کود آرما فرت 12-61-00

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود آرما فرت 12-61-00 نوعی کود کشاورزی و کود کامل است که به طور گسترده در صنعت کشاورزی استفاده می شود. این کود حاوی سه عنصر مهم نیتروژن، فسفر و پتاسیم برای رشد و تقویت محصولات کشاورزی و همچنین گیاهان و درختان است. با توجه به این عناصر مهم، این کود باعث تقویت و رشد گیاهان و درختان می شود. این عناصر می توانند تأثیر بسیار خوبی بر علت عدم تولید درخت، میزان باروری و کیفیت میوه و میوه درختان و گیاهان داشته باشند.

کود کامل یا  12-61-00  کیفیت های مختلفی دارد. هر کدام بسته به شرایط آب و هوایی و خاک برای همه درختان و گیاهان استفاده می شود. در این مطلب با آرمان بازار سپاهان همراه باشید.

چرا استفاده از کودهای 12-61-00 مناسب است؟

به طور کلی برای رفع مشکلات و نیازهای تغذیه ای درختان، شاخه ها و برگ های آنها باید از هر نوع کود عالی استفاده کرد. البته کسانی که می خواهند باغی سالم و پربار داشته باشند ترجیح می دهند از کودهای ارگانیک استفاده کنند. به عنوان مثال، کسانی که می خواهند میوه کافی از باغ و درختان خود دریافت کنند، کود  12-61-00 را انتخاب می کنند. این به شما امکان می دهد تمام نیازهای ضعیف را شناسایی کرده و آنها را برطرف کنید.

کود آرما فرت 12-61-00کود  12-61-00 پر از مواد معدنی و مواد مغذی مورد نیاز برای تغذیه درختان و گیاهان است. این کود تاثیر بسزایی در بهبود باردهی و تقویت رشد درختان و همچنین طعم میوه های آنها و ماندگاری مواد مغذی موجود در میوه ها دارد.

بیشتر بخوانید: کود کامل 5-5-40

مزایای استفاده از کود 12-61-00 

همانطور که گفتیم این کود با تامین مهمترین عناصر لازم برای رشد و تقویت گیاهان، درختان و کلیه محصولات کشاورزی تاثیر بسیار مهمی در طول عمر و طول عمر این محصولات دارد. در اینجا ما این اثرات را شرح می دهیم:

  • نیتروژن

نیتروژن موجود در این نوع کود باعث تقویت رشد برگ درختان و گیاهان می شود. همچنین رشد نهال های تازه کاشته شده را افزایش می دهد.

علاوه بر این، دانه های گیاه در تولید میوه بسیار موثر هستند. همچنین عملکرد فتوسنتز درختان را بهبود می بخشد و کیفیت میوه درختان را بهبود می بخشد. بنابراین در زمان گلدهی استفاده از کودهای 12-61-00  با نیتروژن بالا برای درختان بسیار موثر است. برای مطالعه مقاله علائم کمبود نیتروژن در گیاهان روی این بخش کلیک کنید.

  • فسفر

وجود فسفر در کود   باعث رشد ریشه گیاهان و درختان می شود. همچنین باعث بهبود تعداد گل های درختان میوه و افزایش باردهی و باروری گیاهان و درختان می شود.

  • پتاسیم
  1. وجود عنصر پتاسیم در کودها نیز تاثیر کلی بر رشد، باردهی و تقویت درختان و محصولات کشاورزی دارد.
  2. از جمله عملکردهای پتاسیم برای گیاه عبارتند از:
  3. بیماری های درختان و گیاهان را کاهش می دهد.
  4. باعث گلدهی بیشتر در درختان زینتی می شود.
  5. باعث رشد میوه ها و رشد درختان میوه و همچنین باعث تغییر رنگ میوه های آنها می شود.
  6. یکی از موارد مهم استفاده از کود کامل پتاسیم دار مانند کود 12-61-00 در سن سه ماهگی تا یک سالگی درختان برای تقویت آنها می باشد.

کود آرما فرت 12-61-00استفاده از آرمافرت 12-61-00 

این کود دارای کیفیت های مختلفی است. برای استفاده از هر یک از گریدهای آن ابتدا نوع خاک آنالیز می شود سپس با توجه به نوع خاک و میزان نیاز آن در هر یک از عناصر این کود استفاده می شود. برای این کار حتما مقاله نمونه برداری خاک را مطالعه کنید.

به عنوان مثال، اگر هدف از استفاده از کود 12-61-00  افزایش میزان گلدهی درختان است، استفاده از کود با عیار فسفر بالا مانند کود -12 -61 -00 برای آن درختان مناسب است. تا گل های بیشتری ظاهر شوند یا اگر بخواهیم سبزی پر برگ باشد و به طور کلی انواع سبزی ها رشد کنند باید نوعی ازت (مانند کود 20 20 20) را انتخاب کنیم که اگر پتاسیم بالایی دارد از آن استفاده کنیم. مانند کود 5 5 45 یا کود 12 12 36 یا کود 15 5 30 البته توجه داشته باشید که مصرف کود باید با نظر متخصص انجام شود.

نحوه مصرف از کود 12-61-00

ابتدا اگر با روش های لقاح آشنایی ندارید مقاله مربوطه را مطالعه کنید. روش های مختلفی برای استفاده از کود  12-61-00 وجود دارد که در اینجا به معرفی روش های مختلف استفاده از این نوع کود می پردازیم:

مهمترین و بهترین روش برای استفاده از کود  12-61-00 روش آبیاری است زیرا این کود قابلیت حل شدن در آب قوی دارد و به راحتی با این روش به گیاهان تغذیه می شود و همچنین کشاورزان می توانند به راحتی از این روش استفاده کنند.

کود آرما فرت 12-61-00روش دوم استفاده از کود فول 12-61-00 پاشیدن آن بر روی زمین و زیر درختان است که به دلیل درشت بودن دانه های کود  12-61-00 استفاده از آن آسان است زیرا از دستگاه های مختلف کود استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: شوک ده ایکس مخصوص گلدهی درخت پسته

آیا کود  12-61-00 مضر است؟

با وجود تأثیر مثبت کود  12-61-00 بر خاک و گیاهان، نمی توان اثرات منفی آن را بر محیط زیست نادیده گرفت. اگر انسان وحیوان آب با محتوای نیترات زیاد بنوشند، با بیماریهایی مانند متهموگلوبین، انواع سرطان ها و کاهش عملکرد غده تیروئید مواجه خواهند شد و یا مصرف زیاد فسفر می تواند باعث بیماری کلیوی و پوکی استخوان شود که برای مدیریت آب و هوا ضروری است. کود  12-61-00 داشته باشید تا کود وارد محیط نشود و به محیط زیست و سلامت موجودات آسیب نرساند.

کود آرما فرت 12-61-00
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *