خرید کود مایع

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

خرید کود مایع می‌تواند به رشد هر چه بهتر گیاهان و درختان کمک نماید. یکی از روش‌های تقویت خاک به منظور افزایش بازدهی محصول و رشد، استفاده از انواع کود شیمیایی و مایع است. این کودها از یکسری عناصر و مواد مغذی تشکیل شده‌اند که وجود آن‌ها برای هر نوع گیاه و درختی ضروری و مفید است. با دادن کود مایع به صورت اصولی، گیاه به خوبی رشد می‌کند و اگر درخت میوه باشد، افزایش باردهی را به همراه خواهد داشت. خرید کود مایع صرفا برای درختان میوه نیست؛ بلکه از طریق آن می‌توان خاک گیاهان آپارتمانی و زینتی و همچنین سایر محصولات کشاورزی را حاصلخیز کرد.

به گفته بسیاری از کارشناسان، کود مایع به دلیل مزایای فروانی که برای گیاه دارد، امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است که برای آشنایی بیشتر با ویژگی و مزایای این کود پیشنهاد می‌کنیم تا پایان پست ما را همراهی بفرمایید.

کلیاتی درباره خرید کود مایع

قبل از این که به ویژگی و مزایای خرید کود مایع بپردازیم می‌خواهیم قدری درباره چیستی این کود صحبت کنیم؟ تا بیشتر درباره ماهیت آن آشنا شویم. کود مایع (Liquid Fertilizer) در واقع نوعی ترکیب شیمیایی است که در ترکیب آن انواع عناصر معدنی پرمصرف و کم مصرف گنجانده شده است تا گیاه بتواند به خوبی رشد کند. این عناصر غذایی به صورت کمپلکس قابل جذب هستند، که گیاه از طریق ریشه و برگ آن را جذب می‌کند. با محلول پاشی کود مایع بر روی انواع گل و گیاه می‌توان شاهد شادابی و همچنین افزایش کمی و کیفی محصول بود.

بیشتر بخوانید:‌ کود برای افزایش میوه

مزایای خرید‌ کود مایع و استفاده از آن برای انواع گیاه

یکی از بهترین روش‌های تغذیه گیاه و حفظ شادابی و زیبایی، استفاده از کود مایع است چرا که به خوبی می‌تواند عناصر و مواد معدنی که برای گیاه مورد نیاز است را تامین نماید. همچنین این کود، نقش بسیار مهمی را در حفظ کیفیت خاک از طریق فراهم آوردن عناصر مورد نیاز ایفا می‌کند. با خرید کود مایع می‌توان مقاومت گیاه در برابر عوامل بیماری‌زا و آفات را افزایش داد و از ریزش میوه و گل جلوگیری به عمل آورد. در زیر به برخی از مزایای خرید کود مایع و استفاده آن برای گل، گیاه، درختان میوه و محصولات کشاورزی اشاره شده است:

  • جذب سریع

یکی از مهمترین ویژگی استفاده از کود مایع، قابلیت جذب بالا می‌باشد. این نوع کود در مقایسه با سایر کودهای شیمیایی و همچنین کود سبز سریعتر جذب می‌گردد به خصوص اگر به صورت محلول پاشی باشد. این امر یعنی جذب سریع در واقع مزیتی مهم برای یک کود به حساب می‌آید.

  • قابلیت استفاده برای انواع گیاه

یکی دیگر از مزایای خرید کود مایع عدم محدودیت است. یعنی برای انواع گیاه قابلیت استفاده دارد از این رو می‌توان برای موارد باغی، زراعی، گل و … از آن بهره برد. همچنین این کود قادر است که هم از طریق برگ و هم از طریق خاک جذب شود.

خرید کود مایع

  • تغذیه مناسب گیاه

همان طور که اشاره نمودیم کود مایع، از مواد مغذی و عناصر پرمصرف و کم مصرف تشکیل شده از این رو کمپلکسی از عناصر غذایی در اختیار گیاه قرار می‌گیرد و گیاه از طریق آن می‌تواند به خوبی رشد نماید. همچنین استفاده از کود مایع، امکان محاسبه میزان و زمان مصرف کود را برای گیاه فراهم می‌آورد، این امر موجب می‌گردد تا تغذیه گیاه به درستی انجام گیرد و از هر گونه سمیت و یا کمبود جلوگیری به عمل آید.

  • صرفه جویی در هزینه

از دیگر فواید استفاده از کود مایع، صرفه جویی در هزینه‌های مربوط به تولید است. زمانی که گیاه با استفاده از کودی با کیفیت تغذیه شود، به خوبی رشد می‌کند در نتیجه بسیاری از هزینه‌های مربوط به رشد و تولید کاهش می‌یابد.

کاهش آلودگی زیستی، فراهم آوردن بستر کشت مناسب، قابلیت اختلاط با بیشتر سموم و محافظت از گیاه در برابر تغییرات پیش بینی نشده آب و هوایی از دیگر مزایای خرید کود مایع در صنعت کشاورزی می‌باشد.

بیشتر بخوانید: کود کامل انگور

کلام پایانی

همان طور که اشاره کردیم خرید کود مایع با مزایای بی‌شماری همراه است چرا که عناصر و مواد مغذی فراوانی همچون اسیدهای آمینه، روی، آهن، منگنز و … که برای رشد و افزایش بازدهی گیاه مناسب است را در اختیار گیاه قرار می‌دهد. همچنین کود مایع بستر کشت مناسبی را برای انواع گیاه فراهم می‌آورد از این رو برای کشت‌های گلخانه‌ای، فضای سبز، گل کاری، چمن کاری، زراعت و باغبانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با تشکر از توجه شما آل کود

خرید کود مایع
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *