خرید کود سه بیست | بیست بیست | کاربرد | مزایا | طرز استفاده | محلول پاشی |


خرید کود سه بیست

خرید کود سه بیست : انتخاب کودی که نیاز های گیاه به سه عنصر پر مصرف نیتروژن، پتاسیم و فسفر را برطرف کند، یکی از مهم ترین کارهایی است که یک پرورش دهنده بایستی آن را در اولویت کار خود قرار دهد. بهترین منبع تامین NPK ، کود سه بیست یا ۲۰-۲۰-۲۰ است که اعداد آن نشان دهنده درصد عناصر نیتروژن، فسفر و پتاسیم به ترتیب از چپ به راست میباشد.

کود سه بیست تنها به داشتن عناصر ماکرو محدود نمیشود و بسیاری از شرکت های معتبر ریز مغذی هایی مانند منگنز، روی، بور و آهن را نیز در حین ساخت به کود NPK می افزایند تا بتوان از آن به عنوان کود کامل در صنعت کشاورزی، باغداری، کشت گلخانه ای و نگهداری گیاهان آپارتمانی استفاده نمود.

یکی از دغدغه های اصلی دوستداران گل و گیاه، خرید کود سه بیست از بهترین منبع و با بالاترین کیفیت میباشد. با توجه به اهمیت موضوع خرید کود سه بیست، سعی کرده ایم در این مقاله از سایت آل کود اطلاعات مفیدی خدمت شما عزیزان ارائه دهیم.

فهرست محتوا مقاله :

۱. کود سه بیست چه کاربردی دارد؟

۲. مزایای و فواید کود سه بیست

۳. خرید انواع کود سه بیست

۳.۱. معرفی بهترین برند برای خرید کود سه بیست:

۴. کود سه بیست چه رنگی است؟

۵. کود سه بیست برای گیاهان آپارتمانی چه کاربردی دارد؟

۶. خرید کود سه بیست برای پرورش گوجه فرنگی

 

خرید کود سه بیست

کود سه بیست چه کاربردی دارد ؟

کود سه بیست به دلیل مصرف و نیاز بالای محصولات کشاورزی، باغی، گلخانه ای و گیاهان آپارتمانی به آن، در دسته پر کاربردترین کودهای شیمیایی به شمار می آید. با توجه به برابر و مشخص بودن درصد عناصر فسفر، نیتروژن و پتاسیم در این کود، می توان در صورت توصیه کارشناس کشاورزی و نیاز به ۲۰ درصد از عناصر ماکرو، به راحتی تهیه و استفاده نمود.

کود سه بیست از جمله کودهای توصیه شده در مراحل چالکود زمستانه و پس از برداشت محصول میباشد تا گیاه را جهت یک رشد رویشی قدرتمند در شروع فصل رشد آماده کند.

نکته: سعی کنید کود سه بیست را در مرحله گلدهی درختان میوه استفاده نکنید؛ این امر دلایل مختص خود را دارد از جمله:

وجود نیتروژن در کود سه بیست، گیاه را تحریک به رشد رویشی و پیدایش شاخ و برگ میکند و چون درختان میوه برای تولید محصول به گلدهی نیاز دارند، استفاده از کود سه بیست مانع رشد زایشی و گلدهی و تولید میوه خواهد شد.

دلیل دوم نیز به عدم امکان استفاده از کود سه بیست به صورت ریشه ای و محلول پاشی در این مرحله میباشد زیرا محلول پاشی کود شیمیایی، منجر به آسیب دیدن جوانه های زایشی درخت میگردد.

بیشتر بخوانید : اسید هیومیک

مزایای و فواید کود سه بیست :

□تامین تمامی نیازهای گیاه به عناصر ماکرو در حین استفاده

□قابلیت استفاده در گستره وسیعی از محصولات کشاورزی، باغی، گلخانه ای و گیاهان آپارتمانی

□انحلال صد در صد در آب و قابلیت استفاده در تمامی سیستم های آبیاری

□امکان استفاده از آن به شکل محلول پاشی وجود دارد.

□درصد جذب بالا و استفاده آسان توسط گیاه

□هر جزء از کود به عنوان یک ماده تقویتی کامل، اثر خود را بر گیاه میگذارد.

□منجر به توسعه و رشد برگ ها، افزایش سبزینگی گیاه و بهبود فرآیند فتوسنتز می گردد.

□منجر به افزایش ثمردهی محصول میشود.

□به دلیل دارا بودن قدرت انحلال بسیار عالی در آب، سبب کارایی بهتر و کاهش نیاز به مصرف آب میشود.

□برخلاف کودهای شیمیایی دیگر، کمترین میزان پسماند را تولید کرده و منجر به افزایش نمک خاک نمیشود.

کود سه بیست چیست ؟

 

 

npk خرید کود سه بیست

خرید انواع کود سه بیست :

اشکال موجود از کود سه بیست به صورت مایع و پودری توسط شرکت های مختلف عرضه میشوند که کاربرد هر دو نوع تقریبا یکسان میباشد با تفاوت اینکه کود سه بیست پودری را پیش از استفاده بایستی در مقدار آب موردنیاز برای استفاده در گیاه هدف حل نمایید؛ این درحالی است که کود سه بیست مایع به دلیل حالت آن، استفاده آسان تری دارد.

معرفی بهترین برند برای خرید کود سه بیست :

اکنون سوال پیش می آید بهترین برند موجود در بازار برای خرید کود سه بیست چه نام دارد؟

طبیعی است کشاورز و پرورش دهنده گل و گیاه به دلیل هزینه ای که صرف خرید کود میکند، انتظار دارد ماده تقویتی منجر به ثمر دهی عالی و کسب نتیجه باب میل او شود‌ و کاملا حق با اوست. کود سه بیست شوک و سه بیست جنریت با اختلاف بهترین برند های موجود در بازار ایران هستند که شرایط را جهت باردهی فراوان و تولید محصولات مشتری پسند یاری میدهند.

این کودها افزون بر دارا بودن عناصر پر مصرف، با ریز مغذی ها و مواد تقویتی دیگر غنی شده اند و نیاز گیاه را به عنوان کود برتر و کامل برطرف می نمایند.

کود سه بیست چه رنگی است ؟

این کود توسط شرکت های مختلف در رنگ و انواع متفاوت ساخته شده و به فروش میرسد لذا ممکن است کود سه بیست پودری در رنگ صورتی و سفید و نوع مایع را نیز در رنگ سبز یا بی رنگ مشاهده نمایید.

کود سه بیست برای گیاهان آپارتمانی چه کاربردی دارد ؟

-فسفر موجور در کود سه بیست، موجب توسعه و ریشه زایی بهتر درختان میوه و پاجوش دهی گیاهان آپارتمانی و هم چنین بیشتر شدن عمل فتوسنتز در گیاهان آپارتمانی می گردد.

-پتاسیم در کود سه بیست، نقش پر اهمیتی در رویش بهتر گل ها، رشد بهتر میوه ها، درشتی و بهبود طعم محصول می گردد. هم چنین این عنصر سیستم ایمنی گیاهان آپارتمانی و درختان میوه را در برابر حمله عوامل بیماری زا و تنش های محیطی بالا میبرد.

-نیتروژن حضور یافته در کود سه بیست، منجر به تحریگ رشد ساقه و برگها می گردد.

-این کود به تامین تعداد بسیار بالایی از عناصر غذایی مورد نیاز گیاهان میپردازد.

خرید کود سه بیست برای پرورش گوجه فرنگی :

هرگز نمیتوان از فواید کود سه بیست برای گوجه فرنگی غافل شد. این کود به دلیل تامین پتاسیم موردنیاز گوجه فرنگی، سبب استحکام بهتر ساقه های بوته این گیاه جهت نگهداری و رشد بهتر گوجه، افزایش رنگ گیری و درشتی گوجه فرنگی میشود.

فسفر موجود در کود سه بیست نیز ریشه را جهت دسترسی به مواد غذایی و گسترش یاری میدهد. ازت نیز نیاز گوجه فرنگی را در اوایل رشد رویشی برطرف مینماید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366