npk

کشت آووکادو

حتما تاکنون ظاهر و هسته درشت گیاه آووکادو شما را تحت تاثیر قرار داده است یا ممکن است حتی اتفاق افتاده باشد که آووکادو را با گلابی اشتباه گرفته باشید. اگر مایل هستید در مورد کشت آووکادو بیشتر بدانید، تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

آووکادو گیاهی سبز رنگ است که به گلابی تمساحی نیز معروف می باشد. این میوه گوشتی بوده و رنگ سبز تیره ای دارد؛ منشا این میوه به ۱۰ هزار سال قبل از میلاد و به کشور مکزیک برمی گردد گفتنی است آووکادو مخصوص رشد در مناطق گرمسیری می باشد و در کشور آمریکا از محبوبیت بالایی برخوردار است.

 امروزه این میوه در رستوران ها درون سالاد و دسرها و استفاده می شود؛ هم چنین ادویه آووکادو در غذاها ریخته می شود و طرفداران خاص خود را دارد.

آیا میدانستید آووکادو در کافی شاپ ها نیز استفاده می شود؟

کافه داران درون بستنی و معجون خود از این میوه استفاده می کنند. ویژگی منحصر به فرد و متفاوت آووکادو نسبت به دیگر میوه ها، دارا بودن مقدار فراوان اسید چرب سالم می باشد دلیل اینکه می گویم متفاوت، از جهت این است که اولین  مزیت میوه ها، دارا بودن کربوهیدرات می باشد.

کشت آووکادو :

نهال های گیاه آووکادو، در ابتدا از اکوادور به کشور ایران وارد شد اما چون رشد و کشت آووکادو آب و هوای خاصی را می طلبد و به محیط گرمسیری نیاز دارد، پس از کاشت در ایران دچار سرمازدگی شدند اما در سال های بعدی نسبت به آب و هوای منطقه کشت عادت کرده و امکان تکثیر میوه آووکادو به خصوص در شمال و جنوب کشور فراهم شد.

هم اکنون در حدود ۱۰۰ تن میوه آووکادو در منطقه شمال تولید می شود.

اکنون روش کشت گیاه آووکادو را به شما شرح می دهیم:

۱) ابتدا باید هسته آووکادو خارج شود. برای این کار برش عرضی مانند برشی که در هنداونه ایجاد می کنید، انجام دهید؛ سپس به کمک دست آن را از وسط به دو نیم تقسیم کنید و هسته داخل یکی از نیمه ها را خارج کنید و با آب سرد شست و شو دهید.

۲) حالا نوبت فرو کردن خلال دندان داخل هسته آووکادو می باشد تا به راحتی درون لیوان آب سرد قرار گیرد.

۳) اکنون آووکادو شما داخل لیوان قرار دارد به عبارتی بخش مسطح آن به اندازه ۲ سانتی متر داخل آب قرار دارد. بخش مسطح مربوط به یک طرف میوه می باشد و طرف دیگر آن یا به زبان دیگر سر دیگر آن تیز می باشد.

۴) در این مرحله هسته درون لیوان باید در معرض نور خورشید قرار گیرد تا مرحله ریشه دهی و جوانه زنی شروع شود. معمولا مدت ۲ الی ۶ هفته طول می کشد تا آووکادو ریشه دهی کند.

کود با کیفیت

عوامل موثر در کشت آووکادو:

خاک مناسب:

خاک مورد استفاده برای کشت آووکادو باید در عین قوی بودن سبک نیز باشد تا گیاه بتواند به خوبی رشد کند. یکی از موارد مهم در کشت آووکادو، زهکشی کافی خاک برای جلوگیری از تجمع املاح می باشد زیرا این گیاه حساسیت بالایی تجمع به املاح و حتی شوری خاک دارد و در صورت ذهکشی نامناسب ریشه آووکادو پوسیده شده و رفته رفته  دچار ریزش گل و برگ خواهد شد.

 در مورد موضوع کوددهی به خاک نیز باید عرض کنم نهال پس از کاشت به مدت ۲ سال نیازی به کود ندارد ولی پس از آن می توان هر سه ماه یکبار به گیاه کوددهی کرد نسبت کوددهی بهتر است ۱۰-۱۰-۱۰ باشد. میزان پی اچ محل کشت آووکادو نیز باید بین ۵ تا ۷ بود.

آیا می دانستید اسید هیومیک چه نقشی در پرورش آووکادو دارد؟

نور مناسب:

در صورتی که به گیاه نور کافی نرسد، به سمت منبع نور خم شده و حین این حرکت برگ های زیرین دچار ریزش می شوند. رسیدن نور خیلی شدید هم توصیه نمی شود زیرا از تنه نازکی برخوردار می باشد و سریع می سوزد.

نکته: زمان مناسب دریافت نور خورشید توسط آووکادو، در ساعات اولیه روز می باشد؛ زیرا شدت گرمای کمتری نسب به بقیه اوقات روز دارد.

آبیاری:

بسیاری از تولید کنندگان این میوه سوال دارند که بهترین زمان برای آبیاری کی است؟ پاسخ این است هنگامی که خاک زمین کشت آووکادو در حال خشک شدن و از دست دادن رطوبت می باشد، بهترین موقع است. توجه داشته باشید اگر در آبیاری زیاده روی کنید و دائما خاک آووکادو را خیس نگه دارید، برگ های آن زرد می شود و کیفیت محصول افت خواهد کرد.

کود درخت

کشت و پرورش آووکادو در ایران و جهان:

در کشور ما در مناطق شمالی کاشت آووکادو انجام می شود و مردم نیز از فواید و ارزش بالای آن بهره مند می شوند. در جهان  کشورهای مکزیک، برزیل،  کلمبیا، آمریکا و شیلی از برترین تولید کنندگان آووکادو در جهان  می باشند.

آووکادو در مناطق سرد نمی تواند رویش کند و هم چنین وزش بادهای شدید گل های تکثیر شده را می ریزد زیرا آووکادو شاخه های ترد و شکننده ای دارد بنابراین اگر در نواحی سرد و کوهستانی زندگی می کنید، بهتر است قید تولید این میوه را بزنید. آووکادو بومی مناطق گرمسیری می باشد اما در مناطق نیمه گرمسیری نیز شاهد رویش آن بوده ایم.

دما و بارش و رطوبت:

منطقه ای که آووکادو کشت شده، نباید میانگین دمای کمتر از ۱۴ سانتی گراد داشته باشد و در طول روز دمای رسیده به گیاه بین ۲۰ تا ۳۵ درجه مناسب ترین دما جهت پرورش آووکادو تلقی می شود.

هم چنین بارندگی باید به حدی باشد که میانگین سالانه بارش بین ۱۲۵۰ تا ۱۷۵۰ میلی لیتر باشد. بیایید در مورد ساختار و ویژگی های آووکادو بیشتر بدانیم.

از جهت رطوبت نسبی، آووکادو در دوران گلدهی و تشکیل میوه‌ نیازمند رطوبت بالاتر از ۵۰ درصد می باشد.

آووکادو در زمره گیاهانی است که به سرعت رشد می کند و تا ارتفاع ۱۲ متری می تواند بلند شود البته در مناطق بومی تا ۳۰ متر نیز می تواند اوج بگیرد؛ برگ های آن همیشه سبز بوده و اندازه بین ۱۲تا ۱۵ سانتی متر را دارا می باشند. اگر به نوعی از آووکادو برخوردید که پوستی زبر و سیاه دارد، تعجب نکنید زیرا این گونه از آووکادو هم وجود دارد البته بیشتر نوع پوست آووکادو سبز رنگ و صاف است.

مدت زمان رسیدن میوه آووکادو بین ۶ تا ۱۲ ماه می باشد برای اطمینان از رسیدگی کامل آن، شاخص هایی را در نظر می گیرند مثلا از روی محتوای رطوبت گوشت میوه یا از روی درصد میزان روغن و ماده خشک آووکادو متوجه می شوند که این میوه رسیده است. میزان ماده خشک میوه رسیده ۲۳ درصد و مقدار روغن متغییر و بین ۱۸ تا ۲۶ درصد می باشد. جالب است بدانید گوشت میوه پس از رسیدگی طعمی شبیه کره داشته و ارزش غذایی بالایی دارد.

شرایط نگهداری میوه:

دمای مناسب جهت انبارداری آووکادو بین ۳ تا ۷ درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی ۸۵تا ۹۵ درصد می باشد.

درختان آووکادو ۴الی ۶ سال پس از کاشت باردهی می کنند و حداکثر میزان تولید میوه را در سن ۱۲ تا ۱۴ سالگی دارند. عمر اقتصادی این درخت نیز ۲۵ تا ۳۰ سال می باشد که البته به شرط رسیدگی مداوم ، آبیاری،تغذیه و هرس سالیانه طول عمر آن زیادتر خواهد شد.

گلدهی:

در برخی از گونه های مکزیکی، گلدهی از پاییز شده سده و تا بهار ادامه پیدا می کند اما در برخی دیگر از زمستان آغاز شده و تا اوایل بهار ادامه دار خواهد بود. دوره گلدهی در آب و هوای خنک طولانی و در هوای گرم کوتاه تر می باشد.

تاثیرگرده افشانی:

به دلیل ویژگی خود ناباروری درخت آووکادو، به تنهایی قادر به لقاح نمی باشد در چنین شرایطی نیازمند گرده افشانی گل های درختان نزدیک خود می باشد. برای گرده افشانی مناسب تر درخت، زنبور به کمک باد می شتابد و این امر را تسریع می کند زیرا باد قدرت کافی برای گرده افشانی آووکادو را ندارد. زنبور ها دانه گرده را از گلی به گل دیگر انتقال می دهند.

آووکادو به دلیل دارا بودن اسید چرب های مهم نظیر سیستین، تریپوتوفان ، تیروسین و از همه مهم تر اسید اولئیک، میوه ای چرب محسوب می شود؛ دانه آووکادو دارای حدودا ۲ درصد روغن غلیظ با بوی خوشایند می باشد.

تکثیر آووکادو:

از ۳ راه می توان آووکادو را تکثیر کرد: کشت بذر، قلمه زنی و پیوند. در روش کشت بذر، هنگامی که محصول رسید و پس از گذشت مدتی از برداشت میوه، زمانی که هسته آن خشک نشده، درون خاک یا آب به کشت آووکادو می پردازند. گیاه از این طریق پس از گذشت ۶ تا ۷ سال باردهی می کند اما این مدت نسبت به بقیه روش های تکثیر طولانی می باشد.

در روش تکثیر آووکادو از طریق قلمه زنی، برای توسعه و گسترش ریشه از هورمون های رشد بهره می گیرند از طرفی هدف از تکثیر درخت از طریق پیوند، افزایش کمیت و کیفیت محصول و میوه دهی فراوان می باشد.

خواص بی نظیر آووکادو:

این گیاه به سلامت قلب و عروق و سیستم عصبی کمک شایانی می کند.هم چنین افرادی که نگران پوست خود هستند، می توانند به این میوه به چشم یک موقعیت خوب نگاه کنند.

آووکادو برای افرادی که از ناراحتی معده رنج‌ می برند نیز مفید می باشد همچنین سبب هضم بهتر  غذا می شود.

مصرف این میوه از ابتلا به آب مروارید جلوگیری می کند و برای افراد کم خون توصیه می شود.

با تشکر از توجه شما جهت افزایش سطح علمی و تجربی آل کود ما را از نظرات، پیشنهادات و بخصوص انتقادات سازنده خود بهره مند سازید.

آل کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366