تقویت کننده گل بنجامین

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

تقویت کننده گل بنجامین

گل بنجامین یا گیاه خوش اقبال، با نام علمی فیکوس بنجامین، به انجیر برگ ریز معروف است. این گیاه آپارتمانی بومی جنگل های آسیایی استوایی از جمله هندوستان می باشد که به وفور برای زیبایی بخشیدن به دکوراسیون منزل از آن نگهداری می شود. بنجامین یک گیاه ساده نیست بلکه قدرت تصفیه کنندگی بالای هوا و انرژی بخشی به فضای داخلی ادارات، آپارتمان ها و شرکت ها را داراست. از گیاه بنجامین به عنوان گیاه خوش اقبال و جذب کننده انرژی های مثبت کائنات نیز یاد می شود که سازش بالایی برای زندگی در محل های سر پوشیده را دارد اما نگهداری آن برای افراد مبتدی پیشنهاد نمی شود زیرا از جمله گیاهان حساسی می باشد که نیازمند مراقبت های ویژه ای است. در این مقاله نکات مهم نگهداری گل بنجامین به خصوص تقویت کننده رشد و عوامل موثر در نشاط آن را خدمت شما عزیزان عرض خواهیم کرد.

تقویت کننده گل بنجامین

فهرست مطالب ارائه شده در این مقاله

۱)در مورد خصوصیات گل آپارتمانی بنجامین بیشتر بدانید!

۲) با انواع مختلف بنجامین آشنا شوید!

۳) با آموزش نگهداری صحیح از بنجامین، زیبایی دکوراسیون خود را دو چندان کنید.

۳.۱ آبیاری گل بنجامین را چگونه انجام دهیم؟

۳.۲ نور کافی برای بنجامین را چگونه تامین کنیم؟

۳.۳ کوددهی گل بنجامین

۳.۴ کود گیاهان آپارتمانی شوک، تقویت کننده گل بنجامین و غذایی کامل برای گیاه

۳.۵ خاک گلدان بنجامین باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

۳.۶ رطوبت مناسب برای نگهداری بنجامین

۳.۷ درجه حرارت مطلوب برای نگهداری گل بنجامین

۳.۸ انجام هرس گل بنجامین

۴) چرا لبه برگهای بنجامین زرد و خران کرده می شوند؟

تقویت کننده گل بنجامین

در مورد خصوصیات گل آپارتمانی بنجامین بیشتر بدانید!

رنگ سبز روشن برگ های بنجامین با ظاهر بیضی شکل در کنار حالت نوک تیز آن زیبایی خاصی به این گیاه خارق العاده آپارتمانی بخشیده است. یکی از بخش های این گیاه که تاثیر بسیاری در ظاهر چشم نواز آن دارد، شاخه های ارتجاعی و آویزان آن است که می تواند تا ارتفاعی به اندازه ۳۰ متر برگ های متصل را بالا برد.

بنجامین گیاهی ظریف و دارای شاخ و برگ هایی بزرگ می باشد که به عنوان بهترین گزینه برای تصفیه هوا و بهبود کیفیت هوا نگهداری از آن توصیه می گردد زیرا توانایی بالایی  در حذف میزان بالایی از گازهای سمی به ویژه بنزن، فرمالدئید و دیگر مواد سمی خانه دارد.

هم چنین ساقه بنجامین چوبی بوده و ریشه پهنی دارد.

تقویت کننده گل بنجامین

با انواع مختلف بنجامین آشنا شوید!

بنجامین ابلق: داشتن برگ های سبز روشن و کرمی یا سفید رنگ و شاخه های آویزان شده بیشتر نسبت به دیگر گونه ها، از مشخصه اصلی بنجامین ابلق است.

بنجامین آمستل : دارا بودن برگ های سبز رنگ کشیده و کمی نازک به همراه برگ های انبوه، مشخصه اصلی گل بنجامین آمستل است.

بنجامین سیاه یا بلک: برگ های سبز تیره که رو به سیاهی می رود مشخصه اصلی این نوع از گل بنجامین می باشد.

بنجامین سبز: داشتن برگ هایی به رنگ‌ سبز روشن و حالت بیضی شکل ویژگی اصلی ظاهری بنجامین سبز است‌.

تقویت کننده گل بنجامین

با آموزش نگهداری صحیح از بنجامین، زیبایی دکوراسیون خود را دو چندان کنید.

در نگهداری و پرورش بنجامین لازم است دقت و حوصله نسبتا زیادی به خرج دهید اما با توجه به مطالبی که در این مقاله توضیح داده می شود و با اندکی توجه و فراهم کردن نیازهای اساسی گفته شده، دیگر جای هیچ گونه نگرانی نخواهد بود و می تواند سالیان دراز سبزی و طراوت همیشگی خود را حفظ کند و در منزل تا ارتفاع ۱.۸ متر نیز اوج بگیرد.

آبیاری گل بنجامین را چگونه انجام دهیم؟

برای بنجامین آبیاری به موقع و صحیح بسیار اهمیت دارد. به منظور آبیاری مجدد بایستی از خشک بودن سطح خاک مطمئن شوید؛ کافی است اقدام به فرو کردن بند اول انگشت خود در خاک کرده و میزان خشکی را بسنجید. حال اگر زمان آبیاری رسیده بود، بهترین گزینه آب بدون املاح می باشد بدین منظور آب را چند ساعت در دمای محیط قرار دهید تا املاح به ته نشینی برسد.

نکته

آبیاری در طول تابستان ۲ الی ۳ بار و زمستان هر هفت تا ۱۰ روز توصیه می گردد. توجه داشته باشید بنجامین طاقت کم آبی را ندارد و در خشکی طولانی مدت گلدان برگ ها ریزش کرده و شاخه های سبز و زیبا جای خود را با شاخه های خشکیده عوض می کنند. البته این بدین معنا نیست که بنجامین خود را غرق در آب کنید.

هرگز از آب خیلی سرد برای آبیاری استفاده نکنید آب ولرم مناسب ترین آب است.

گل بنجامین نور زیاد را دوست دارد حتی اگر آن را در اتاق روشن نگه دارید، به تابش غیر مستقیم خورشید نیاز خواهد داشت. توجه داشته باشید برای رسیدن نور کافی به بنجامین، هرگز گلدان را جابجا نکنید زیرا برگ های زیبای آن خواهد ریخت. بهترین کار انتخاب یک نقطه روشن و عالی از نظر تامین نور آن است؛ بهتر است گلدان بنجامین را پشت پنجره شرقی بگذارید تا به نحو احسن رشد کرده و نشاط خود را حفظ کند.

نکته

قرارگیری بنجامین در معرض تابش مستقیم آفتاب سوختگی و ریزش برگ ها را در پی خواهد داشت.

تقویت کننده گل بنجامین

کوددهی بنجامین

گل بنجامین فیدر و از خورنده های قوی به شمار می رود و نیاز زیادی به کود در طول فصل رشد دارد. اگر برگ های جذاب گیاه تان با وجود فراهم بودن نور ایده آل، دما، خاک مناسب و رطوبت می ریزد، به کمبود عناصر و مواد غذایی به ویژه منگنز و منیزیم شک کنید.

به منظور تغذیه کامل بنجامین کوددهی را هر ۳ هفته یکبار با استفاده از کود مخصوص گیاهان آپارتمانی و زینتی انجام دهید.

کود گیاهان آپارتمانی شوک، تقویت کننده گل بنجامین و غذایی کامل برای گیاه

امروزه به دلیل تولید کودهای مایع ارگانیک دیگر دغدغه استفاده از کود شیمیایی و سوختن ریشه و از بین رفتن زیبایی گل به پایان رسیده و جای خود را به حس اطمینان استفاده از کود بخشیده است.

کود گیاهان آپارتمانی شوک با ترکیب تماشایی و منحصر به فرد خود، یک تقویت کننده عالی برای گل بنجامین می باشد که در عین حال که تمامی عناصر ضروری گیاه به ویژه: فسفر، نیتروژن، پتاسیم، ریز مغذی های منیزیم، منگنز، آهن، روی، بور و مولیبدین و …را در ترکیب خود دارد، یک ماده طبیعی بدون اثر مخرب بر گیاه می باشد. این ماده آمینواسید ها و ترکیبات مهم دیگر را در اختیار گیاه قرار می دهد تا بنجامین با خیال راحت در حد نیاز از آنها استفاده کند.

با کود گیاهان‌ آپارتمانی شوک دیگر نگران آفات و بیماری ها نباشید!

ساختار این ماده به گونه ای است که مقاومت بخش های مختلف بنجامین و دیگر گیاهان آپارتمانی را در برابر عوامل استرس زا و منفی بالا برده و سبب می گردد گیاه نشاط دائمی خود را حفظ کند.

کود گیاهان آپارتمانی شوک

خاک گلدان بنجامین باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

خاک بنجامین بایستی غنی از مواد مغذی و میزان مواد آلی بالایی باشد. هر خاکی که قدرت زهکشی بالایی داشته باشد برای بنجامین مناسب است مانند مخلوطی از پرلیت، شن، خاک برگ و مواد آلی نظیر برگ پوسیده

رطوبت مناسب برای نگهداری بنجامین

گل بنجامین تمایل زیادی به رطوبت بالا دارد و در صورت خشکی هوا برگ های زیبای خود را از دست میدهد؛ برای فراهم کردن منبع رطوبت می توانید ظرف آبی در کنار گلدان قرار دهید تا از طریق تبخیر سطحی رطوبت موردنیاز گیاه تامین گردد.

برای مطمئن شدن از رسیدن رطوبت کافی به گیاه، دو بار در طول هفته آب را اسپری پاشی کنید اما دقت کنید زیاده روی نکنید فقط مقداری باشد که همانند شبنم روی گیاه بنشیند.

نکته

غبار پاشی هر روز نیز می تواند انجام گیرد اما ممکن است سبب ظهور لکه های قهوه ای بر سطح برگ های بنجامین گردد. در این صورت آبیاری اصولی را پیش بگیرید.

تقویت کننده گل بنجامین

درجه حرارت مطلوب برای نگهداری گل بنجامین

دقت کنید گل بنجامین بایستی زمستان خود را در دمای اتاق سپری کند زیرا حساسیت بالایی در برابر سرما دارد. رنج دمای مطلوب برای این گیاه آپارتمانی چشم نواز ۱۵ تا ۲۵ درجه سانتی گراد می باشد.

تقویت کننده گل بنجامین

انجام هرس گل بنجامین

وقتی گیاه رشد کرده و به سقف رسیده هرس کردن آن الزامی است. هرس کردن نه تنها ظاهر آراسته ای به گیاه می بخشد، بلکه گیاه را در برابر بیماری و عفونت ها محافظت می کند. بنجامین را در مواقعی بایستی هرس کنید که فعال نباشد لذا از هرس کردن گیاه در فصل بهار و تابستان که زمان رشد گیاه می باشد اجتناب کنید.

فصل زمستان که گیاه در حال خواب می باشد، مناسب ترین زمان برای هرس است.

تقویت کننده گل بنجامین

چرا لبه برگهای بنجامین زرد و خران کرده می شوند؟

این اتفاق به تدریج برگ های جدید را نیز تحت تاثیر قرار می دهد که در اکثر موارد از کمبود مواد غذایی در مدت زمان طولانی ناشی می شود. برای پیشگیری از این اتفاق حتما گیاه خود را تغذیه کنید اما از زیاده روی اجتناب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر شرایط گیاه خود را با کارشناسان آل کود در میان بگذارید.

کود مخصوص تقویت کننده گل بنجامین در بسته بندی های 250 سی سی مناسب برای مصارف خانگی می باشد.

برای سفارش حتی یک قوطی از بالای همین صفحه با آل کود در ارتباط باشید. 

ارسال به همه جا توسط تیپاکس کود مخصوص تقویت کننده گل بنجامین را درب منزل تحویل بگیرید.

با تشکر از توجه شما جهت افزایش سطح علمی و تجربی آل کود ما را از نظرات، پیشنهادات و بخصوص انتقادات سازنده خود بهره مند سازید.

آل کود

تقویت کننده گل بنجامین
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *