بهترین کود برای درخت زرد آلو

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

بهترین کود برای درخت زرد آلو

جهت دریافت بهترین برنامه غذایی و کود برای درخت زرد آلو از بالای همین صفحه با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

قابل توجه باغداران محترم:

در مورد کود دهی درختان میوه به دنبال یک عدد کود خاص نباشید و فکر نکنید با استفاده از کود های دامی می توانید گلدهی و باردهی درختان خود را به حداکثر برسانید.

آل کود برای شما یک پیشنهاد مفید و کاربردی دارد.

اگر سه الی چهار سال برنامه غذایی مرتب و علمی داشته باشید که مستلزم زمان و هزینه است می توانید ضمن بالاترین میزان برداشت منطقه خود با کیفیت ترین میوه های آن سال را داشته باشید که هم از نظر بازار پسندی و هم از نظر طعم و اندازه بالاترین کیفیت را دارا باشند.

دقیقآ راهکاری که کشاورزان نمونه هر استان آن را انجام می دهند.

درختان بر خلاف دیگر گیاهان بخصوص صیفی جات نمی توانند سریعآ به یک عنصر خاص واکنش سریع نشان دهند و نیازمند زمان بیشتری هستند.

تنها راهکاری که باعث افزایش عملکرد و باردهی بیشتر یک درخت طی همان سال می شود استفاده از کود کامل 10X شوک  است.

که فقط همان سال می تواند حداقل افزایش عملکرد درختان میوه را 30 الی 40 درصد افزایش دهد.

این تنها کودی است که به دلیل فرمول خاص آن فوری جواب می هد.

ولی همانطور که گفته شد برای رساندن درختان به حداکثر باردهی خود نیاز به برنامه غذایی ممتد ، منظم و علمی داریم که در این راستا کارشناسان آل کود می توانند شما را از این نظر به بهترین نحو پشتیبانی کنند.

بهترین کود برای درخت زرد آلو میوه های سنگی است که به آنها آلو ارمنی نیز گفته میشود.گرد و زرد ، مانند نسخه کوچکتر از هلو به نظر می رسند.آنها بسیار مغذی هستند و فواید سلامتی زیادی مانند بهبود هضم و سلامت غذا دارند.

بهترین زمان آبیاری درخت زردآلو

در اینجا 9 مورد از مزایای سلامتی و تغذیه ای بهتر در زردآلو وجود دارد:

1.بسیار مغذی و کم کالری است
زردآلو بسیار مغذی است و حاوی بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی ضروری است.علاوه بر این ، این میوه منبع مناسبی از بتاکاروتن ، لوتئین و زاكزانتین است ، كه همه آنتی اکسیدانهای قوی هستند كه به مبارزه با رادیكالهای آزاد در بدن شما كمك می كنند.
بهتر است از زردآلو لذت ببرید ، زیرا پوست دارای مقادیر زیادی فیبر و مواد مغذی است. حتماً سنگ را دور بریزید ، زیرا غیرقابل خوراکی است.زردآلوها از نظر کالری و چربی کم هستند و در عین حال منبع عالی ویتامین های ای و سی هستند.
2.سرشار از آنتی اکسیدان ها است
زردآلو منبع خوبی برای بسیاری از آنتی اکسیدان ها از جمله بتاکاروتن و ویتامین های ای و سی وایی است.چه چیزی بیشتر، آنها بالا در یک گروه از آنتی اکسیدان پلی فنول به نام فلاونوئید، که نشان داده شده است برای محافظت در برابر بیماری ها، از جمله دیابت و بیماری های قلبی بهتر است؟

فلاونوئیدهای اصلی زردآلو اسیدهای کلروژنیک ، کاتچین ها و کوئرستین هستند.این ترکیبات برای خنثی کردن رادیکال های آزاد کار می کنند ، که این ترکیبات مضر هستند که به سلول های شما آسیب می رسانند و باعث ایجاد استرس اکسیداتیو می شوند. استرس اکسیداتیو با چاقی و بسیاری از بیماریهای مزمن مانند بیماری قلبی مرتبط است.
در یک مطالعه در 2375 نفر ، محققان یک سیستم امتیاز دهی را برای اندازه گیری تغییرات سطح نشانگرهای التهابی ایجاد کردند.آنها دریافتند که مصرف بالای فلاونوئید و آنتوسیانین به ترتیب با نمره التهاب 42 درصد و 73 درصد پایین تر است. مصرف بالای فلاونوئید نیز به میزان استرس اکسیداتیو 56٪ پایین تر گره خورده است.
زردآلوها حاوی آنتی اکسیدان های بی شماری هستند که مهمترین آنها فلاونوئیدها است. آنها به محافظت از بدن شما در برابر استرس اکسیداتیو ، که به بسیاری از بیماری های مزمن مرتبط است ، کمک می کنند.

خرید و فروش کود زردآلو
3.ممکن است سلامت چشم را ارتقا بخشد

زردآلو دارای چندین ترکیب ضروری برای سلامتی چشم است ، از جمله ویتامین های. A و Eویتامین ای نقش مهمی در جلوگیری از کوری شب دارد ، اختلال ناشی از عدم وجود رنگدانه های سبک در چشمان شما ، در حالی که ویتامین ایی یک آنتی اکسیدان محلول در چربی است که مستقیماً وارد چشم شما می شود تا از صدمات رادیکال آزاد در امان باشد.

در همین حال ، بتاکاروتن – که رنگ زرد-نارنجی زردآلو را به آنها می دهد – به عنوان پیش ماده ویتامین A عمل می کند ، بدین معنی که بدن شما می تواند آن را به این ویتامین تبدیل کند .
از دیگر کاروتنوئیدهای مهم زردآلو می توان به لوتئین و زاكزانتین اشاره كرد . در لنزها و شبکیه چشم های شما یافت می شود ، آنها از استرس اکسیداتیو محافظت می کنند.
زردآلو منبع خوبی برای بتاکاروتن ، لوتئین ، زاكزانتین و ویتامین های سی و ایی است. این مواد مغذی چشم شما را در برابر آسیب محافظت می كنند.
4.ممکن است سلامت پوست را تقویت کند
خوردن زردآلو ممکن است به نفع پوست شما باشد.عوامل اصلی ایجاد چین و چروک و آسیب های پوستی عوامل محیطی مانند خورشید ، آلودگی و دود سیگار است.
علاوه بر این ، تحقیقات حاکی از ارتباط مستقیمی بین قرار گرفتن در معرض نور ماوراء بنفش (UV) ، آفتاب سوختگی و خطر ابتلا به ملانوم ، نوعی کشنده سرطان پوست است.
نکته قابل توجه ، شما می توانید از طریق رژیم غذایی سالم و پر از آنتی اکسیدان ها ، که زردآلوها تهیه می کنند ، با برخی از این آسیب های پوستی مقابله کنید.
ویتامین های C و E که هر دو در این میوه یافت می شوند ، به پوست شما کمک می کنند. به ویژه ، ویتامین C با خنثی کردن رادیکال های آزاد در برابر آسیب اشعه ماوراء بنفش و آلاینده های محیط زیست محافظت می کند.
علاوه بر این ، این ویتامین به ساخت کلاژن کمک می کند ، که به پوست و استحکام  استخوان شما کمک میکند. خوردن یک رژیم غذایی پر ویتامین C می تواند به پوست شما در بهبودی از آسیب UV کمک کند و از ایجاد چین و چروک جلوگیری کند.
بتا کاروتن ، یکی دیگر از مواد مغذی زردآلو ، ممکن است در برابر آفتاب سوختگی محافظت کند. در یک مطالعه 10 هفته ای ، مکمل بتاکاروتن 20٪ خطر آفتاب سوختگی را کاهش داده است.در حالی که هنوز هم باید از ضد آفتاب استفاده کنید ، ممکن است آویز کردن زردآلو محافظت بیشتری کند.
زردآلو به طور طبیعی دارای آنتی اکسیدان هایی است که از آسیب های محیطی در برابر نور خورشید ، آلودگی و دود سیگار محافظت می کند. این ترکیبات ممکن است با کاهش خطر ابتلا به چین و چروک و آفتاب سوختگی به پوست شما بیفزایند.

خرید کود ارزان درخت زردآلو
5.ممکن است سلامت روده را ارتقا بخشد
زردآلو ممکن است سلامت روده را ارتقا بخشد.یک فنجان (165 گرم) زردآلو خرد شده 3.3 گرم فیبر فراهم می کند ، که به ترتیب 8.6٪ و 13.2٪ DV برای آقایان و خانم ها ( 1 ) است
زردآلو حاوی فیبر محلول و نامحلول است. نوع محلول در آب حل می شود و شامل پکتین ، لثه ها و زنجیره های طولانی قند به نام پلی ساکارید می باشد ، در حالی که نوع نامحلول در آب حل نمی شود و سلولز ، همی سلولز و لیگنین را شامل می شود.

زردآلو از نظر فیبر محلول بسیار مفید است ، که برای حفظ قند و سطح کلسترول سالم خون مهم است.
علاوه بر این ، فیبر حرکت غذا را از طریق دستگاه گوارش شما به تأخیر می اندازد و باکتری های روده مفید شما را تغذیه می کند . میکروبیوم سالم تر روده با ریسک پایین چاقی مرتبط است.در حالی که یک زردآلو تنها (35 گرم) فقط 0.7 گرم فیبر دارد ، اما خوردن آن در یک جلسه آسان است.
زردآلو منبع خوبی از فیبر محلول است ، که باکتری های روده سالم شما را تغذیه می کند و باعث تقویت سلامت دستگاه گوارش می شود.
6.پتاسیم زیاد است
زردآلو از نظر پتاسیم سرشار از مواد معدنی است که به عنوان یک الکترولیت نیز مفید است. در بدن شما وظیفه ارسال سیگنال های عصبی و تنظیم انقباضات عضلات و تعادل مایعات را دارد.دو زردآلو (70 گرم) 181 میلی گرم از این ماده معدنی را تأمین می کند ، که 4٪ DV است
از آنجا که پتاسیم برای حفظ تعادل مایعات از نزدیک با سدیم همکاری می کند ، مصرف کافی ممکن است به جلوگیری از نفخ و حفظ فشار خون سالم کمک کند.
یک تجزیه و تحلیل از 33 مطالعه نشان داد که رژیم غذایی سرشار از پتاسیم فشار خون را به میزان قابل توجهی کاهش داده و منجر به خطر 24٪ کاهش سکته مغزی می شود.
پتاسیم به سیگنالینگ عصبی ، انقباض عضلات و تعادل مایعات کمک می کند. خوردن غذاهای سرشار از پتاسیم مانند زردآلو ممکن است به جلوگیری از فشار خون بالا کمک کرده و خطر سکته مغزی را کاهش دهد.
7.بسیار آبرسان
مانند بیشتر میوه ها ، زردآلو به طور طبیعی دارای آب زیادی است ، که می تواند به تنظیم فشار خون ، دمای بدن ، سلامت مفصل و ضربان قلب کمک کند.یک فنجان (165 گرم) زردآلو خرد شده و تازه ، تقریبا 2/3 فنجان (142 میلی لیتر) آب ( 1 ) را فراهم می کند.
از آنجا که بیشتر مردم به اندازه کافی آب نمی نوشند ، خوردن میوه تازه می تواند به شما در رسیدن به نیاز روزانه شما کمک کند.

هرس درخت زردآلو
در صورت کمبود آب بدن ، حجم خون کاهش می یابد و قلب شما را مجبور می کند تا برای پمپ کردن خون سخت تر کار کند. علاوه بر این ، ماندن در معرض هیدراته خون شما را قادر می سازد که مواد زائد و مواد مغذی را در بدن خود گردش کند.
علاوه بر این ، خوردن زردآلو می تواند راهی آسان برای پر کردن آب و از بین رفتن الکترولیت پس از ورزش باشد ، زیرا این میوه مقادیر خوبی از آب و پتاسیم را ارائه می دهد.
زردآلوها به طور طبیعی دارای آب زیادی هستند ، که برای ماندن در هیدراته شدن بسیار مهم است. هیدراتاسیون مناسب برای چندین جنبه سلامت از جمله فشار خون و ضربان قلب بسیار حیاتی است.

8.ممکن است از کبد شما محافظت کند

برخی از داده ها نشان می دهد که زردآلو ممکن است به محافظت از کبد شما در برابر استرس اکسیداتیو کمک کند.در دو مطالعه حیوانی ، موش هایی که از الکل و زردآلو تغذیه می شوند سطح پایین تر آنزیم های کبدی و نشانگر التهاب نسبت به موش هایی که الکل داده می شوند اما زردآلو ندارند.
این تحقیق نشان می دهد که زردآلو به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان به طور طبیعی زیاد ، در جلوگیری از آسیب کبد به شما کمک می کند.این گفته ، دشوار است بدانید که آیا این میوه همان فواید را در انسان ایجاد می کند یا نه. تحقیقات بیشتری لازم است.
در دو مطالعه موش صحرایی ، زردآلو برای محافظت از کبد در مقابل استرس اکسیداتیو ناشی از مصرف الکل یافت شد. با این حال ، مطالعات انسانی مورد نیاز است.
9.آسان به رژیم غذایی خود اضافه کنید
هر دو زردآلو تازه و خشک باعث ایجاد یک میان وعده سریع ، خوشمزه و یا افزودنی آسان برای وعده های غذایی مورد علاقه شما می شود. شما می توانید آنها را به روش های مختلفی از جمله
به مخلوط دنباله یا گرانول اضافه شده است
به عنوان میان وعده تازه خورده می شود
خرد شده و به ماست یا سالاد اضافه کنید
در مربا ، مواد نگهدارنده و سالس استفاده می شود
در یک اجاق گاز آهسته با گوشت ، مانند مرغ یا گوشت گاو ، خورش دهید

به دسرهایی مانند پای ، کیک و شیرینی اضافه شده است
از آنجا که شیرین و ترش هستند ، زردآلو در بیشتر دستور العمل ها می تواند به عنوان جایگزینی برای هلو یا آلو استفاده شود.

خرید و فروش کود زردآلو

هر دو زردآلو تازه و خشک به طور گسترده ای در دسترس است. می توانید آنها را به تنهایی بخورید یا آنها را به ظروف ، طرفین یا دسرهای مورد علاقه خود اضافه کنید.
زردآلو یک میوه خوشمزه و پر از ویتامین ها ، فیبر و آنتی اکسیدان ها است. آنها مزایای مختلفی دارند از جمله سلامت چشم ، پوست و روده.تازه و خشک ، زردآلو به راحتی به ماست ، سالاد و غذاهای اصلی اضافه می شود.اگر به خوردن هلو و آلو عادت دارید ، زردآلو می تواند راهی عالی برای تغییر روال شما باشد.
بهترین کود برای درخت زرد آلو
بهترین کود برای درخت زرد آلو یک روش عالی برای پر کردن مواد مغذی موجود در خاک شما ، به ویژه ازت است. نیتروژن رشد گیاهی سبز را تشویق می کند ، دقیقاً همان چیزی است که شما می خواهید قبل از رسیدن درخت زردآلو خود به سالهای حاصل از میوه خود برسید.
همیشه خاک خود را قبل از استفاده از کودها آزمایش کنید. خاک های مختلف می توانند مقادیر مختلفی از عناصر بومی مورد نیاز برای حمایت از رشد و توسعه درخت زردآلو را داشته باشند. اگر متوجه شدید خاک شما فاقد مواد مغذی لازم (ازت ، فسفات ، پتاس و …) است ، حتما بهترین کود برای درخت زرد آلو را انتخاب کنید که کمبود مواد مغذی خاک را تکمیل کند.
قبل از هرگونه تغییر ، از خاک خود مطلع شوید و اهمیت آزمایش خاک را دریابید.

نحوه کوددهی بهترین کود برای درخت زرد آلو

کودهای شیمیایی – مصنوعی و ارگانیک (به طور طبیعی مشتق شده) – اصلاحات خاک با “تجزیه و تحلیل تضمینی” از مواد مغذی مانند نیتروژن ، فسفات و پتاس است.
در عوض ، اصلاحات ارگانیک خاک مانند کمپوست و بهترین کود برای درخت زرد آلو پیری پوسیده وجود دارد. آنها مانند کود استفاده می شوند ، اما از نظر فنی کود نیستند. شما می توانید اصلاحات خاک ارگانیک خود را مانند کمپوست ، خارج از مواد غذایی و یا ضایعات باغ انجام دهید ، یا حتی کمپوست ، کود و سایر مواد ارگانیک را از یک منبع محلی قابل اعتماد دریافت کنید.
در حالی که اینها به پشتیبانی مواد مغذی در خاک برای حمایت از درختان زردآلو کمک می کنند ، آنها “تجزیه و تحلیل تضمین شده” نخواهند داشت.

بهترین زمان آبیاری درخت زردآلو
به طور کلی ، درختان زردآلو وقتی رشد می کنند که عناصر مغذی مانند نیتروژن ، فسفر و پتاسیم وجود دارند. نیتروژن به تشویق رشد رویشی (برگ و شاخه ها) کمک می کند. فسفر توسعه ریشه و شکوفه را تشویق می کند.
پتاسیم / پتاس مسئول مؤثر بودن مقاومت در برابر بیماری طبیعی درخت زردآلو و سیستم هایی است که از سلامتی کلی آن ، نوعی سیستم ایمنی بدن حمایت می کنند. بهترین کود برای درخت زرد آلو شیمیایی محلول در آب که بطور اختصاصی برای استفاده در درختان جوان زردآلو تهیه شده است ، مواد مغذی را که این درختان در طی سال های اولیه خود در زمین به وجود می آورند ، هنگام تأسیس فراهم می کند.
مواظب باشید بیش از حد کود ندهید ، یا ممکن است درخت نامتعادل تولید کنید ، این می تواند بر تولید میوه تأثیر بگذارد و درخت را مستعد آفات و بیماری ها بگذارد.
مواد مغذی
نیتروژن ، فسفر / فسفات و پتاسیم / پتاسیم مواد مغذی بزرگ “درختان زردآلو” هستند که نیاز به رشد طبیعی دارند. آنها در خاک سالم وجود دارند ، اما ممکن است در صورت کمبود خاک به آنها اضافه شود. نیتروژن ماده مغذی مورد استفاده در رشد درختان زردآلو است.
در سراسر خاک حرکت می کند ، با رشد طبیعی شسته می شود و باید با ترکیبات مصنوعی یا آلی جایگزین شود. منبع اصلی نیتروژن در حال فروپاشی ماده آلی است. علائم کمبود مغذی در درختان زردآلو شامل برگهای مایل به قرمز یا رنگ پریده ، برگهای باریک یا کوچک شده و لکه های مرده روی برگها است.
ریز مغذی ها
درختان زردآلو همچنین به عناصر ریز مغذی موجود در خاک نیز احتیاج دارند که این امر باعث می شود ریز مغذی ها در دسترس این درخت باشند. به عنوان مثال ، مولیبدن به اصلاح نیتروژن در خاک کمک می کند.
مس و روی از ایجاد لکه های رنگی و ایجاد اشکال در برگ جلوگیری می کنند. کلسیم یکی دیگر از ریز مغذی های اساسی است که درختان زردآلو رشد می کند و باعث بهبود کیفیت برگ و میوه می شود. ساده ترین راه برای افزودن ریز مغذی ها افزودن کمپوست پیر یا یک بهترین کود برای درخت زرد آلو خوب میوه ای متعادل است که می گوید ریز مغذی ها بخشی از این فرمول هستند.

چه موقع باید درختان زردآلو را بارور کنید

در خاک غنی از مواد مغذی ، می توانید از بهترین کود برای درخت زرد آلو کودکی تا زمانی که درختان زردآلو شروع به بارور شدن میوه کنند ، خودداری کنید (به طور متوسط: 2-5 سال پس از کاشت). اگر درختان زردآلو جدید خود در طول فصل رشد چندین اینچ از رشد سبز نخواهند داشت ، از بهار بعدی شروع به کود دهی کنید.

بهترین کود برای درخت زردآلو
به طور معمول برای درختان زردآلو ، بعد از استراحت جوانه زنی می توانید کوددهی را شروع کنید ، اما به هیچ وجه دیرتر از ماه ژوئیه انجام نمی شود. برای هرگونه دستورالعمل مخصوص کاربرد کود ، همیشه به اطلاعات چاپ شده در برچسب محصول خود مراجعه کنید.
توجه داشته باشید که مشاوره محلی در مورد لقاح ممکن است در مواقع مشخصی از سال مؤثر باشد. به خاطر محیط محلی خود ، لطفاً این محدودیت ها را رعایت کنید.

بسیاری از درختان میوه پس از شروع بارور شدن به میوه نیاز به نیتروژن بیشتری دارند. هر سال خاک را آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی لازم است و اگر سطح نیتروژن کم است ، پس از چند هفته قبل از شکستن جوانه در اوایل بهار ، بهترین کود برای درخت زرد آلو کم نیتروژن را در مقادیر کمی بمالید. درختان خود را مالچ کنید و علفهای هرز را در خلیج نگه دارید ، زیرا علفهای هرز با درختان زردآلو شما برای مواد مغذی رقابت می کنند.

مالچ و بارور کردن بهترین کود برای درخت زرد آلو

اگر صاحب یک درخت زردآلو هستید ، می دانید که لذت خوردن گل آلو ، میوه شیرین تابستانی درست از درخت است. این نسخه‌ی درخت گیلاس یک درخت میوه عالی را برای باغبان خانه ایجاد می کند. اگر نمونه بالغ دارید و می خواهید قدرت و میوه را به حداکثر برسانید ، کمی توجه به مالچ و کود دهی به شما کمک زیادی خواهد کرد.
نیاز به رطوبت
مانند اکثر درختان میوه ، به ویژه آنهایی که پوستهای لطیف دارند ، زردآلوها به رطوبت ثابت نیاز دارند. خاک خوب و زهکشی شده و غنی از مواد آلی به توازن خوبی بین حفظ رطوبت و زهکشی کمک می کند.
رطوبت متوسط همچنین به انتقال مواد مغذی گیاه از خاک به ریشه های گیاه کمک می کند. یک درخت زردآلو بالغ دارای سیستم ریشه ای گسترده ای است که به طور طبیعی میزان مصرف آب را تعدیل می کند.
مالچ
یک لایه 2 اینچ مالچ آلی به مرطوب نگه داشتن خاک در زیر درخت زردآلو کمک می کند. همچنین از ریشه های لطیف در برابر آفتاب سوختگی و خشک شدن باد محافظت می کند. با تجزیه مالچ ، به طور طبیعی خاک را غنی می کند و مواد مغذی را برای سلامت گیاهان اضافه می کند.

هرس درخت زردآلو
یک دایره مالچ به قطر حدود 6 تا 8 فوت ، به طور کلی برای رطوبت متوسط کافی است ، از ریشه ها محافظت می کند و ماسه زنی چمن زن و تریمر رشته ای را از آسیب دیدن تنه در امان نگه می دارد. مالچ را چند اینچ از صندوق گیاه عقب بکشید تا از پوسیدگی جلوگیری شود.
تغذیه
یک درخت میوه جوان برای حفظ میوه و رشد آن به لقاح منظم نیاز دارد. زردآلو بالغ لازم نیست که قد بلندی داشته باشد ، بنابراین نیازهای غذایی آنها حداقل است.
سیستم های ریشه ای گسترده آنها معمولاً می توانند از منابع طبیعی مانند چمن ، تجزیه برگ و مالچ ، لاشه های کوچک جانوران خاک و روده های کرم تغذیه کافی کنند. درختان کاشته شده در چمنزارها یا مرزهای باغ نیز از کودهایی که در آن مناطق استفاده می شود ، بهره مند می شوند. اگر زردآلو شما عملکرد خوبی دارد ، نیازی به شروع تغذیه آن نیست.

استفاده از بهترین کود برای درخت زرد آلو

اگر زردآلو بالغ شما از نظر سلامتی خوب است اما قدرت و کاهش میوه را کاهش می دهد ، زمان کوددهی است. برای مثال در اوایل بهار و پاییزیک کود متعادل ، 16-16-16 بمالید. بیش از 2 پوند ازت واقعی در سال مصرف نکنید. این بدان معنی است که شما بیش از 6 پوند 16-16-16 در سال – یا 3 پوند در هر برنامه نیمه سالانه استفاده خواهید کرد.
جایگزین طبیعی
اگر از کمپوست باغچه به عنوان مالچ استفاده کنید ، به عنوان مالچ و بهترین کود برای درخت زرد آلو نیز عمل خواهد کرد. مواد مغذی موجود در کمپوست طبیعی ، غیر سمی و آزاد است. هیچ خطر اضافی و آسیب رساندن به ریشه های مناقصه وجود ندارد.
مجبورید کمپوست را بیشتر از مالچ پر کنید زیرا سریعتر وارد خاک می شود. اگر فهمیدید که 2 اینچ کمپوست خیلی زیاد است ، یک لایه کمپوست 1 اینچی بمالید ، سپس آن را با یک لایه مالچ 1 اینچی بریزید.

هرس درخت زردآلو
انواع بهترین کود برای درخت زرد آلو

کمپوست
درختان زردآلو به خاک مرطوب و خوب زهکشی نیاز دارند و نسبت به جیب آب یا خاک رس در زمین واکنش ضعیفی نشان می دهند. آنها همچنین به بهترین وجه در خاک غنی از مواد آلی شکوفا می شوند.
افزودن کمپوست یا مواد آلی دیگر مانند کود دامی پوسیده یا برگ خرد شده به خاک ، تمام این نیازهای در حال رشد را با بهبود ساختار خاک ، ایجاد سطح رطوبت خاک سازگارتر و اضافه کردن مواد مغذی مهم مانند نیتروژن و فسفر پوشش می دهد.
برای کسب بهترین نتیجه ، 3 تا 4 اینچ ماده آلی که در زمان کاشت در 8 تا 12 اینچ از خاک برتر قرار دارد ، پایه مناسبی را برای این درختان تشکیل می دهد.
مالچ آلی
درختان زردآلو به دلایل مختلف به خوبی به مالچینگ پاسخ می دهند. اول مالچ علفهای هرز را که در غیر این صورت با درختان برای مواد معدنی و مواد مغذی حاصل از خاک می جنگند از بین می برد.
دوم ، مالچ کمک می کند تا ریشه های درخت زردآلو خنک شود و با کاهش تبخیر ، سطح رطوبت خاک را بهبود می بخشد ، این امر به ویژه در آب و هوای گرم که اغلب در آن درختان زردآلو رشد می کند ، مفید است. سرانجام ، مالچ درختان زردآلو را تغذیه می کند و به آرامی تجزیه می شود و نیتروژن و مواد آلی را در خاک زیر زمین آزاد می کند.
مواد مالچ آلی مانند تراشه های چوب ، تراشه های پوست یا پوست خرد شده خرد شده ، که در یک لایه ضخیم 4 اینچ در اطراف درخت زردآلو پخش می شوند بهترین نتیجه را می دهند.
اما ، مالچ 12 اینچ را از تنه درخت زردآلو دور نگه دارید ، زیرا تماس مداوم با سطح درخت می تواند باعث پوسیدگی و بیماری های قارچی شود.

خرید و فروش کود زردآلو
بهترین کود سنتی برای درخت زرد آلو

درختان زردآلو در فصل بهار فقط یک بار در سال با یک کود سنتی تغذیه می کنند ، زیرا این درخت وارد فصل رشد فعال خود می شود. با این حال ، درختان زردآلو در مورد نوع کود دقیقی که استفاده می کنید ، سخت نیست.
این درخت به خوبی به کودهای دانه ای کامل و متعادل که برای استفاده در درختان از قبیل کود 10-15-10-10 درخت نشانه گذاری شده اند پاسخ خواهد داد.

نرخ برنامه بهترین کود برای درخت زرد آلو

مقدار دقیق کود مورد نیاز درخت زردآلو از نظر اندازه آن متفاوت است. به ازای هر اینچ قطر تنه درخت زردآلو ، این درخت به 10 پوند ازت نیاز دارد. بنابراین ، یک درخت زردآلو نوجوان که دارای یک تنه به قطر 3 اینچ است ، به 0.3 پوند ازت نیاز دارد.
برای محاسبه استفاده از کود کامل و متعادل چقدر ، باغبانان شماره اول را با نسبت سه عدد روی برچسب کود بررسی می کنند که درصد نیتروژن آن است. به عنوان مثال ، کود 10-15-10 به معنای آن است که هر پوند از آن حاوی 10 درصد نیتروژن یا 10/0 پوند است. بنابراین ، یک درخت زردآلو با قطر 3 اینچ به 0.3 پوند ازت نیاز دارد و بنابراین 3 پوند کود 10-10-10.
نکات و هشدارهای باروری:
بهترین کود برای درخت زرد آلو در خط قطره درخت زردآلو ، منطقه بلافاصله زیر شاخه های آن اعمال می شود. برای جلوگیری از سوختگی ازت ، کود هرگز نباید مناطق در معرض درخت زردآلو را لمس کند ، و درخت زردآلو باید آبیاری فوری دریافت کند تا بتواند مواد مغذی کود را به سطح ریشه خود برای تغذیه فوری برساند.
علاوه بر این ، باغبان باید کود خود را با دقت اندازه گیری کنند ، زیرا استفاده از کود بیشتر از حد ضروری می تواند درخت زردآلو را بسوزاند و همچنین در رواناب های ازت آلوده کننده محیط زیست نقش داشته باشد.

بهترین زمان آبیاری درخت زردآلو
کاشت درخت زردآلو

بهترین کار این است که در صورت کاشت چندین درخت زردآلو خود را در فصل پاییز قرار دهید ، با فاصله حدود 5 فوت (1.5 متر) بین درختان.همچنین می توانید درخت زردآلو خود را در بهار یا تابستان بکارید اما در ابتدا آبیاری منظم را انجام می دهید.
1.درختان زردآلو به گل صحیح به گل خورشید احتیاج دارند.
2.خاک غنی و خوب زهکشی باعث افزایش برداشت زردآلو می شود.
3.درختان زردآلو در خاک غوطه ور و بیش از حد مرطوب خوب عمل نمی کنند.
4.کاشت در مکانی که در اثر باد شدید پناه بگیرد بسیار بهتر است.
مراقب باش! گلها در دمای زیر انجماد از بین می روند ، بنابراین اگر انتظار دارید طلسم های دیررس یخبندان در منطقه شما وجود داشته باشد ، گونه های بعدی شکوفا مانند انواع Prunus armeniaca ‘Polish’ را انتخاب کنید.

مراقبت از درخت زردآلو

مراقبت از آن آسان است ، یک درخت زردآلو فقط هنگامی که به طور صحیح مستقر شود ، نیاز به توجه کمی دارد.برای جلوگیری از بیماری ها ، یک درمان ساده در اواخر زمستان به محافظت از درخت زردآلو شما از تعداد زیادی قارچ کمک می کند.
پس از شکوفه ، مخلوط بوردو را اسپری کنید ، که به ویژه در جلوگیری از پوسیدگی میوه زردآلو مؤثر است ، بنام پوسیدگی قهوه ای اروپایی.
در بهار ، 1 یا 2 مشت کود کود میوه را در پای درخت زردآلو دفن کنید.
در پاییز، گسترش کمپوست و یا حتی کود در پایه درخت.
شاخه ای از گل زردآلو با شکوفه های سفید.
سایر بیماری ها و درمان های درخت زردآلو
مانند اکثر درختان میوه ، درختان زردآلو در برابر بیماری ها و انگل های متعدد آسیب پذیر هستند که می توانند همه راه را برای خراب کردن برداشت زردآلو پیش ببرند.اگر به خوبی درمان شود ، و به خصوص اگر به موقع درمان شود ، می توان از بیماری و قارچ درخت زردآلو جلوگیری کرد.
اولین ضعف که باید مراقب آن باشید یخ زدن بهار است که می تواند برداشت محصول را ویران کند . کاشت در آفتاب و بیرون از وزش باد شدید برای کاهش این خطر اجباری است.
در بین بیماری های شایع و انگل ها ، ممکن است با آن روبرو شوید.

خرید و فروش کود زردآلو
پوسیدگی قهوه ای اروپایی – این شایع ترین بیماری درخت زردآلو است. زردآلو به معنای واقعی کلمه در حالی که هنوز روی درخت زردآلو پوسیده می شود ، با کبودی قهوه ای و لکه های سفید ظاهر می شود.
کپک پودری – میوه های زردآلو جوان توسط این قارچ استعمار می شوند و لایه ای از مخملی سفید و لکه های سفید ظاهر می شود.
سم پاشی منظم مخلوط بوردو ، به محض باز شدن جوانه ها و تا حدود دو هفته قبل از برداشت زردآلو راهی مطمئن برای جلوگیری از بسیاری از بیماری های قارچی است. از آن زمان می توان برداشت زیبایی تابستانی را انتظار داشت.

نحوه هرس درخت زردآلو

زردآلو سبز نابالغ روی شاخه.هرس سالانه برای افزایش برداشت محصول توصیه می شود. هرس معمولاً در بهار یا پاییز انجام می شود ، تا زمانی که یخ نشود. هدف این است که حتی از رشد درخت متعادل و متعادل شود. گردش هوا را با از بین بردن شاخه های ضعیف و ترجیح شاخه های رو به رشد از بین ببرید.
هرس درختان زردآلو در بهار
به منظور تحریک درخت به تولید بسیاری از زردآلوهای زیبا ، می توان قبل از شروع مجدد رشد بهار ، هرس حاصل از میوه را انجام داد.هرس درختان زردآلو در پاییز
به محض از بین رفتن برگها ، درخت هرس می شود تا شاخه هایی که میوه به وجود آورده اند اندکی کاهش یابد و شاخه های ضعیف و آسیب دیده برداشته شود.
درختان زردآلو در مقابل زخم ها بسیار آسیب پذیر هستند ، و ایده خوبی است که بعد از هرس ، از خمیر زخم استفاده کنید.در صورت تولید فراوان ، می توانید میوه ها را در بهار ریز کنید و به راحتی چند میوه را از بین ببرید.اگر شاخه ای شکسته است ، آن را تمیز در نزدیکی زخم بریده و خمیر هرس را اعمال کنید.
همه چیز در مورد درخت زردآلو
میوه های زیادی در این شاخه زردآلو در حال رسیدن هستند.درختان زردآلو همچنین درختان زردآلو معمولی ( Prunus armeniaca ) نامیده می شوند. Prunus و به خانواده بزرگ استبومی آسیا ، گرما را دوست دارد و بسته به مکان و تنوع ، زردآلو را از ماه ژوئن برای انواع اولیه تا اوت آگوست برای انواع بعدی تولید می کند.
مصنوعات ثابت می کنند که از بیش از 2000 سال پیش در چین باستان رشد کرده است.از نظر میوه و گل بسیار بارور است ، این درخت کوچک دارای دارایی های زیادی است ، خواه در بهار با گل های سفید و مایل به صورتی بسیار باشکوه خود ، یا در تابستان با زردآلوهای زرد نارنجی خود.

خرید کود ارزان درخت زردآلو
بیشتر ارقام درخت زردآلو خود گرده افشانی می کنند . با این حال ، از فروشگاه باغبانی محلی خود بپرسید که آیا انواع خریداری شده شما نیاز به گرده افشانی متقابل دارد یا خیر.مراقبت از آن ، درختان زردآلو مانند مناطق نسبتاً گرم و بدون پناهگاه است و از نظر رشد نیز ساده است.

بهترین زمان آبیاری درخت زردآلو
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

3 دیدگاه ها

 • سلام چهار سال تو باغچه خونم یه زردآلو کاشتم ولی محصول نمیده و امسال فقط چند دونه گل کرد ولی خبری از محصول نبود میشه راهنمایی کنید چیکار. کنم

 • سلام..۶ساله درخت زردآلو کاشتم ن رشد میکنن ن میوه میدن یه دفعه از کود گوسفند استفاده کردم یه خورده رشد کردن و دیگه از هیچ کودی استفاده نکردم پیشنهاد شما چیه
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  • با سلام
   بستگی به منطقه و بافت خاک و همچنین شرایط آب و هوایی متفاوته
   بهتره با کارشناس های آل کود تماس تلفنی بگیرید که بعد از پرسیدن چند سوال به بهترین نحو بهتون مشاوره بدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *