کود درخت زرشک | زمان کوودهی| آبیاری| کاشت| هرس

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود درخت زرشک

جهت دریافت برنامه غذایی و کود درخت زرشک از بالای همین صفحه با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

قابل توجه باغداران محترم:

در مورد کود دهی درختان میوه به دنبال یک عدد کود خاص نباشید و فکر نکنید با استفاده از کود های دامی می توانید گلدهی و باردهی درختان خود را به حداکثر برسانید.

آل کود برای شما یک پیشنهاد مفید و کاربردی دارد.

اگر سه الی چهار سال برنامه غذایی مرتب و علمی داشته باشید که مستلزم زمان و هزینه است می توانید ضمن بالاترین میزان برداشت منطقه خود با کیفیت ترین میوه های آن سال را داشته باشید که هم از نظر بازار پسندی و هم از نظر طعم و اندازه بالاترین کیفیت را دارا باشند.

دقیقآ راهکاری که کشاورزان نمونه هر استان آن را انجام می دهند.

درختان بر خلاف دیگر گیاهان بخصوص صیفی جات نمی توانند سریعآ به یک عنصر خاص واکنش سریع نشان دهند و نیازمند زمان بیشتری هستند.

تنها راهکاری که باعث افزایش عملکرد و باردهی بیشتر یک درخت طی همان سال می شود استفاده از کود کامل 10X شوک است.

که فقط همان سال می تواند حداقل افزایش عملکرد درختان میوه را 30 الی 40 درصد افزایش دهد.

این تنها کودی است که به دلیل فرمول خاص آن فوری جواب می هد.

ولی همانطور که گفته شد برای رساندن درختان به حداکثر باردهی خود نیاز به برنامه غذایی ممتد ، منظم و علمی داریم که در این راستا کارشناسان آل کود می توانند شما را از این نظر به بهترین نحو پشتیبانی کنند.

کود درخت زرشک بوته های زرشک وقتی درست و در جای مناسب کاشته می شوند ، رشد و مراقبت از آنها بسیار آسان است.
درختچه زرشک به دلایل خوبی در طراحی منظره بسیار مورد استفاده قرار می گیرد: آنها به طیف گسترده ای از رنگهای شاخ و برگ وارد می شوند ، فوق العاده تحمل به خشکی دارند و در مناظر و باغ ها کاربردهای بسیاری دارند.

کود درخت زرشک
بوته های زرشک به عنوان یک لهجه یا نمونه رنگارنگ ، در گروه بندی ها یا به عنوان یک پرچین طبیعی در مرزهای چشم انداز و مزارع تحمل زیاد به خشکی آنها ، آن را به یک انتخاب ایده آل تبدیل کرده است.
زرشک به خوبی با رسوبات ، درخت عرعر ، علفهای زینتی ، یوکا و سایر گیاهان تحمل به خشکی ترکیب می شود که در آفتاب و خاک خوب زهکشی شده رشد می کنند.

نحوه کاشت و مراقبت از گیاهان زرشک

خاک
زرشک در مورد نوع خاک خیلی دلچسب نیست ، اما یک خاک خوب زهکشی شده ضروری است مانند بسیاری از انواع دیگر گیاهان زینتی ، به طور مداوم خاک آلود یا خیس باعث پوسیدگی ریشه و سایر بیماریهای مضر گیاه می شود بنابراین مطمئن شوید که آنها را در یک سایت خوب زهکشی کاشت کنید.
نحوه زهکشی آزمایشی خاک
اگر در مورد زهکشی خاک در مناطقی که قصد کاشت آن را دارید مطمئن نیستید ، بهتر است قبل از کاشت ، زمان آزمایش زهکشی را صرف کنید.برای آزمایش زهکشی خاک ، یک سوراخ 12 “عرض 12” در عمق منطقه کاشت حفر کنید.سوراخ را با آب پر کنید و بگذارید آب آن تخلیه شود.
سپس بعد از اینکه تخلیه شد دوباره آن را با آب پر کنید اما این ساعت چقدر طول می کشد تا تخلیه شود.در خاک خوب زهکشی سطح آب با سرعت حدود 1 اینچ در ساعت پایین می رود.سرعت سریعتر ، مانند خاک شنی ممکن است شرایط خشک مکانی را نشان دهد.
سرعت آهسته تر نشان دهنده ضعف زهکشی خاک است و احتیاطی است که شما برای بهبود زهکشی نیاز دارید ، گیاه را در یک تپه بلند یا بستر بکارید ، یا به دنبال گیاهانی باشید که تحمل بیشتری در برابر شرایط مرطوب یا باتلاقی داشته باشند.
زرشک در اسید تا کمی قلیایی رشد می کند و در مقیاس پی اچ بین 6.0 تا 7.5 است بیشتر خاکهای باغ بین یک محدوده پی اچ بین 6.0 تا 7.0 قرار دارند.

کود درخت زرشک
نیازهای نور
زرشک در آفتاب کامل رشد می کند اما سایه کمی را تحمل می کند.حداقل 7 ساعت نور مستقیم خورشید برای بهترین تراکم و رنگ شاخ و برگ توصیه می شود.

شرایط کاشت  و کود دهی درخت زرشک

مرحله 1
حداقل با حفر کردن سوراخ کاشت حداقل دو تا سه برابر عرض و عمق ارتفاع ریشه گیاه خود شروع کنید هرچه این سوراخ گسترده تر باشد ، بهتر می شود.خاک بومی را که از حفر کاشت برداشته شده است در اطراف محیط سوراخ ، در یک محوطه چرخ یا بر روی یک برآمدگی قرار دهید.
مرحله2

بسته به نوع ، باروری و تخلخل خاک در منطقه کاشت ممکن است نیاز به افزودن خاک به خاک بومی خارج شده از سوراخ کاشت باشد.هنگام کاشت زرشک در خاک رس های متراکم یا خاک های بی کیفیت ، مخلوط کردن در بعضی از مواد آلی خوب مانند ماسه یا شن های کوچک ، خاکستری با خاک بالا و یا مخلوط کاشت مناسب با نسبت 25-50٪ با خاک حذف می شود.
از سوراخ کاشت هنگام کاشت در مخلوط خاکی بسیار شنی و سریع که در برخی از خاکهای بالا مخلوط می شود ، خزه ذغال سنگ نارس و یا کمپوست به حفظ رطوبت خاک کمک می کند.هنگام کاشت به طور متوسط ، خاک مرطوب خوب زهکشی شده نیازی به افزودن اصلاحی خاک ندارد.
مرحله 3
برای خارج کردن زرشک از ظرف آن در حال رشد بهتر است ظرف را جدا کنید بعد از خارج کردن گیاه از ظرف ، مقداری ریشه فیدر را در اطراف سطح ریشه بال قرار دهید.
مرحله 4
اگر در حال کاشت در خاک خوب زهکشی هستید ، درختچه زرشک را در سوراخ کاشت بچسبانید به طوری که لبه بالایی ریشه بالایی در سطح یا درست کمی بالاتر از سطح زمین قرار گیرد تا امکان حل و فصل فراهم شود.
اگر خاک شما به میزان متوسط تخلیه شده است ، به این معنی که پس از باران شدید کمتر از یک اینچ در ساعت تخلیه می شود ، بالای توپ ریشه باید 2 اینچ یا بیشتر از سطح زمین باشد ، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.در صورت لزوم ، مقداری از مخلوط خاک پشتی را به انتهای سوراخ اضافه کنید تا به ارتفاع مناسب کاشت برسید.
اگر خاک زهکشی ضعیف است (دائماً غرق یا مرطوب) اقدامات لازم را برای بهبود زهکشی انجام دهید یا گونه های مختلف گیاهی را تحمل کنید که خاک های مرطوب را تحمل کنند.

خرید درخت زرشک
مرحله 5
بعد از قرار دادن زرشک در سوراخ کاشت ، از یک دست برای نگه داشتن گیاه و دست دیگر خود استفاده کنید تا دوباره پر کردن مخلوط خاک خود در اطراف توپ ریشه شروع شود ، و در حین رفتن از جیب های هوا ، دستکاری کنید.
هنگامی که سوراخ را به نیمه راه پر کرده اید می توانید خاک را خیس کنید.سپس دوباره پر کردن را به لبه بالای توپ ریشه ادامه دهید.اگر در حال کاشت توپ ریشه بالاتر از سطح زمین هستید ، همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است ، مخلوط خاک خود را بتدریج از لبه بالایی توپ ریشه تا سطح زمین ضرب کنید.
مرحله 6 (اختیاری)
هنگام کاشت زرشک در محلی که به دور از یک منبع آب و در خاک زهکشی خوبی قرار دارد ، می توانید از مخلوط باقیمانده خاک برای ساختن آب نگهدارنده آب (گرفتن حوضچه / دونات) استفاده کنید که 2 اینچ ارتفاع دارد و یا در اطراف محیط بیرونی سوراخ کاشت این حوضه به جمع آوری آب از بارندگی و آبیاری کمک می کند که می تواند به کاهش نیاز به آب دستی کمک کند.در انتهای اولین فصل گرم و رو به رشد ، می توان از بین برد.
مرحله 7
در مرحله بعد ، منطقه کاشت ، از جمله توپ ریشه ، تا عمق مساوی با ارتفاع توپ ریشه را عمیقاً آب دهید.برای تقویت بیشتر ، می توانید گیاه تازه کاشته شده خود را با محلول که باعث تحریک زودرس ریشه و رشد قوی تر ریشه میشود تقویت کنید ، آب را کاهش دهد ، تا باعث تقویت گیاهان  سبز شود.
مرحله 8
برای صرفه جویی در رطوبت و سرکوب رشد علفهای هرز ، یک لایه 1 اینچ مالچ چوب خرد شده ، نی نی کاج یا مالچ سنگی را در اطراف محل کاشت بمالید. حداقل 6 ماه ، یک سال بهتر است. از قرار دادن یا ریختن مالچ به طور مستقیم در مقابل پایه گیاه خودداری کنید زیرا این امر می تواند باعث پوسیدگی پوست شود.

کاشت زرشک در گلدان و کود دهی درخت زرشک

زرشک در گلدان ها از یک خاک مرطوب اما خوب زهکشی شده قدردانی می کند.خاکی که مرتباً آلوده میشود می تواند اغلب باعث پوسیدگی ریشه یا سایر بیماریهای مضر یا کشنده گیاه شود.
بنابراین ، ما یک گلدان با سوراخ زهکشی و مخلوط گلدان با کیفیت یا مخلوط گلدان یا ترکیب 50/50 آن را برای کاشت توصیه می کنیم.در صورت تمایل ، می توانید مقداری پومیس یا پرلیت (شاید 20٪) نیز به مخلوط خاک اضافه کنید تا در تخلیه کمک کند.
یک ظرف با سوراخ زهکشی در قسمت پایین و آن را به اندازه کافی بزرگ انتخاب کنید که 2 تا 3 سال از رشد را قبل از جابجایی به ظرف بزرگتر امکان پذیر کند.این ممکن است بدان معنی باشد که گلدان کاشت شما از قطر (عرض) 8 اینچ یا بیشتر از توپ ریشه گیاه شما باشد.

کود درخت زرشک
رنگ کانتینر نیز مهم خواهد بود.نه تنها شما می خواهید رنگی از ظرف را انتخاب کنید که به خوبی با رنگ شاخ و برگ های زرشک شما مطابقت داشته باشد ، بلکه می خواهید ظرفی را انتخاب کنید که متناسب با سبک خانه شما یا سایر سازه ها و گیاهان دیگر در محیط اطراف باشد.
بسیاری از مراکز و باغ ظروف متنوعی را برای گیاه انتخاب می کنند.قبل از عزیمت به خرید یک کانتینر ، از خانه و محیط اطراف خود عکس بگیرید.انجام این کار به شما کمک می کند تا فقط رنگ و سبک مناسب را انتخاب کنید.
مرحله 1
قبل از پر کردن ظرف خود را با مخلوط خاک ، توصیه می کنم کف را با پارچه سایه دار یا پارچه چشم انداز متخلخل ببافید.این باعث می شود که سوراخ های تخلیه با ریشه و خاک مسدود نشوند.اگر در کف گلدان از ماسه سنگ استفاده می کنید ، پارچه را روی آن قرار دهید.
مرحله 2
برای خارج کردن زرشک از ظرف آن در حال رشد بهتر است ظرف را جدا کنید.بعد از خارج کردن گیاه از ظرف ، مقداری ریشه فیدر را در اطراف سطح ریشه بال قرار دهید.
مرحله3
مقدار کمی از مخلوط خاک خود را در کف ظرف بریزید.گیاه خود را در ظرف قرار دهید و با اضافه کردن یا از بین بردن مقداری خاک تنظیمات لازم را انجام دهید تا لبه بالایی توپ ریشه تقریباً 1 “زیر لبه ظرف قرار بگیرد.
مرحله 4
با مخلوط خاک خود در اطراف توپ ریشه بارگیری کنید و هرچه می روید ، تا زمانی که سطح گلدان خاک حتی با لبه بالایی توپ ریشه نباشد ، مرتفع شوید.
مرحله 5
خاک را کاملاً آب دهید تا آب از سوراخ های کف ظرف تخلیه شود.
مرحله 6 (اختیاری)
برای کمک به حفظ رطوبت ، یک لایه 1/2 اینچی از تراشه های چوب یا مالچ سنگ را روی سطح خاک بمالید.

کود درخت زرشک
نکات مربوط به مراقبت و نگهداری از زرشک

برای مراقبت از بوته های زرشک زحمت زیادی لازم نیست.در زیر چند نکته مفید برای مراقبت از گیاه وجود دارد که آنها را مانند جوانب مثبت پرورش می دهید.

چگونه کود درخت زرشک را آبیاری کنیم؟

در زمان کاشت
بلافاصله پس از کاشت عمیق خاک را در منطقه کاشت خیس کنید تا عمق برابر با ارتفاع توپ ریشه گیاهان برای تقویت بیشتر برای تحریک تشکیل زودرس ریشه و رشد قوی تر ریشه ، می توانید آن را نیز که به تازگی کاشته اید با محلول که شوک پیوند را کاهش می دهد استفاده کنید .
گیاهان سرسبزتر  را آب کنید.هنگام کاشت در فصل زمستان خفته گیاهان به آب کمتری نیاز دارند.بنابراین مراقب باشید در طول زمستان بیش از حد آب ندهید.
در طول اولین فصل رشد
در خاک متوسط باغ شما لازم نیست هر روز آب زرشک تازه کاشته شده خود را آب کنید.بیشتر اوقات این امر باعث ایجاد شرایط آب آلودگی خاک می شود که می تواند منجر به پوسیدگی ریشه و سایر بیماریهای مضر گیاهی شود.در صورت عدم وجود بارندگی کافی آب فقط به اندازه لازم برای مرطوب نگه داشتن ریشه کوه و اطراف آن لازم است.
خاطر داشته باشید که خیساندن عمیق کمتر و اجازه خشک شدن خاک تا حدودی قبل از آب دادن دوباره ، بسیار بهتر از پاشیدن هر روز فقط کمی آب روی گیاهان است.
بوته های کاشته شده در فصل زمستان خفته ، هنگامی که گیاهان به طور فعال رشد نمی کنند و تبخیر بسیار کندتر است به آب بسیار کمتری نیاز خواهید داشت.بنابراین مراقب باشید در طول زمستان بیش از حد آب ندهید.
زرشک گیاهان استثنائی در برابر خشکسالی هستند.فقط در دوره های طولانی خشکسالی تابستان گیاهان نیاز به آبیاری تکمیلی نیاز دارند.اگر هنگام خشکسالی شاهد برگ پژمردگی یا ریزش برگهای گیاه هستید ، این می تواند نشانه ای باشد که گیاهان شما می توانند از خیساندن عمیق استفاده کنند.
هنگام آبیاری با سیستم آبیاری خودکار بهتر است تایمر خود را در ساعات ابتدایی صبح و نه در اواخر عصر یا شب انجام دهید که می تواند منجر به بروز قارچ و سایر بیماری های شاخ و برگ شود.در طی چند هفته اول پس از کاشت رطوبت خاک را غالبا بررسی کنید و در صورت لزوم زمان آبیاری را تنظیم کنید تا خاک مرطوب شود.

کود درخت زرشک
هرس زرشک

زرشک نیازی به هرس ندارد ، با این حال خیلی خوب به آن پاسخ می دهید.گفته می شود زرشک را می توان برای حفظ شکل رسمی یا پرچین ، برای مرتب کردن گیاه و یا کاهش اندازه هرس یا برش داد.
شاخه های آسیب دیده یا ولگرد که باعث شکسته شدن شکل گیاه می شوند در هر زمان از سال قابل برداشت هستند.شاخه های آسیب دیده را در نقطه شکستگی ، شاخه های مرده در مبدا آنها ، و شاخه های ولگرد در نقطه ای فراتر از شکل اصلی گیاه قرار دهید.
هرس گسترده تر به شکل یا فرم پرچین را می توان بعد از گلدهی در بهار و دوباره در اوایل تا اواسط تابستان انجام داد.
به جز برداشتن شاخه آسیب دیده ، هرس دو ماه قبل از میانگین تاریخ سرمازدگی اول در منطقه خود را متوقف کنید.هنگامی که گیاهان به  خواب رفته اند برای هرس زمستانی می توانید از سر بگیرید.

خواص زرشک

1.دارای مواد مغذی زیاد است
زرشک بسیار مغذی است. آنها سرشار از کربوهیدرات ، فیبر و چندین ویتامین و مواد معدنی هستند.
به طور خاص ، انواع توت ها منبع عالی ویتامین سی هستند ، یک آنتی اکسیدان است که ممکن است به محافظت در برابر آسیب سلولی کمک کند ، که می تواند منجر به بیماری های قلبی و سرطان شود.
یک وعده 4/4 لیوان (28 گرم) از زرشک خشک حاوی:)
کالری: 89
پروتئین: 1 گرم
چربی: 1 گرم
کربوهیدرات: 18 گرم
فیبر: 3 گرم
آهن: 15٪
علاوه بر این ، زرشک حاوی روی ، منگنز و مس است که همگی مواد معدنی کمکی هستند که نقش مهمی در ایمنی و پیشگیری از بیماری دارند.

رنگ قرمز روشن توت ها از آنتوسیانین ها ، که رنگدانه های گیاهی هستند و ممکن است سلامت مغز و قلب شما را تقویت کند ، از جمله مزایای دیگر است.
2.حاوی ترکیبات گیاهی مفید است
زرشک سرشار از بربرین است ، یک ترکیب گیاهی بی نظیر است که ممکن است با چندین فواید سلامتی همراه باشد.
بربرین عضو خانواده آلکالوئید است ، گروهی از ترکیبات که به دلیل اثرات درمانی آنها شناخته شده است.

کود درخت زرشک
مطالعات نشان داده اند که این ماده به عنوان یک آنتی اکسیدان قدرتمند عمل می کند و با آسیب سلولی ناشی از مولکول های واکنشی به نام رادیکال های آزاد مبارزه می کند.
همچنین ، بربرین ممکن است به کاهش قند خون و کلسترول خون ، کاهش سرعت پیشرفت سلول های سرطانی ، مبارزه با عفونت ها و اثرات ضد التهابی کمک کند.
علاوه بر این ، زرشک حاوی ترکیبات دیگری است که ممکن است فواید سلامتی داشته باشد ، مانند سایر آلکالوئیدها و اسیدهای آلی. با این حال ، بیشتر تحقیقات بر بربرین متمرکز شده است.
زرشک حاوی غلظت بالایی از بربرین است ، یک ترکیب درمانی با فعالیت آنتی اکسیدانی است که می تواند چندین فایده برای سلامتی داشته باشد.
3.ممکن است به مدیریت دیابت کمک کند
زرشک – و بویژه محتوای آن – بربرین – ممکن است نقشی در مدیریت دیابت داشته باشد ، که یک بیماری مزمن است که با قند خون بالا نشان داده شده است.
به طور خاص ، نشان داده شده است که بربرین چگونگی پاسخ سلولهای شما به هورمون انسولین ، که میزان قند خون شما را تنظیم می کند ، بهبود می بخشد . به نوبه خود ، این ممکن است به کاهش سطح قند خون شما کمک کند.
یک مطالعه 3 ماهه در 36 بزرگسال مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داد که مصرف 1.5 گرم بربرین در روز منجر به کاهش قابل توجه 2 درصدی هموگلوبین اندازه گیری میانگین کنترل قند خون شما در طی 3 ماه گذشته در مقایسه با مقادیر پایه شده است.
در حقیقت محققان دریافتند که اثرات مفید بربرین بر قند خون و هموگلوبین با داروهای سنتی دیابت متفورمین قابل مقایسه است.
یک مطالعه 8 هفته دیگر در 30 نفر مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داد که افرادی که روزانه 2 میلی گرم عصاره میوه زرشک خشک مصرف کرده اند ، سطح هموگلوبین را کاهش داده و قند خون را به طور قابل توجهی پایین آورده اند.
با این حال ، این مطالعات متمرکز بر عصاره بربرین و عصاره زرشک بود. مشخص نیست که مصرف زرشک تازه یا خشک می تواند اثرات قابل توجهی در کنترل قند خون شما داشته باشد.
مطالعات خلاصه نشان می دهد که مکمل های عصاره بربرین و زرشک می توانند سطح قند خون شما را کاهش دهند و ممکن است به درمان دیابت کمک کند.
4.ممکن است در برابر سندرم متابولیک محافظت کند
خوردن زرشک ممکن است به جلوگیری از سندرم متابولیک کمک کند ، که توسط خوشه ای از عوامل خطرزا مشخص شده است که خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت را افزایش می دهد.

کود درخت زرشک
به ویژه ، زرشک ممکن است در برابر چاقی و قند خون بالا ، کلسترول ، تری گلیسیرید و فشار خون محافظت کند – همه اینها عوامل خطرزای این سندرم هستند.
یک مطالعه 8 هفته ای در 46 بیمار مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داد که نوشیدن حدود 7 اونس (200 میلی لیتر) آب زرشک در روز ، به طور قابل توجهی فشار خون ، تری گلیسیرید ، کلسترول و قند خون را کاهش می دهد.
علاوه بر بهبود عوامل خطر ابتلا به سندرم متابولیک ، زرشک ممکن است در کاهش استرس اکسیداتیو در افرادی که قبلاً این بیماری را دارند ، کمک کند.
استرس اکسیداتیو ناشی از آسیب سلولهای اساسی  از مولکولهای واکنشی به نام رادیکالهای آزاد است. داشتن استرس اکسیداتیو زیاد – و آنتی اکسیدان کافی برای مقابله با آن – نمی تواند منجر به بیماری های قلبی و سایر مشکلات سلامتی شود.
یک مطالعه 6 هفته ای در 106 نفر مبتلا به سندرم متابولیک نشان داد که مصرف 600 میلی گرم زرشک خشک در روز به طور معنی داری استرس اکسیداتیو را در مقایسه با دارونما کاهش می دهد.
براساس این نتایج ، خوردن انواع توت ها می تواند به کاهش عوامل خطر ابتلا به سندرم متابولیک و همچنین کاهش استرس اکسیداتیو مرتبط با آن کمک کند. با این وجود تحقیقات بیشتری لازم است.
نشان داده شده است که زرشک باعث افزایش فاکتورهای خطر ابتلا به سندرم متابولیک و کاهش استرس اکسیداتیو در ارتباط با آن می شود.
5.ممکن است اثرات ضد سرطان داشته باشد
چندین روش مختلف وجود دارد که با استفاده از آن زرشک می تواند اثرات ضد سرطانی داشته باشد ، که همه مربوط به بربرین است.از آنجا که بربرین به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند ، ممکن است به مبارزه با آسیب اکسیداتیو ناشی از پیشرفت سرطان کمک کند.
علاوه بر این ، بربرین ممکن است باعث مرگ سلولهای سرطانی ، جلوگیری از تکثیر سلولهای سرطانی و مهار آنزیمهای موجود در چرخه زندگی سلولهای سرطانی شود.
چندین آزمایش لوله آزمایش نشان داده اند که بربرین مانع از رشد تومور می شود و مرگ سلول را در سلول های سرطانی پروستات ، کبد ، استخوان و پستان انسان آغاز می کند.
با این حال ، تحقیقات به مطالعات لوله آزمایش محدود شده است ، و تحقیقات بیشتری برای درک بهتر نقش احتمالی زرشک در درمان سرطان و پیشگیری از آنها لازم است.
بربرین ممکن است از طریق مکانیسم های مختلف به محافظت در برابر سرطان کمک کند و نشان داده شده است که پیشرفت سرطان را در مطالعات لوله آزمایش کاهش می دهد.

کود درخت زرشک

بوته های زرشک به خوبی در مناطق سرسختی کشاورزی 4 تا 8 رشد می کنند ، جایی که آنها معمولاً به عنوان گیاهان زینتی تزئینی برای شاخ و برگهای رنگارنگ پاییزه و شاخه های خار و خارپشت و غیر قابل نفوذ استفاده می شوند.

کود درخت زرشک
آنها نیاز به مراقبت کمی دارند که جدا از هرس و آب دهی منظم ایجاد شود. با این حال ، بوته های زرشک جوانتر از تغذیه سالانه برای ترغیب رشد عمودی و پوشش شاخ و برگ متراکم بهره می برند.تغذیه بوته های زرشک کار ساده ای است ، اما آنها باید کود مناسب را در مقادیر مناسب دریافت کنند تا بیشترین تأثیر را داشته باشد.
1.بوته های زرشک را در بهار پس از گرم شدن خاک تا 65 درجه فارنهایت تغذیه کرده و همه خطر سرمازدگی از بین رفته است. قبل از تغذیه صبر کنید تا اولین لکه های رشد جدید در نوک ساقه ظاهر شود.
2.بوته زرشک را به عمق 2 اینچ آب دهید تا خاک نرم شود با استفاده از چنگک ، 1اینچ بالای خاک را جمع کنید.خاک را در شعاع 10 اینچی اطراف پایه بوش کار کنید.
3.نیمی از دوز توصیه شده کود درخت زرشک دانه ، به خوبی متعادل با ان پی کا یا ازت ، فسفات و پتاسیم را با نسبت 14-14 اندازه گیری کنید.از تمام توان توصیه شده کود برای تغذیه بوته های زرشک جوان استفاده نکنید زیرا ریشه ها می سوزند.
4.کود را روی خاک اطراف پایه بوته زرشک بپاشید آن را به طور مساوی پخش کنید .کود را حداقل 3 اینچ از تنه دور نگه دارید.از قرار گرفتن کود روی شاخ و برگ ، ساقه یا تنه خودداری کنید.
آب را تا عمق 4 اینچ پس از تغذیه برای فشار دادن کود به اعماق خاک وارد کنید آب را با شلنگ در حجم کم آب قرار دهید تا آب خاک را خیس کند.

آیا درخت زرشک به کود نیاز دارد؟
به طور خاص ، بوته های زرشک تحمل انواع خاک ها را دارند. آنها تا زمانی که زهکشی خوب باشد می توانند تقریباً در مورد هر نوع خاک کار کنند. توجه به رطوبت خاک و برنامه های هرس ممکن است بیشتر از یک برنامه کوددهی معمولی باشد که ممکن است لازم نباشد.

بهترین کود درخت زرشک

کمپوست بهترین کود درخت زرشک برای بوته های زرشک است به طور خاص ، بوته های زرشک می تواند انواع شرایط محیطی و خاک را تحمل کند. آنها هنگام رشد در چمن ، پوشش زمین که به طور مرتب با کود درمان می شوند ، احتیاج به کود مناسب دارند.

کود درخت زرشک
اما برای کسانی که احساس راحتی بیشتری در این کار دارند ، کمپوست یک انتخاب عاقلانه است. این ماده باعث انتشار آهسته  مستقیم و پایدار از مواد مغذی به داخل خاک برای جذب ریشه زرشک می شود.

زمان کود دهی درخت زرشک

زرشک هنگام لقاح نیازهای مختلفی دارند. زمان بندی کاربردهای کود درخت زرشک در رشد گیاهان و رشد میوه متمرکز است. زرشک به مقادیر کمی از کود درخت زرشک مورد استفاده در سه برنامه جداگانه پاسخ می دهد ، اولین بار با شروع رشد جدید در بهار و بعد از شش هفته بعد ، دومین مورد استفاده می شود. برنامه سوم درست بعد از برداشت محصول ساخته می شود.

از چه کودهایی برای درخت زرشک استفاده کنیم؟

برای افزایش رشد ریشه و شاخه ها ، حفظ شاخ و برگهای سبز سالم و ترویج میوه هایی با کیفیت بالا ، نیاز بسیاری از محصولات میوه سالانه از نیتروژن است. منبع نیتروژن آهسته برای جلوگیری از تلف شدن بیش از حد با آبشویی در آب آبیاری مطلوب است.
مواد مغذی دیگر ، از جمله فسفر و پتاسیم ، در خاکهای مرتفع به راحتی در دسترس هستند. انجام آزمایش خاک بهترین روش برای تعیین نیاز به مواد مغذی اضافی است.
همه کودهای درخت زرشک یکسان نیستند. به ویژه ، کودها نیتروژن را به چندین شکل مختلف حمل می کنند. توت سیاه به هر کود سرشار از نیتروژن پاسخ خوبی می دهد ، اما زرشک به کودهایی با فرم آمونیوم ازت مانند اوره ، اوره پوشیده از گوگرد ، سولفات آمونیوم یا وعده غذایی پنبه ای نیاز دارد.

میزان استفاده از کود درخت زرشک

کاربرد نیتروژن همیشه بهتر نیست. نیتروژن بیش از حد می تواند منجر به انشعاب و رشد بیش از حد به قیمت تولید میوه شود. برای زرشک ، نیتروژن اضافی می تواند گیاه را از بین ببرد.میزان مصرف زرشک با سن گیاه افزایش می یابد.
برای زرشک های سال اول و دوم ، میزان کاربرد را به نصف تقسیم کنید. برای گیاهان زرشک سال سوم ، میزان کاربرد را 0.75 ضرب کنید. نرخ کامل را روی گیاهان سال چهارم و مسن تر اعمال کنید.

بهترین راه برای استفاده از کود درخت زرشک

زرشک مواد مغذی را از طریق سیستم ریشه خود جذب می کنند. برای استفاده از کودها ، به آرامی خاک را در یک دایره در اطراف هر گیاه شروع کنید. شما نمی خواهید به ریشه ها صدمه بزنید ، بنابراین عمیقاً چنگ نزنید به راحتی خاک سطحی را برای ترکیب کود سست کنید.

کود درخت زرشک
کودهای کود درخت زرشک را به طور یکنواخت در اطراف خط قطره گیاه و یک پا به بیرون بپاشید ، اما هرگز در نزدیکی پایه گیاه قرار نگیرید. مراقب باشید کود درخت زرشک روی شاخ و برگ و یا در مقابل پوست آن را نگیرید زیرا این امر باعث آسیب دیدن خواهد شد. اگر کود با برگ در تماس نبود ، بلافاصله بعد از آن آن را جدا کنید. پس از پخش کود درخت زرشک ، آن را به آرامی با چنگک در خاک کار کنید ، سپس کود درخت زرشک را درون خاک آب کنید تا در دسترس گیاهان قرار گیرد.

بهترین کود درخت زرشک
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *