خرید بونسای گلدار

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

خرید بونسای گلدار

گیاهان بونسای به آن دسته از گیاهان به خصوصی اطلاق می شود که اندازه بزرگ تر آن ها در طبیعت وجود دارد و بونسای در حقیقت شکل تغییر اندازه یافته و کوچک تر شده درخت طبیعی به حساب می آید؛ این گیاهان زیبا و کوچک حاصل تلفیق دو علم پرارزش باغبانی و هنر می باشد که ظاهر چشم نوازی به هر خانه ای عطا می کنند‌. بونسای گلدار در فرم تزئینی و کامل یک درخت طراحی گشته و انواع مختلفی دارد که شما می توانید بر اساس سلیقه آن را برای منزل تان خریداری نمایید.

 بونسای گلدار در واقع هنر کارآمدی می باشد که درختان، درختچه ها و پیچ ها را به شکل مینیاتور پرورش داده بدون اینکه شکل و ظاهر طبیعی خود را بجز کوچک شدن اندازه از دست داده باشند. نام دیگر این هنر ایجاد گیاهان پاکوتاه در فرم تزئینی و طبیعی می باشد در ادامه مقاله شما را با انواع بونسای گلدار و خرید آن ها و عوامل تعیین قیمت بونسای گلدار به طور کامل آشنا خواهیم نمود پس برای کسب اطلاعات کامل در مورد این درختچه های دلربا و چشم نواز ما را تا انتهای مقاله همراهی نمایید.

انواع بونسای:

پا کوتاه شدن بونسای از طریق هرس و پرورش دادن آن در ظروفی که عمق کمی دارند حاصل می گردد؛ در زیر به معرفی و توضیح ۳ دسته از انواع بونسای که شامل: مخروطیان، درختان خزان دار و درختچه های زینتی می باشد می پردازیم.

ویژگی مخروطیان:

مخروطیان از جمله گیاهانی می باشند که برای افراد مبتدی که می خواهند بونسای ایجاد کنند گزینه مناسبی باشد زیرا از جمله گیاهان مقاوم در برابر هرس و دستکاری های صورت گرفته از جانب انسان می باشند و برای یک فرد تازه کار پیشنهاد می گردد. لازم به ذکر است مدت زمان آماده سازی مخروطیان بسیار کوتاه بوده و چون در تمام طول سال غالبا سرسبز هستند، محدودیت فصلی در ایجاد بونسای آنها وجود ندارد و این از ویژگی های مطلوب آنها تلقی می شود.

ویژگی درختان خزان دار:

همانطور که از نام این گیاهان پیداست، درختان خزان دار در فصل پاییز پس از به رخ کشیدن برگ های پاییزی زیبای خود دچار ریزش برگ می گردند پس از این اتفاق یعنی هنگامی که همه برگ ها ریخته شدند و درخت وارد مرحله خفتگی شد، بهترین فرصت برای هرس نمودن و فرم دهی مجدد آن ها مهیا می شود.

درخت بونسای خزان دار در فصل بهار رشد بسیار قوی را در پیش می گیرد اما نکته ای که در مورد بونسای خزان دار گفتنی است، این است که به هرس منظمی جهت کوچک نگهداشتن برگ ها احتیاج دارد. البته گونه هایی از این نوع درخت با منشا شرقی یافت می شود که برگ های آن به طور طبیعی از سایز کوچکی برخوردار می باشد و برای افرادی که وقت کافی جهت هرس مداوم برگ ها ندارند، گزینه مناسبی خواهد بود.

ویژگی درختچه های زینتی:

علی رغم اینکه از مخروطیان به طور گسترده در ایجاد بونسای به کار گرفته می شود، اما درختچه های زینتی نیز که میوه های کوچک و گل های زیبا و سایز کوچک می دهند نیز از جمله گزینه های می باشد که می توان در ایجاد بونسای از آن بهره گرفت. بونسای حاصل از درختان زینتی به دلیل ظاهر بسیار زیبا و گیرای خود طرفداران پرو پا قرصی را جذب خود کرده است.

خرید انواع بونسای گلدار:

کارمونا:

نام کامل این بونسای گلدار کارمونا میکروفیلا می باشد که به عنوان بومی مناطق جنوب شرق آسیا و جنوب چین و کشور هند بوده و از درختچه های همواره سبز به حساب می آید. از مشخصات بارز این درخت برگ های سبز تیره رنگ و براق پوشیده با کرک می باشد که به شکل متراکم و جمع شده دیده می شود.

قسمت پوست درخت کارمونا به رنگ قهوه ای روشن  و ترک خورده می باشد و به مرور زمان با افزایش سن بخش ترک خورده بزرگ می شود. گل های زیبای سفید رنگ کارمونا میکروفیلا در اوایل تابستان به صورت توت های کوچک سفید و سیاه مشاهده می شود و این امر آن را به بونسای گلدار تبدیل نموده است.

بونسای آزالیا:

این نوع بونسای از دلربا ترین درختچه ای است که می توان نام برد؛ تنه این بونسای دارای رنگ نارنجی مایل به قهوه ای بوده و برگ های سبز براقی بر روی تنه سوار شده اند. دلیل زیبایی آزالیا تنها به این موارد محدود نمی شود زیرا در فصل بهار به خصوص ماه های اردیبهشت و خرداد غرق در گل شده و تقریبا تمامی سطح درخت از گل های خوش رنگ قرمز، صورتی و ابلق پر می شود طوری که برگ ها اجازه خودنمایی پیدا نخواهند کرد.

بونسای چری یا ساکورا:

یکی دیگر از گزینه های مناسب جهت خرید بونسای گلدار، بونسای گیلاس می باشد که برگ هایی کوچک با میوه های توپی کرم رنگ و کوچک نشانه تشخیص این نوع می باشد. بونسای چری از جمله گیاهان خانگی تلقی می شود.

بونسای بنجامین:

از شرایط نگهداری بونسای بنجامین، قرار دادن در خاک  معمولی به همراه برگ و ماسه می باشد؛ این گیاه تحمل دمای پایین تر از ۱۰ درجه سانتی گراد را ندارد از طرفی آبیاری بونسای بنجامین در فصل زمستان هر ۱۰ روز یکبار و در فصل تابستان هر هفته یکبار می باشد.

بونسای کراسولا:

این گیاه از جمله گیاهان مقاوم در برابر دمای بالا بوده  و حداکثر سایزی که می تواند رشد کند، ۲۰ سانتی متر بوده و تا ۱۰ سال می تواند عمر کند. در فصول سرد سال بایستی یک الی دو بار در هفته و در فصل گرما هفته ای سه بار مورد آبیاری قرار گیرد. خاک بونسای کراسولا بهتر است از کوکوپیت، خاک برگ و معمولی تشکیل شود.

خرید بونسای گلدار:

بونسای ها همانطور که انواع مختلفی دارند، از قیمت های متفاوتی نیز برخوردار می باشند این تفاوت بیشتر به دلیل: اندازه، سن، نوع بونسای، زیبایی ظاهری و شکل آنها می باشد این گیاهان چنان خوش شکل هستند که طرفداران فراوانی داشته و همه دوست دارند نمونه ای از آن را در خانه خود داشته باشند.  حین خرید بونسای فقط ظاهر زیبای آن ها بسنده نکنید و از سالم بودن شان نیز اطمینان حاصل نمایید. برای تشخیص وجود آفت در گیاه به برگ های آن نگاهی بیندازید اگر ظاهر برگ ها غیر طبیعی و آسیب دیده بود، از خرید آن اجتناب نمایید.

با تشکر از توجه شما جهت افزایش سطح علمی و تجربی آل کود ما را از نظرات، پیشنهادات و بخصوص انتقادات سازنده خود بهره مند سازید.

آل کود

خرید بونسای گلدار
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *