کود مناسب برای بنجامین | رشد گیاه| نحوه کوددهی

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود بنجامین

جهت خرید کود مناسب بنجامین از بالای همین صفحه با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

 

کود گیاهان آپارتمانی شوک
کود گیاهان آپارتمانی

کود گیاهان آپارتمانی بخصوص گیاه بنجامین در بسته بندی 250 سی سی مخصوص مصارف خانگی، با این کود فوق العاده گیاهان شما از شادابی و رشد منحصر به فردی برخوردار می شوند.

جهت ثبت سفارش کود مورد نظر از بالای همین صفحه با کارشناسان آل کود در ارتباط باشید. ( ارسال توسط پست درب منزل شما )

 

کود مناسب برای گیاه بنجامین اگر می خواهید دکوراسیونی اصیل از اتاق خود داشته باشید و یک فضای خاص ایجاد کنید ، گیاه بنجامین را خریداری کنید. گیاه بنجامین ،گیاهان لاستیک نیز نامیده می شوند زیرا به نظر می رسد برگ های آن از لاستیک و انجیر بنیامین ساخته شده است. به نظر می رسد هم در پنجره های سقفی و هم روی زمین عالی است. اغلب در گوشه اتاق های دفاتر و آپارتمان ها دیده می شود.

کود مناسب برای بنجامین

چندین نوع گیاه بنجامین وجود دارد:

1.نور ستاره
2.هاوایی
3.نودا
4.شاهزاده های طلا
5.ناتاشا
6.واریگاتا
می توانید به تصاویر گیاه بنجامین نگاه کنید و ببینید که همه این گونه ها یک چیز مشترک دارند – همه آنها شبیه درخت گریه ای تا ارتفاع 2 متر هستند. تفاوت در شکل و رنگ برگها است. به عنوان مثال ، برگهای گیاه بنجامین باروک مارپیچ پیچ خورده هستند. گیاه بنجامین دارای برگهای تخم مرغی به شکل لبه تیز باریک ، بسته به نوع آن ، گسترده تر یا باریک تر است. همچنین بر روی برگهایی که درخشان از خورشید باشد می توان لکه های نوری یافت.
با دیدن عکس هایی از گیاه بنجامبن متوجه میشوید که تصمیم خوبی برای پرورش این گیاه در خانه است. حتی اگر چیزی در مورد رشد گیاه بنجامین نمی دانید ، این یک فاجعه نیست. خیلی از افراد نمیدانند که چگونه گیاه بنجامین خود را پرورش دهند. اما نگران نباشید در این مطلب ما را همراهی کنید تا روش پرورش یک گیاه بنجامین ،مراقبت های لازم برای این گیاه و کود مناسب برای بنجامین را به شما معرفی کنیم.

مراقبت از گیاه بنجامین

اگر قبلاً این گیاه را پرورش نداده اید ، مطمئناً از نحوه مراقبت از گیاه بنجامین بی اطلاع هستید. در حقیقت ، آنقدرها که دشوار به نظر می رسد دشوار نیست زیرا گیاه بنجامین بی تکلف است. در اینجا توصیه های ساده در مورد چگونگی مراقبت از گیاه بنجامین ارائه شده است. نگهداری ازگیاه بنجامین زمان کمی طول می کشد و شادی زیادی را به همراه می آورد.
در مورد آب دادن ، توصیه می شود که این کار را به صورت متوسط ​​انجام دهید. همچنین اسپری کردن برگها با آب گرم جوش نیز حائز اهمیت است.در مورد لقاح گیاه بنجامین توصیه می شود این کار را به میزان فراوان از ماه شهریور تا مهریک بار در 2-4 هفته انجام دهید.

کود مناسب بنجامین آمستل

کود مناسب برای گیاه بنجامین

از کود مناسب برای گیاه بنجامین ،کود های آلی و معدنی استفاده کنید که در فروشگاه های ویژه قابل خریداری هستند. گیاه را یکبار در ماه از مهر ماه تا اردیبهشت تغذیه کنید.
اگر نمی دانید گلدان گیاه بنجامین را در کجا قرار دهید ، توصیه می کنم گیاه بنجامین را در تابستان ، به عنوان مثال در باغ یا بالکن ، در فضای باز نگه دارید. با این وجود از تابش مستقیم نور خورشید خودداری کنید. اگر گیاه بنجامین را در داخل خانه نگه دارید ، درجه حرارت باید حداقل 10 درجه سانتیگراد و رطوبت هوا – 50-75٪ باشد.

رشد گیاه با استفاده از کود مناسب برای گیاه بنجامین

گیاه بنجامین بعنوان محبوب ترین گیاه سرپوشیده و گیاهان “فضای باز” شناخته می شوند. در مورد فرآیند فتوسنتزی ، آنها به لکه های آفتابی احتیاج دارند ، اما قرار گرفتن در معرض مستقیم در معرض آفتاب نیست. همچنین ، آنها که در ماههای گرم و در خارج از منزل در هفته در منزل هستند ، باید 2-3 بار آب بکشند و یک بار در هفته در خانه. آب فقط وقتی خشک می شود که سطح آن خشک شود. علاوه بر این آنها عاشق شستن برگهای خود با آب در ماه های گرم هستند ( کار بالکن).
با این حال ، حمام برگ باید در صبح / بعد از ظهر صورت بگیرد ، زیرا باعث می شود که آفتاب ظهر قوی صبح برگهای مرطوب را سوزاند. در گیاه بنجامین شما به رطوبت اضافی در داخل خانه احتیاج دارد و تأثیر مقداری سنگ ریزه در سینی و قرار دادن گلدان بنجی موثر است. بنابراین آب تبخیر شده توسط گیاه جذب می شود. فقط حتما گلدان خود را در آب ثابت بگذارید تا ریشه های شما فاسد نشود.
برگها ،تزئین اصلی یک گیاه بنجامین است. علاوه بر این ، آنها می توانند شما را از شرایط بهداشتی گیاه مطلع کنند. برای حفظ برگهای سبز ، سفت و قوی ، نکات ساده ای را دنبال کنید.اگر می بینید که برگهای جوان خیلی کم و پیر نیز زرد هستند ، به این معنی است که گیاه فاقد عناصر تغذیه ای است. شما باید خاک را با کود مناسب برای بنجامین تامین کرده و یا گیاه بنجامین خود را پیوند دهید.

خرید و فروش بنجامین
در صورت بروز لکه های زرد ، آب را مدتی متوقف کنید. این مفهوم سیگنال در مورد آب فراوان را نشان می دهد.به دلیل تابش مستقیم آفتاب ، برگها نیز ممکن است خشک و زرد شوند. ریختن برگهای پایین یک پدیده طبیعی است ، به خصوص در محیط داخلی ، اما بشکه نباید کاملاً لخت باشد.قرار گرفتن در معرض کامل تنه به دلیل تأخیر در پیوند یا پیوند در خاک ضعیف ، تغییر ناگهانی دما و رژیم های نوری می تواند رخ دهد که میشود با استفاده از کود مناسب برای بنجامین خاک را قوی کرد.
لکه های قهوه ای در لبه ها ممکن است در مورد درجه حرارت بالا در اتاق ، هوای خشک یا تغذیه بیش از حد باشد.برای جلوگیری از پیچ خوردگی ، خشک شدن ، زردی و قهوه ای شدن ، شرایط متوسطی ایجاد کنید.

یک کود مناسب برای بنجامین ،گیاهان سبز هر 15 روز در طول بهار و پاییز باعث می شود گیاهان شما چروک و سبز تر شوند. اگر بنجامین به طور دائم در داخل خانه بمانند ، می توانید آنها را در تمام طول سال در هر 30 روز بارور کنید.
شاخه های خشک شده را هرس کنید و تمام برگهای زرد را برداشته ، بنابراین گیاه به برگهای سالم و قوی متمرکز خواهد شد. اگر گیاه بنجامین شما بلندتر از چیزی باشد که می توانید بایستید .

بالای آن را هرس کنید و در نتیجه گیاه انرژی بیشتری را برای رشد شاخه های پایینی خود منحرف می کند و تبدیل به بوته می شود.همواره استفاده از کود مناسب برای بنجامین شما باعث میشود تا گیاه بنجامین سر حال تری داشته باشید .
میتوانید از کود مایع استفاده کنید و گیاه خود را پرورش دهید . این گیاهان نیازی به باروری زیادی ندارند. حدود یک بار در ماه با یک کود مناسب برای گیاه بنجامین ، گیاه خانگی خود را بارور کنید. مخلوط را حداقل 50٪ رقیق کنید تا از سوزاندن برگ ها جلوگیری شود.به دلیل رشد آهسته آنها ، نیازی به تغییر گلدانی فراوان برای آن ها نیست. هر 3-4 سال یک بار تقریباً باید در مورد تغییر مکان انها فکر کنید.
هنگامی که گلدان را دوباره انجام می دهید ، با سیستم های ریشه مراقب باشید. بر خلاف بسیاری از گیاهان ، آنها به سیستم ریشه ای خود نیاز دارند تا در هنگام گلدان مجدد آسیب نبینند یا ممکن است مدتی دچار این بیماری شوند.گلدان را انتخاب کنید که سه برابر بزرگتر از اندازه گیاه باشد تا ریشه ها وقت داشته باشند بدون اینکه نگرانی در مورد پوسیدگی ریشه داشته باشند گسترش و رشد می کنند.گیاهان بنجامین نسبت به هرس سنگین تحمل دارند.
اگر یک گیاهان بنجامین به ارث برده باشید ، حتی می توانید آن را تا تمام مدت به شاخه اصلی هرس کنید. مدتی طول می کشد تا بهبود یابد ، اما در نهایت خواهید دید که شاخه های جدید از آن بیرون می آیند.

آفات و بیماریهای اصلی گیاه بنجامین

بیماریهای گیاه بنجامین معمولاً در تغییر رنگ برگها ظاهر می شوند. اگر از این قسمت از گیاه مراقبت کنید و آن را به میزان متوسط ​​آب دهید ، با چنین مشکلاتی روبرو نخواهید شد.

احیای گل بنجامین

چه در مورد آفات،آیا آنها واقعاً برای گیاه بنجامین شما خطرناک هستند؟محبوب ترین میکروارگانیسم هایی که به گیاه آسیب می رسانند مقیاس زره پوش و کنه عنکبوت کارمی هستند. نوع اول معمولاً از نخل ، لیمو ، پیچک ، مارچوبه ، اولئاندر ، میرت ، فیکوس و غیره تغذیه می کند.
لاروهای آنها به گیاه متصل می شود و از آب آن تغذیه می کند. آنها با یک سپر مومی پوشانده شده و مانند تیغه چمن به نظر می رسند. شما می توانید آنها را با کمک راه حل های ویژه شیمیایی که در مغازه های باغبانی فروخته می شوند ، بکشید. دوره درمان ممکن است تا یک ماه ادامه یابد. تمام درختان آلوده به مقیاس های زرهی باید از سالم جدا شوند.انفجار دوم خطرناکترین و سخت ترین خلاص شدن از شر آن محسوب می شود. این موجودات به سختی قابل رویت هستند.

معمولاً از دو روش برتر برای دفع این حشره استفاده می شود:

جوشانده غده های سیکلامن. 50 گرم غده و 500 میلی لیتر آب مصرف کنید. تا زمانی که دیدند جوش می آورند. پنیر مایع را فیلتر کنید ، سپس تنه آغشته شده ، شاخه ها و برگ های آلوده به کنه ها را مسواک بزنید. خواهید دید که حشرات طی 5-6 روز از بین می روند.جوشانده بابونه ایرانی و صابون سبز. این مواد را به نسبت 5: 4 و 1 لیتر آب مصرف کنید. گیاه را هر روز به مدت 10 روز با این مایع اسپری کنید. دشمن از بین می رود.

آنچه در مورد کاشت گیاه بنجامین باید بدانید

افرادی که نمی دانند چگونه گیاه بنجامین بکارند ، اغلب اشتباهات جدی می کنند که منجر به مرگ گیاه می شود. کاشتن گیاه بنجامین به تلاش های زیادی احتیاج ندارد بلکه نیاز به پیروی از قوانین خاص دارد.اول از همه ، باید بدانید که گیاه بنجامین به سرعت رشد می کند. به همین دلیل خاک برای این ماده مغذی است. مخلوط بهینه از 2 قسمت برگ و 1 قسمت ذغال سنگ نارس و هوموس تشکیل شده است. اگر متوجه سطح پوست سفید شده اید ، نگران نباشید این شور نمکی است.
نکته مهم ، دوم پیوند به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از مراقبت از گیاه بنجامین است. درخت را در یک کاسه خیلی بزرگتر از سیستم ریشه آن پیوند نزنید. بنابراین ، هنگامی که ریشه ها کل گلدان را پر کرد ، پیوند را انجام دهید. افراد غالباً سؤال می كنند كه چه موقع پیوند گیاه بنجامین را انجام دهیم. همیشه بهترین زمان برای این کار بهار است.همچنین گیاه بنجامین شامل پرورش نیز می باشد. این گیاه با برش تکثیر می شود.
یک شاخه باید یک برگ واحد با یک چشم دست نخورده و نیمه پایینی آن را بدون جوانه ها داشته باشد. برش گیاه بنجامین شما چندین شاخه را در آب گرم برای انتخاب لاتکس قرار می دهید. سپس برای ریشه بهتر باید لبه های قلمه ها را تقسیم کنید. سپس وسایل کوچک را با یک کیسه پلاستیکی بپوشانید. همانطور که می بینید ، انتشار گیاه بنجامین بسیار ساده است.و شما میتوانید به سادگی یک گیاه بنجامین را پرورش دهید.

دانه های گیاه بنجامین

شما هرگز یک گل دانه های گیاه بنجامین و دانه دانه های گیاه بنجامین را نخواهید دید زیرا این گیاه هرگز شکوفا نمی شود. همانطور که قبلاً ذکر شد با کمک قلمه هایی پرورش داده می شود. بعضی از فیکوس ها را می توان با کمک بذر پرورش داد ، اما در مورد دانه های گیاه بنجامین نمی توان گفت.

کود مناسب درخت بنجامین
چگونه با استفاده از کود مناسب برای گیاه بنجامین گیاه را پرورش بدهیم

شما می توانید تمام سبک های ژاپنی از گیاه بنجامین بونسای را رشد دهید. با در نظر گرفتن برگهای بزرگ این گیاه ، باید حداقل ارتفاع گیاه بنجامین را برنامه ریزی کنید. توصیه می کنم وقتی گیاه به اندازه نیم متر بلند شد ، متوقف شوید. وقتی شاخه های جوان 10-20 سانتی متر هستند ، هر کدام را به 5 برگ برش دهید.

شعب مدت زمان طولانی کشسانی را حفظ می کنند. به همین دلیل است که حتی شاخه های قدیمی نیز می توانند در جهت صحیح و با استفاده از سیم یا بدون کمک دستگاه اتصالی شکل بگیرند.
از آنجا که درخت به سرعت در حال ضخامت است ، شما باید به طور مداوم سیم را رصد کنید. برای حفظ شکل فشرده درختان اغلب لازم است شاخه ها تقریباً به طرف تنه بریده شوند.هرس گیاه بنجامین برای بونسای زمان زیادی خواهد برد. اگر بارها و بارها آماده انجام این کار هستید و مطمئن هستید که آن را فراموش نخواهید کرد ، می توانید یک گیاه کوچک خریداری کنید و شروع به تبدیل آن به بونسای کنید.
در گیاهان بنجامین گونه ها مستعد ریختن شاخ و برگ و لگد شدن هستند. با این حال ، اگر تصمیم دارید که یک گیاه بنجامین را به خواهر و برادر کوتوله آن تبدیل کنید ، برخی از تکنیک های یک ظاهر طراحی شده در زیر را بررسی کنید.طیف گسترده ای از تکنیک های پیچیده وجود دارد که به ایجاد و حفظ اندازه و شکل مینیاتور یک درخت بونسای کمک می کند. هرس و سیم کشی مهمترین و شناخته شده ترین آنهاست.
1.یک ظاهر طراحی بونسای توسط هرس. اگر هدف شما ایجاد و نگهداری یک درخت مینیاتوری است ، باید در یک ظاهر طراحی شده و گاه به گاه تمیز نگهداری منظم شرکت کنید. وقتی شکل گریه را شکل می دهید ، می فهمید که یکی از چالش برانگیزترین چیزها این است که تصمیم بگیرید که کدام شاخه ها متناسب با طرح هستند و کدام یک از آنها باید حذف شوند. توصیه می شود شکل اولیه درخت را همانطور که گفته شده است انتخاب کنید و سعی کنید از ایجاد تغییر اساسی جلوگیری کنید.
مشخص کنید که قسمت جلوی گیاه بنجامین باید چه باشد. با در نظر گرفتن این امر ، آسانتر می توان تعیین کرد که شاخه های هرس باید به منظور بهبود طراحی کلی یک انجیر گریه شود. علاوه بر این ، در هرس منظم برای ساختن شاخه های چسبان شاخ و برگ انبوه و ایجاد یک شاخه ، بسیار حیاتی است.
2. آموزش بونسای توسط سیم کشی. سیم کشی و همچنین هرس ، سیم کشی یک روش معمول برای یک ظاهر طراحی شده درختان انجیر بونسای است. با پیچیدن سیم مسی در اطراف شاخه های گیاه بنجامین شده خود ، می توانید شکل و همچنین زاویه شاخه ها را تنظیم کنید.. به خاطر داشته باشید که شاخه های ضخیم نیاز به سیم کشی ضخیم دارند. باید از سیم حدود 1/3 تا 1/4 ضخامت شاخه استفاده شود. سعی کنید دو شاخه یک ضخامت یکسان را با یک قطعه سیم به سیم وصل کنید. حفظ لبه تقریبا 45 درجه هنگام سیم پیچ در اطراف شاخه ها بسیار مهم است. بنابراین ، شما فضایی برای رشد فراهم خواهید کرد.
3. سایر تکنیک های یک ظاهر طراحی شده بونسای. می توانید از تکنیک های دیگر یک ظاهر طراحی شده بونسای برای کوچک کردن انجین گریه خود استفاده کنید. آنها شامل کاشت سازندهای صخره ای ، جبران برگ و ایجاد چوب های مرده هستند.

نگهداری بنجامین در آپارتمان
چیز مهم دیگر در مورد بریدن گیاه بنجامین

حتی اگر شما نمی خواهید یک بونسای را پرستاری کنید ، باید گیاه بنجامین خود را اصلاح کنید زیرا برش تأثیر خوبی در رشد گیاه دارد. توصیه می کنم بیش از 10 تا 30 درصد چوب بلبرینگ برگدار را در یک فصل رشد کوتاه برش دهید. نکات من در مورد چگونگی هرس کردن گیاه بنجامین به شما کمک می کند تا همه کارها را به درستی انجام دهید.همان طور که گفته شد هرگز نگران هرس کردن گیاه بنجامین خود نباشید چرا که میتوانید مطمئن باشید که با اندکی صبر گیاه شما به حالت قبل خواهد برگشت و باز هم شاخه های جدید خواهید داشت.

احیای گل بنجامین
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

4 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *