی به منظور بهبود عملکرد و حذف تمامی عوامل بیماری زا از آنها میباشد. متاسفانه باغداران با خرید برخی از کود های دامی برای درخت هیچ گونه اثر مثبتی را شاهد نیستند زیرا این کودها پروسه پوسانده شدن را طی نکرده است. هم چنین یک گزینه برای خرید کود پلت مرغی برای درخت وجود دارد که در پروسه تولید آن عوامل بیماری زا حذف شده و عناصر مغذی به ساختار آن افزوده شده است.

در بین انتخاب شما برای خرید کود درخت، کودهای ارگانیک از جمله اسید هیومیک شوک بهترین منبع اصلاح خاک، تامین مواد مغذی ریشه، افزایش جذب مواد غذایی توسط درختان میوه و گسترش ریشه به شمار می آید که استفاده از آن نه تنها هیچ آسیبی برای محصولات ندارد، بلکه در پی اصلاح خاک برآمده و اثرات منفی استفاده از کودهای مختلف را خنثی می نماید. طرفداران محصولات ارگانیک در طول فصل زراعی، اقدام به خرید اسید هیومیک و استفاده از آن به دفعات ۲ الی ۳ بار می کنند.

کاربرد کودهای شیمیایی برای درخت میوه

از جمله کودهای شیمیایی که تامین آن برای درختان میوه از اهمیت بالایی برخوردار میباشد، کود فسفر بالا یا ۱۰-۵۲-۱۰، کود پتاس بالا مانند سولوپتاس، کود نیترات کلسیم، کود آهن، کود سه بیست و چند مورد دیگر میباشد. تامین این کودها در زمان مناسب برای درختان میوه بسیار ضرورت دارد زیرا اگر نیترات کلسیم به میزان کافی در اختیار محصولات مغزی نظیر پسته، بادام، گردو، فندوق، صیفی جاتی مانند گوجه فرنگی و …قرار نگیرد، دچار پوکی مغز و سیاه شدن انتهای میوه و کاهش فروش و کیفیت محصول خواهد شد.

از طرفی اهمیت خرید کود پتاس برای درخت نیز به بالا بردن سیستم ایمنی آن، درشتی و رنگ‌ پذیری و بهبود طعم آن مربوط است.

هم چنین کود آهن در افزایش فتوسنتز و سبز بودن برگها کارایی بالایی دارد. کود فسفر بالا نیز در تامین فسفر درختان میوه و گسترش ریشه و بهبود کیفیت آنها موثر است.

کاربرد کود اسید هیومیک برای درخت میوه

کود اسید هیومیک را میتوان بهترین منبع ارگانیک برای خرید کود درخت میوه به شمار آورد؛ ویژگی های منحصر به فرد و فوق العاده موجود در کود سبب شده بتوان از اسید هیومیک شوک در تمام مراحل رشد درخت از آن استفاده نمود.

اسید هیومیک شوک صد در صد آلی می باشد که استفاده از به طرز باور نکردنی بر میزان کیفیت، طعم و مقدار تولید میوه های درختی خواهد افزود. این کود اثر خارق العاده ای بر ریشه درخت میگذارد به گونه ای که ریشه اصلی و فرعی را گسترش داده و ضخیم میکند تا در شرایط کم آبی حتی از دور ترین نقطه به تامین مواد مغذی موردنیاز خود برسد.

اسید هیومیک ماده همه کاره ای است که به دلیل افزایش جذب کودهای دیگر، هر زمانی که جذب یک کود دچار مشکل شود یا بر اثر آزمون خاک عنصری درون خاک باشد اما قابل استفاده برای درختان میوه نباشد، پس از مصرف اسید هیومیک، آن عنصر به آسانی هر چه تمام جذب ریشه گیاه خواهد شد؛ وقتی عنصر موردنظر به اندام های مصرفی برسد، طعم و اندازه میوه نیز بسیار بازار پسند تر خواهد شد.

اسید هیومیک شوک هم چنین بر پی اچ و شوری خاک نیز تاثیر گذاشته و به ویژه در خاک های آهکی، منجی درختان میوه می گردد.

طرز مصرف کود اسید هیومیک برای درختان میوه

این کود را میتوانید به همراه آب آبیاری در اختیار درختان میوه خود قرار دهید هم چنین در فصل پاییز و زمستان آن را در چالکود های زمستانه خود استفاده نمایید.

جهت خرید کود درخت از منبع معتبر، می توانید از بالای همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366