بهترین اسید هیومیک

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

بهترین اسید هیومیک

بهترین اسید هیومیک : همه ما همیشه در موارد مختلف مانند خانه، ماشین، لباس، خوراک از جمله میوه و سبزیجات دنبال بهترین ها هستیم؛ برای اینکه از بهترین و با کیفیت ترین محصولات بهره مند شویم بایستی در روند تولید آنها نیز از کودهای با کیفیت عالی استفاده شده باشد. متاسفانه کاربرد بیش از حد و غیر اصولی کودهای شیمیایی سبب آلودگی زمین های کشاورزی، خاک و آب های زیر زمینی شده و مردم نیز در مقایسه با گذشته آگاه تر شده و از خرید محصولات بسیار درشت و مواردی که حدس می زنند از کود شیمیایی زیاد استفاده شده است، اجتناب می کنند.

در این راستا کود اسید هیومیک در چند سال اخیر در جهان و ایران بسیار شهرت یافته و بسیاری از کشاورزان و باغداران محترم برای افزایش کیفی و کمی محصولات خود در نتیجه روند فروش صعودی و بهتر نسبت به استفاده از آن علاقه مند شده اند. اسید هیومیک نه تنها برای طبیعت هیچ اثر مخربی نداشته، بلکه به اصلاح خاک های با کمبود مواد مغذی و شور پرداخته و منجی طبیعت نام گرفته است. خب همانطور که می دانید برای نتیجه گیری موثر نبایستی از هر منبعی نسبت به تهیه اسید هیومیک اقدام نمود لذا ما در این مقاله سعی داریم با قرار دادن اطلاعات مهم در باب موضوع بهترین اسید هیومیک، شما را در تهیه بهترین نوع جهت جلوگیری از دوباره  کاری در خرید کود راهنمایی کنیم. پس برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

ابتدا اجازه دهید نگاهی به چگونگی تولید اسید هیومیک بپردازیم تا نکته مبهمی در ذهن تان باقی نماند.

گیاهان و جانوران پس از مرگ تجزیه شده و مولکول های آنها توسط دیگر میکرو ارگانیسم ها همانند: باکتری، قارچ، کرم های خاکی و …مورد استفاده قرار می گیرد. در روند تجزیه و در طی چرخه های مختلف، ماده ای حاصل می گردد که در برابر تجزیه کاملا مقاوم بوده و بهترین ماده برای تمامی گیاهان محسوب می گردد؛ این ماده هوموس نامیده می شود که خود واژه کلی تشکیل شده از سه جزء اسید هیومیک، اسید فولویک و هیومین می باشد و معمولا به رنگ تیره مشاهده می گردد. پس تا اینجا متوجه چگونگی تشکیل هوموسی که برای تمامی گیاهان و محصولات ضروری می باشد، شدید و دانستید که هیومیک اسید از اجزای اصلی هوموس خاک می باشد.

ضرورت استفاده از هیومیک اسید در خاک:

همانطور که اشاره شده، هیومیک اسید به عنوان ماده ارگانیک و آلی منجی طبیعت می باشد اما چرا؟

متاسفانه اکثر یا تمامی خاک های مناطق مختلف کشور به دلیل فعالیت های انسانی بی خردانه حاصلخیزی خود را از دست داده و بسیار کم ارزش و بی جان شده اند؛ ماده ای که غنی بودن خاک های کشاورزی بدان وابسته است، هوموس می باشد که شخم زنی های غیر اصولی و فراوان سالیانه  در کنار مصرف بالای کودهای شیمیایی از میزان هوموس و ماده آلی خاک بسیار کاسته شده است.

با وجود چنین اعمال منفی، بایستی به دنبال راه چاره بود تا مواد ارگانیک به منظور تامین هوموس از دست رفته به خاک بازگردانده شود؛ بهترین منبع خارجی تامین کننده هوموس و عناصر غذایی از دست رفته خاک، هیومیک اسید می باشد. دلیل استفاده از کود بدین منظور این است که سالیان سال زمان لازم است تا هوموس به طور طبیعی تولید گردد و نمی توان منتظر ماند و شاهد از بین رفتن خاک و محصولات کشاورزی شد.

دامنه کاربرد اسید هیومیک:

هیومیک اسید مزایای بسیار فراوانی برای تمامی محصولات کشاورزی، باغی و گلداری دارد و می توان برای انواع درختان، گل های آپارتمانی مانند کاکتوس، حسن یوسف، سانسوریا و … استفاده نمود. در ادامه مطالب علاوه بر معرفی بهترین انواع اسید هیومیک برای مصارف خانگی و باغچه و کشاورزی، به مزایای استفاده از اسید هیومیک بر محصولات زراعی و باغی خواهیم پرداخت.

معرفی بهترین و برترین اسید هیومیک در جهان و ایران:

همانطور که گفته شد برای کسب بهترین نتیجه ها و عدم استفاده چندین باره از کودهای نا مرغوب و کم کیفیت که نه تنها سودی برای محصول ندارند، بلکه ممکن است سبب ایجاد تداخل یا به هم خوردن تعادل غذایی گیاهان شوند، بایستی به کودهای اصل و معتبر روی آورد تا با تولید محصولات در تثاژ بالا سود اقتصادی کلانی نیز عاید تولید کننده گردد.

در این راستا اسید هیومیک شوک بیست لیتری برای مصارف در حجم بالا و زمین های کشاورزی و باغی بزرگ از بهترین نمونه های معروف در جهان می باشد که تمامی مصرف کننده ها از کاربرد و تاثیر بی نظیر آن حیرت زده شده اند. این ماده ارگانیک دارای ۹۵ درصد خلوص بوده و بسیار غلیظ و به صرفه می باشد.

به منظور مصارف خانگی در حجم های پایین اسید هیومیک کینگ به صورت پودری در اندازه یک کیلوگرمی و در حالت مایع ۱ و ۵ لیتری توسط معتبر ترین سایت یعنی سایت آل کود عرضه می گردد که با توجه به نیاز غذایی گل ها و گیاهان و بررسی شرایط توسط کارشناسان می توان در مورد انتخاب نوع موردنیاز اظهار نظر کرد. لازم به ذکر است اسید هیومیک شوک و کینگ موجود در سایت آل کود تنها منبع کود اصل در ایران می باشد که می تواند به صورت تضمین شده شما را به هدف کشاورزی و باغی تان برساند.

اثرات به کار بردن اسید هیومیک:

-تامین مواد آلی و مغذی کمبود یافته یا از بین رفته در خاک و باز گرداندن حاصلخیزی به خاک

-بالا بردن میزان ریشه دهی و افزایش عملکرد ریشه در تمامی محصولات زراعی و باغی

-کمک به جذب هر چه بهتر عناصر غذایی و مواد معدنی توسط گیاهان و درختان

-کمک به ساخت کلروفیل کافی در گیاهان و افزایش سبزینگی و در نتیجه افزایش فتوسنتز و محصولات تولیدی حاصل از آن

-اصلاح زمین های کشاورزی که به دلایل شخم زنی نامناسب یا کاربرد ناصحیح کودهای شیمیایی حاصلخیزی و مواد مغذی خود را از دست داده اند. اسید هیومیک منبع قوی و غنی از دو عنصر فسفر و کربن بوده که منجر به تحریک افزایش تعداد میکرو فلور می گردد؛ این عملکرد درخشان اسید هیومیک، منجر به متعادل شدن فلور در گیاهان سالم می شود.

-اسید هیومیک به حفظ هر چه بهتر مواد مغذی کود هایی که حتی همزمان با آن استفاده می شود نیز کمک کرده و از آبشویی عناصر غذایی جلوگیری می نماید.

با تشکر از توجه شما جهت افزایش سطح علمی و تجربی آل کود ما را از نظرات، پیشنهادات و بخصوص انتقادات سازنده خود بهره مند سازید.

آل کود

اسید هیومیک شوک
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *