اسید هیومیک زرد آلو

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

اسید هیومیک  زردآلو

اسید هیومیک زرد آلو : درخت زرد آلو درختی میوه ده و پرطرفدار می باشد که میوه ای شیرین داشته و در آب و هوای معتدل رشد می کند؛ این درخت در مقابل سرمای شدید تحمل چندانی نداشته و اگر سرما تداوم داشته باشد آسیب زیادی به آن می رسد. تغذیه درخت زردآلو در طول فصل رشد از مقولات پر اهمیت می باشد زیرا بر ماندگاری شکوفه ها، جوانه زنی، تولید میوه، رشد طبیعی و کیفیت میوه های برداشتی تاثیر می گذارد. با توجه مرحله رشد و نمو درخت زردآلو، می توان در مقادیر استفاده از کودهای ضروری مانند اسید هیومیک اظهار نظر کرد. کودهای شیمیایی به دلیل صدمه رساندن به درختان و محیط زیست به دلیل استفاده اشتباه و بی رویه یکی از مشکلات بزرگ در کشاورزی به حساب می آیند از این رو استفاده از کودهای ارگانیک و طبیعی در دستور کار قرار گرفته است.

ضرورت استفاده از کودهای طبیعی:

امروزه استفاده مداوم از کودهای شیمیایی منجر به زوال و ناباروری خاک های زراعی و باغی و کاهش مواد آلی و مغذی شده است؛ از طرفی تجمع فلزات سنگین در اطراف ریشه ها منجر به مسمومیت درختان و اختلال در روند جذب دیگر عناصر می شود. همه این ها منجر به اثرات منفی بر درخت زردآلو نظیر: کاهش و توقف رشد و باروری، کاهش ارزش میوه، کاهش کیفیت زردآلو، پایین آمدن سطح برگ و فقر مواد آلی و معدنی می شود.

کاربرد اسید هیومیک بر کارایی درختان میوه به ویژه زرد آلو:

اسید هیومیک به عنوان ماده آلی و سرشار از مواد مغذی، سبب آزاد شدن عناصر و دسترسی هر چه بهتر درختان و گیاهان از آن ها شده در نهایت عملکرد درخت در تولید محصولات با کیفیت و خوش طعم و اندازه افزایش چشمگیری پیدا می کند طوری که باغدار متوجه تغییرات نسبت به سال قبل از استفاده از اسید هیومیک خواهد شد.

آمینواسید های موجود در اسید هیومیک به عنوان پیش ساز ساخت پروتئین ها، نقش مهمی بر تحریک رشد سلول ها دارد هم چنین آمینو اسید ها بلوغ زودرس میوه زردآلو، افزایش وزن، عملکرد درخت زردآلو و ویژگی های فیزیکو شیمیایی آن را موجب می شوند.

یکی از اثرات فوق العاده اسید هیومیک که از هر کودی چنین انتظاری نمی رود، دور کردن عناصر سنگین از اطراف خاک و در نهایت ریشه می شود؛ نحوه عملکرد این کود بی نظیر به این شکل است که شبکه توری شکلی در اطراف ریشه پس از افزوده شدن به خاک ایجاد می کند و این شبکه عناصر پرمصرف و کم مصرف ضروری را جذب ریشه کرده اما عناصر سنگین به دلیل درشت و سنگین بودن قادر به ورود به این شبکه توری نخواهند بود در نتیجه از اطراف ریشه دور شده و درختان میوه از مسمومیت در امان خواهند بود.

با افزودن اسید هیومیک وزن هسته و گوشت زردآلو بیشتر می شود و افزایش کمی و کیفی قابل توجهی در محصول ایجاد شده و سود اقتصادی کشاورز بالا می رود؛ از طرفی آمینو اسید های موجود در هیومیک اسید سبب تحریک هورمون رشد گیاهی سیتوکینین شده و اندازه و ابعاد سلول در اثر تقسیم سلولی بزرگ می شود.

عناصر ضروری برای درخت زرد آلو:

کود اسید هیومیک روشی عالی جهت تامین مواد مغذی مورد نیاز درخت زردآلو بوده و تمامی عناصر ضروری را در اختیار آن قرار می دهد؛ از جمله از این عناصر ازت بوده که رشد درختان میوه را تقویت می بخشد تا در زمان باردهی به نحو مطلوب آماده شود. از دیگر عناصر مهم فسفر، پتاسیم، گوگرد، منیزیم، منگنز، آهن، روی، بور، مولیبدین و … می باشد که کود اسید هیومیک سرشار از این عناصر مغذی می باشد.

اسید هیومیک زرد آلو

اسید هیومیک شوک مایع چیست؟

به جرات می توانم بگویم این برند از اسید هیومیک بهترین و برترین برند اسید هیومیک بوده که کارایی درختان زردآلو را حداقل ۴۰ درصد افزایش می دهد و چون مایع بوده به راحتی جذب درختان می شود.

اثرات اسید هیومیک بر درخت زرد آلو:

-با افزودن اسید هیومیک به خاک، مقاومت درختان زردآلو نسبت به شوری و سرمازدگی به عنوان عوامل اصلی توقف گلدهی و تولید میوه افزایش می یابد.

-اسید هیومیک کاملا طبیعی و ارگانیک بوده و اثر منفی بر طبیعت و گیاهان نداشته و منجی طبیعت نامیده می شود.

-اسید هیومیک اثرات بسیار موثری بر تعادل غذایی بافت درخت زردآلو، جذب عناصر، رشد ریشه و بخش های در حال مصرف چون اندام های هوایی، عملکرد درخت و کیفیت میوه دارد.

– ریشه درختان زردآلو در برابر پوسیدگی حساس بوده و از فعالیت عوامل بیماری زا در محیط ریشه جلوگیری می کند یا به حذف آن ها می پردازد.

-افزایش تبادل کاتیونی ، اصلاح ساختمان خاک، تامین و نگهداری رطوبت آن همه و همه از اثرات بی نظیر استفاده از هیومیک اسید می باشد.

-وجود واکنش هایی از نوع اکسین به وسیله هیومیک اسید، سبب تحریک رشد سلولی و افزایش رشد می گردد این عامل سبب می شود زردآلو ها درشت تر و بخش گوشتی آن ها خوشمزه باشد.

– وقتی عنصری به حالت کلاته در می آید، در مقایسه با حالت معمولی به خوبی جذب می گردد و این کاری است که اسید هیومیک با عناصر ریز مغذی می نماید و با کلاته کردن آنها، به جذب عناصر کمک بسیاری می کند؛ همین امر سبب تولید زردآلو های خوش رنگ و خوش طعم می گردد زیرا تمامی عناصر به میوه رسیده و وظایف خود را به درستی انجام داده اند.

– با اسید هیومیک فرآیند فتوسنتز به خوبی انجام میگیرد و مواد قندی که منجر به شیرین شدن زردآلو می شود در اختیار درخت قرار می گیرد.

-این کود آلی خواص شکل ظاهری، فیزیولوژیکی و بیوشیمیایی درختان را بهبود بخشیده و منجر به بازار و مشتری پسندی محصولات باغی می شود.

توضیحات تکمیلی اسید هیومیک زرد آلو :

هیومیک اسید قابلیت های فراوانی دارد به گونه ای که اثرات افزایشی بر محصول در کنار سازگاری با محیط زیست و اصلاح اثرات منفی کود های شیمیایی آن را به ماده شگرفی تبدیل کرده است؛ این عنصر به جذب بهتر عناصر کمک شایانی می کند و از آبشویی و هدر رفتن آنها جلوگیری می کند. با وجود اسید هیومیک مصرف کودهای شیمیایی تا ۵۰ درصد کاهش می یابد و از این طریق کشاورز از هزینه های سر سام آور خرید کودهای شیمیایی خلاص می شود.

با تشکر از توجه شما جهت افزایش سطح علمی و تجربی آل کود ما را از نظرات، پیشنهادات و بخصوص انتقادات سازنده خود بهره مند سازید.

آل کود

اسید هیومیک زرد آلو
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *