کود آرمافرت 30_5_15

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

یکی دیگر از کودهای شیمیایی که برای گیاهان زینتی، زراعی و باغی می‌توانید با خیالی آسوده از آن استفاده کنید، کود آرمافرت 30_5_15 است. این کود بی‌نظیر دارای خاصیت انحلال 100% در آب بوده و هیچ گونه ترکیبات کلریدی نیز در ساختار آن وجود ندارد.

کود NPK 15-5-30 اغلب برای بهبود رشد زایشی و افزایش کیفیت محصولات به کار برده می‌شود و کسانی که از آن در مواقع ضروری استفاده کنند، می‌توانند نتایجی ماندگار و فوق‌ العاده عالی را به دست آورند. بنابراین اگر شما هم قصد بهره‌گیری از این محصول مفید را دارید، توصیه می‌کنیم تا انتهای مقاله همراه ما بمانید تا اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهیم.

ویژگی‌های کود آرمافرت 30_5_15

 • این محصول حاوی مقدار زیادی نیتروژن، فسفر و پتاسیم بوده که تمام این عناصر در رشد مؤثر گیاهان نقش بسزایی دارند.
 • کود آرمافرت 30_5_15 به ساخت کلروفیل، اسیدهای آمینه، کوآنزیم‌ها، پروتئین‌ها و همچنین بهبود فتوسنتز کمک زیادی می‌کند.
 • این کود تحت شرایط مختلف مواد غذایی مورد نیاز را در اختیار گیاه و خاک قرار می‌دهد و اجازه نمی‌دهد آن‌ها دچار صدمه شوند.
 • فسفر موجود در کود 30_5_15 از طریق تارهای کشنده ریشه به‌ سرعت جذب گیاه می‌شوند و سپس در اختیار دیگر قسمت‌های هوایی گیاه قرار می‌گیرند. این عنصر مفید در تشکیل گل‌دهی، ریشه‌زایی، افزایش مقاومت شاخه‌ها و برگ‌ها، بهبود طعم و رنگ میوه نیز نقش مؤثری دارد.
 • باغداران یا کشاورزانی که از کود کامل آرمافرت NPK 15-5-30 برای تغذیه کردن گیاهان مختلف استفاده کنند، می‌توانند به‌ راحتی دوام گیاه را در برابر خشکی، شوری، آفات، سرمازدگی و بیماری‌ها چند برابر کنند.
 • کود آرمافرت 30_5_15آمینواسید و فولیک اسید موجود در این کود نیز موجب افزایش اثربخشی کودهای میکروالمنت و ماکرو می‌شوند و کمک می‌کنند گیاهان مواد مورد نیاز خود را بهتر دریافت نمایند.
 • کود 30_5_15 باعث کاهش ترک‌ خوردگی میوه‌ها و بهبود وضعیت انبارداری می‌شود. از این طریق نیز محصولاتی بازار پسندتر تولید می‌شود و شما نیز می‌توانید به سود بالایی دست یابید.
 • این محصول منحصر به فرد کمک می‌کند حرکت روزنه‌ها افزایش یابد و از این طریق نیز باردهی چندین برابر شود.
 • با استفاده منظم از کود آرمافرتNPK 15-5-30 می‌توان از پوسیده شدن ریشه جلوگیری کرد و حجم آن را نیز دو برابر کرد.
 • افرادی که این محصول را خریداری نمایند، می‌توانند در هزینه‌های خربد کود نیز صرفه جویی کنند زیرا با خرید آن دیگر نیازی به مصرف املاح دیگر نخواهند داشت.

بیشتر بخوانید: آرمافرت 5-10-30

طریقه مصرف کود کامل 30_5_15

توجه داشته باشید نوع مصرف کود پودری 30_5_15 به‌ صورت محلول پاشی و آبیاری است. این محصول مغذی خیلی سریع در آب حل می‌شود و خواص خود را بر روی خاک، ریشه، میوه و سایر اجزای گیاه به جای می‌گذارد.

کود آرمافرت 30_5_15 در روش محلول پاشی پس‌ از مخلوط شدن با آب، باید با استفاده از سم‌پاش به قسمت‌های مختلف درختان یا محصولات کشاورزی اسپری شود. برای تغذیه کردن گیاهان مختلف با استفاده از روش آبیاری نیز کود باید به شکل مستقیم به خاک گیاه اضافه شود.

در این روش از کوددهی، املاح مغذی و معدنی از طریق ریشه به سایر اجزاء انتقال می‌یابند و اثرات ویژه خود را به جای می‌گذارند‌. با مصرف کود کامل 30_5_15 به روش آبیاری، می‌توانید تعداد باکتری‌های ضروری در خاک را افزایش دهید و حاصلخیزی خاک را هم چندین برابر کنید.

 کود آرمافرت 30_5_15نکات مهم درباره کود آرمافرت NPK 15-5-30

 • توجه داشته باشید بهترین زمان برای استفاده از این محصول، اوایل صبح یا هنگام عصر است زیرا در این مواقع هوا خنک‌تر است و کود نیز می‌تواند بهتر جذب شود.
 • کود 30_5_15 از قابلیت اختلاط با بسیاری از کودها برخوردار است اما برای به وجود نیامدن برخی مشکلات احتمالی توصیه می‌شود پیش‌ از مصرف، حتما تست اختلال پذیری را انجام دهید و مطمئن شوید که گیاهان‌تان دچار شوک یا سوختگی نمی‌شوند.
 • در صورتی‌ که تجربه کافی برای انجام کوددهی را ندارید، بهتر است به‌ طور خودسرانه دست به اقدامات نامناسبی نزنید زیرا در چنین شرایطی احتمال هدر رفتن زحمات‌تان بسیار زیاد خواهد بود.
 • کود آرمافرت 30_5_15 باید با توجه به سن گیاه، شرایط آب و هوایی، فصل، نوع گیاه و شدت کمبود عناصر مصرف شود.
 • برای به دست آمدن نتایجی مناسب‌تر، پیش‌ از مصرف کود NPK حتما آزمایش‌های خاک و برگ را انجام دهید.

 کود آرمافرت 30_5_15

 • در دوره‌ رشد و یا هر زمان دیگری که احساس کردید گیاهان‌تان دچار کمبود تغذیه شده‌اند، بهتر است سریعاً کار کوددهی را به شکل ادامه‌دار انجام دهید تا تمام علائم موجود از بین بروند و محصولات نیز به خطر نیفتد.

بیشتر بخوانید: کود گیاه اگزالیس

همان‌ طور که تا این بخش از مقاله متوجه شدید، کود آرمافرت 30_5_15 مزایای زیادی برای درختان و گیاهان مختلف دارد و افرادی که به شکل صحیح از آن بهره بگیرند، می‌توانند تمام نیازهای غذائی موجود را برطرف نمایند. بنابراین اگر شما هم می‌خواهید محصولات بیشتری تولید نمایید، توصیه می‌کنیم در اسرع وقت با کارشناسان بخش فروش ما تماس بگیرید تا شما را برای خریدی فوق‌ العاده با قیمتی مطلوب راهنمایی کنند و اطلاعات جامع‌تری نیز در اختیارتان قرار دهند.

کود آرمافرت 30_5_15
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *