کود گیاهان آپارتمانی

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

بسیاری از افراد از اهمیت کوددهی گیاهان سرپوشیده غافل می شوند. جهت خرید کود گیاهان آپارتمانی حتی یک لیتر و به صورت جزئی می توانید با واحد فروش در ارتباط باشید. ارسال به سراسر ایران.

با این وجود ، تغذیه مناسب برای رشد گیاهان، زیبا و ضروری است.

بر خلاف یک باغ در فضای باز ، جایی که طبیعت باران را فراهم می کند ،گیاهان می توانند ریشه های جدیدی را برای جستجوی مواد غذایی پیدا کنند ، مواد مغذی موجود در یک گیاهخانه از نظر مقدار خاک گلدان و هر چیز دیگری که به عنوان مکمل به شما می دهند ، کاملاً محدود است.

حال باید به کود گلدانهای خود بیشتر اهمیت بدهید هنگامی که خاک گلدان شما تازه است ، گیاهان شما در صورت وجود به کود زیادی احتیاج ندارند.

این امر به ویژه در مورد خاک های غنی شده گلدان های مدرن که اغلب کود و سایر مواد تقویتی با هم مخلوط می شوند صادق است.

پس از گذشت حدود دو ماه ، این گیاه مواد مغذی موجود در خاک را مصرف می کند ، بنابراین اگر می خواهید ادامه دهید باید بارور شود رشد سالم در گرو کود خوب و مناسب است.

موارد  هشداری و مورد تاکید:

دستورالعمل های برچسب را همیشه روی کود خود دنبال کنید. کود بیش از حد می تواند گیاه را از بین ببرد یا برگهای آن را بسوزاند ، هنگام استفاده بیش از حد کودها نگرانی های زیست محیطی وجود دارد ، زیرا این محلول های غنی از مواد مغذی راه را برای منابع آب زیرزمینی پیدا می کنند.

کود بیش از حد غالباً بدتر است  ، با این حال تغذیه بیش از حد یکی از رایج ترین اشتباهاتی است که توسط باغداران سرپوشیده انجام می شود.

 

Cutting Diphenbakhia

انواع کود گیاهان آپارتمانی

کودهای مختلف در انواع مختلفی وجود دارند: مایعات ، میله ها ، قرص ها ، فرم های دانه ای و آهسته آزاد.

از این میان ، دو مورد مناسب برای استفاده در محیط داخلی  هستند که عبارتند از : کودهای مایع و آهسته رها. به نظر می رسد استیک ها و قرص ها مناسب هستند ، اما مواد مغذی را به خوبی از طریق خاک توزیع نمی کنند  و هنگامی که یک کود را در گلدان خود قرار داده اید ، هیچ کنترلی برای رهاسازی آن ندارید. کودهای دانه ای برای استفاده در فضای باز طراحی شده اند.

 

گل شفلرا

 

 

کود گیاهان آپارتمانی مایع

کودهای مایع به ظرف آبیاری شما اضافه می شوند.

بسته به دستورالعمل برچسب ، شما ممکن است هر بار که آب می کنید یا هر بار دیگر کود دهید.

نوع گیاه نیز این امر را تحت تأثیر قرار می دهد ، زیرا ممکن است بعضی از آنها – به ویژه آنهایی که شکوفه های چشمگیر دارند- نیاز به تغذیه مکرر داشته باشند.

همیشه برای مطالعه در مورد نیازهای خاص تغذیه ای ، روی گیاهان مطالعه کنید. کود مایع تأمین کننده مواد مغذی پایدار است که می توانید دقیقاً آنها را کنترل کنید.

به عنوان مثال ، وقتی که گیاه در ماه های زمستان خنک است ، می توان تغذیه را به حالت تعلیق درآورد و یا وقتی که رشد تازه ای را انجام می دهید ، تغذیه را افزایش دهید.

نقطه ضعف این است که شما باید هر بار به یاد داشته باشید که آن را انجام دهید.

 

بهترین کود برای گیاهان آپارتمانی

 

کود گیاهان آپارتمانی آهسته آزاد

این محصولات به سرعت در مورد بسیاری از باغداران حرفه ای ، چه برای گیاهان داخلی و چه در فضای باز مورد علاقه های قرار گرفته اند.

کودهای آهسته در پوسته های رهایی زمان پوشش داده می شوند که به آرامی مواد مغذی را به داخل خاک می کشند.

گلوله های جداگانه دارای پوشش هایی با ضخامت های مختلف هستند که با سرعت های مختلف حل می شوند ، بنابراین رهاسازی واقعی کود با گذشت زمان تامین می شود.

یک برنامه واحد می تواند بین چهار و نه ماه طول بکشد. نقطه ضعف اصلی هزینه بالاتر کود آهسته است ، اما به دلیل ماندگاری آن بسیار طولانی است ، اما در پایان یکنواخت می شود.

کوداین گلوله های خشک کود خالص است که می توان با دست با هم مخلوط خاک گلدان شد. اگرچه بیشتر در باغهای روباز مورد استفاده قرار می گیرد ، اما می توان از آنها برای ظروف نیز استفاده کرد – گرچه این کار بسیار مشکل است.

کود دانه در هنگام سیراب شدن گلدان ، تمام مواد مغذی خود را به یکباره ریخته و باعث می شود کنترل میزان دریافت گیاهان به یکباره دشوار باشد.

این نوع کود بسیار ارزان است ، اما انتخاب خوبی برای تغذیه گیاهان خانگی نیست.

کلیه کودهای مصارف عمومی شامل مواد مغذی اساسی که گیاهان مورد نیاز برای رشد هستند از جمله نیتروژن ، فسفر و پتاسیم است. هر ریز مغذی عملکرد ویژه ای دارد:

نیتروژن رشد شاخ و برگ سالم را تشویق می کند.

فسفر رشد ریشه را تشویق می کند.

پتاسیم شکوفه های بزرگتر و سالم تر را تشویق می کند.

کودهای خاص مانند کودهای بنفش آفریقایی حاوی نسبت بهینه این مواد مغذی برای انواع خاص گیاهان هستند.

علاوه بر این عناصر مغذی ، کودهای با کیفیت بهتر نیز حاوی عناصر مغذی مانند بور ، منیزیم و منگنز هستند که باعث رشد اقتصادی بهتر می شوند.

برچسب کود را مطالعه کنید تا مشخص شود چه مواد مغذی موجود است.

کاشت گیاهان خانگی ممکن است به نظر می رسد یک زحمتی است ، اما برای کسانی که علاقه مندان به نگهداری گلدان ها در خانه هستند ، می دانیم که این امر در حفظ خانه های سالم و شاد شدن روحیه افراد خانه موثر است.

 

 

کود خانگی برای گلدان

 

عناصر ضروری کود گیاهان آپارتمانی

گیاهان برای فتوسنتز ، رشد و متابولیسم به شانزده عنصر احتیاج دارند.

این شامل: کربن (C) ، هیدروژن (H) ، اکسیژن (O) ، نیتروژن (N) ، فسفر (P) ، پتاسیم (K) ، کلسیم (Ca) ، منیزیم (Mg) ، گوگرد (S) ، آهن ( آهن ، روی (روی) ، مولیبدن (مو) ، بورون (B) ، مس (مس) ، منگنز (منگنز) ، و کلر (کلر). کربن ، هیدروژن و اکسیژن ضروری هستند اما مانند سایر عناصر مواد مغذی محسوب نمی شوند. مواد مغذی مغذی ، که به مقادیر بسیار بیشتری مورد نیاز هستند ، N ، P ، K ، Ca ، Mg و S. هستند. از این عناصر مغذی ، N ، P و K به عنوان «مواد مغذی اصلی» در نظر گرفته شده و در اینجا موضوع بحث و گفتگو خواهد بود.

 

 

کود خانگی برای گلدان

 

چرا گیاهان آپارتمانی به کود گیاهان آپارتمانی نیاز دارند

برای اینکه گیاهان با خاک به بهترین شکل به نظر برسند  و بهترین رشد را داشته باشد ، باید آنها را بارور کنید. این عمدتا به این دلیل است که با رشد گیاهان ، مواد مغذی را از خاک استخراج می کنند.

از آنجا که این گیاهان در یک سیستم بسته قرار دارند (به عنوان مثال در یک گلدان در خانه ما) و در معرض مواد مغذی خارجی نیستند همانطور که می توانند در محیط های بومی خود به خاک احتیاج داشته باشند.

با کود اصلاح می شوند. به شما این امکان را می دهد تا هر ماده مغذی که در طی ماه های رشد از بین رفته است را دوباره پر کنید

 

گلدان برگ انجیری

 

نسبت N-P-K

وقتی قصد خرید کود دارید ، متوجه می شوید که بیشتر کودها به طور مثال سه عدد دارند مانند 10-10-10 ، 10-30-10 یا 12-6-6. عدد اول همیشه “نیتروژن” است ، دومین “فسفر” و عدد آخر “پتاسیم” است ، از این رو عبارت “N-P-K” است.

این نسبت نمایانگر مواد مغذی موجود در وزن از نظر وزن در آن کود خاص است ، بنابراین اگر یک ظرف 1 پوند کود با نسبت NPK 12-6-6 داشته باشم ، بدین معنی است که دارای 12 پوند نیترات ، 0/0 پوند فسفات ، و -.06 پوند پتاس (پتاسیم). بقیه 0.76 پوند در واقع فقط مواد پرکننده یا ماده حجیم کننده است. ممکن است اغلب در اینجا کسی در یک فروشگاه گیاهان در مورد “کود متعادل” صحبت کند.

این فقط بدان معنی است که تمام اعداد نسبت N-P-K یکسان هستند ، بنابراین مثلاً 10-10-10 یا 20-20-20

این مواد مغذی به دلایل مختلفی هستند و اهمیت آنها را در اینجا توضیح خواهم داد:

نیتروژن نه تنها عنصر اصلی کلروفیل (C55 H72 O5 N4 Mg) است ، که در فتوسنتز بسیار حیاتی است – به گیاهان اجازه می دهد انرژی را از نور جذب کنند و اسیدهای آمینه را نیز تشکیل می دهند که پروتئین ها را تولید می کنند ، درست مانند بدن ما.

بافتهای جدید گیاهان بطور استثنایی برای نیتروژن گرسنه هستند و ترکیب نیتروژن و فسفر حاصل از شستشوی کودهای کشاورزی به اقیانوسهای ما ، اغلب باعث ایجاد آن دسته از شکوفه های جلبکی می شود که غالباً در مورد آنها می شنویم که به دلیل رشد شدید گیاه ، اکسیژن موجود در گیاه  را کم می کنند. ازت برای گیاهان برگدار مانند فیلودندرون و دیفنباخیا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

فسفر برای ریشه ها ، جوانه ها ، میوه ها و گل ها بسیار مهم است. این انرژی از یک قسمت از گیاه – مثلاً منطقه ریشه – به جوانه ها منتقل می شود. همچنین در تقسیم سلولی و تولید بافت بسیار حیاتی است.

در مورد گیاهانی که گل می دهند ، یا برای هر دو شاخ و برگ نیز به همان اندازه رشد می کنند ، اغلب از کودهایی با شماره دوم بالاتر استفاده می شود ، بنابراین 20-30-10 خوب است.

پتاسیم در ترکیب شیمیایی یک گیاه گنجانیده نشده است ، اما این بدان معنی نیست که اهمیت کمتری دارد. در مقابل ، برای نشاط ضروری است – و به طور کلی گیاه با کیفیت بالاتری ایجاد می کند.

پتاسیم برای کاتالیز کردن آنزیم ها در یک گیاه – حداقل 60 مورد از آنها – که دوباره برای سنتز پروتئین و در نهایت رشد گیاه بسیار مهم است. پتاسیم همچنین باز و بسته شدن روزنه ها یا منافذ گیاهی را تنظیم می کند.

اینجاست که CO2 ، O2 و بخار آب رد و بدل می شود. پتاسیم کمتر در خاک بدان معنی است که از بین رفتن بیش از حد آب در گیاهان می تواند رخ دهد – هم از ریشه و هم از نظر روزنه ، که می تواند گیاهان را خشک و خشک تر کند.

 

 

برگ انجیری ابلق

استفاده از کود گیاهان آپارتمانی

وقتی کود می دهیم ، توجه داشته باشید که همه چیز را نصف حد مجاز استفاده کنید  بنابراین ، اگر به شما پیشنهاد شود 1/2 قاشق چایخوری را به ازای هر گالن آب استفاده کنید ، آن را به 1/4 قاشق چایخوری رقیق کنید بهتر است هنگام استفاده از کود ، محافظه کار باشید …

به طور جدی. استفاده از کود بیش از حد و به دفعات زیاد می تواند گیاهان شما را بسوزاند و توانایی ریشه گیاه را در جذب مواد مغذی کاهش دهد.

برای بیشتر کاربردهای کودکی من ، از یک سمپاش دستی چند منظوره استفاده کنید ، که به منظور اضافه نکردن کود محلول در آب ، مسدود شده است.

من مطمئن هستم که محصولات بسیار خوبی در بازار وجود دارد ، اما این محصول برای من بیش از حد مناسب بوده است و بهتر است  بسته به نحوه تنظیم نازل ، اسپری یا خطی شود.

این کار را هم در داخل خانه و هم در خارج از منزل  می توان انجام داد

در بعضی موارد ، گیاهان را  باید تغذیه کرد – خصوصاً تغذیه شاخ و برگ می تواند دارای بازده مواد مغذی 8 برابر بیشتر از تغذیه خاک باشد.

میزان جذب همه اینها به محلول پاش ، شرایط محیطی اطراف گیاه ، خصوصیات برگ و وضعیت گیاه بستگی دارد. اینها مواردی نیستند که ما امروز به آنها خواهیم رسید ، اما من فقط می خواهم به شما اطلاع دهم که سم پاشی شاخ و برگ یک روش مناسب برای جذب مواد مغذی به گیاهان است. از مواد غذایی و کودهای گیاهی هوا استفاده کنید و حتی اگر آن را یک قدمت گران قیمت نیز بخورد ، اما به نظر می رسد که نسبتاً مناسب باشد.

 

خاک مخصوص کاکتوس

کودهای گیاهان خانگی

هرگز سعی نکنید کوددهی را با تغذیه برابر کنید.

گیاهان انرژی خود را از نور دریافت می کنند ، نه کود. اگر سطح نور مناسبی تأمین نشود و گیاه به خوبی رشد کند ، کوددهی بیشتر از خوب عمل می کند.

گیاهان خانگی خریداری شده یا دفع شده جدید باید چند ماه از تغذیه به آنها استراحت داده شود تا آنها بتوانند از مواد مغذی موجود در ترکیب رشد خود استفاده کنند.

گیاهان برای رشد سالم به سه عنصر اصلی نیاز دارند: نیتروژن N، فسفر P و پتاسیم  Kاینها همیشه در برچسبهای کود به صورت نسبت ذکر شده اند: برای مثال ، 6-12-4 نشان دهنده 6 درصد ازت ، 12 درصد فسفر و 4 درصد پتاسیم است.

اکثر کودها حاوی بعضی از عناصر جزئی – منیزیم ، بور ، آهن و غیره – هستند که گیاهان نیز برای رشد نیاز دارند.

به طور کلی ، کودهای سرشار از نیتروژن (شماره اول) باعث رشد سالم و سبز گیاهان شاخ و برگ می شوند ، در حالی که آنهایی که سرشار از فسفر هستند (شماره دوم) باعث رشد خوب ریشه و بهبود گل می شوند.

آنهایی که سرشار از پتاسیم هستند (شماره سوم) به ایجاد ذخایر گیاهان دارای دوره خفته کمک می کنند.

کود دارای مارک 30-20-20 برای رشد برگ مناسب است و بیشتر برای گیاهان خانه شاخ و برگ توصیه می شود ، در حالی که گیاهان گل خانه ای یکی از غنی ترین موجود در فسفر مانند 15-15-15 را ترجیح می دهند.

بیشتر گیاهان خانگی شاخ و برگ با کود کامل ازت یا ازت با نیتروژن همراه هستند ، در حالی که یکی از آنها با فسفر بالایی دارای بهترین فلفل برای گیاهان گلدار است.

 

 

علت زرد شدن برگ سانسوریا

 

خوراک مداوم

این روزها بیشتر گیاهان در مخلوط گلدانهای بدون گلدان پرورش می یابند که مقدار کمی از مواد مغذی را ارائه می دهند و کوددهی منظم بسیار مهم است.

یک راه برای اطمینان از اینکه گیاهان خانه شما کود مورد نیاز خود را دریافت کنند استفاده از یک روش خوراک ثابت است.

به سادگی کودهای مایع یا محلول در آب را که برای یک برنامه ماهانه طراحی شده اند مصرف کنید و دوز آن را چهار برابر کنید. به عنوان مثال ، اگر برچسب اعلام کرده است که باید یکبار در ماه به میزان یک قاشق چایخوری در هر گالن استفاده شود ، آن را در هر بار آبیاری با یک قاشق چایخوری در هر گالن اعمال کنید.

ماهانه یک بار ، گیاه را به سمت سینک بگیرید و با جاری کردن آب شفاف در گلدان خود ، آنرا با آب شیرین کنید تا کود اضافی درون تخلیه شود. این به جلوگیری از ایجاد کمک می کند.

 

کود مناسب سانسوریا

 

انتخاب کود برای گیاهان آپارتمانی

کودهای مایع آماده برای استفاده راحت هستند اما گران هستند ، زیرا هزینه آب مورد نیاز خود را پرداخت می کنید.

کودهای محلول در آب که به صورت پودر یا کریستال موجود هستند ، به همان اندازه کارآمد هستند ، اما اقتصادی تر هستند زیرا خودتان آب اضافه می کنید.

برخی افراد کاربرد کودهای آهسته را ترجیح می دهند. این مواد به صورت گرانول موجود است تا با خاک مخلوط شوند یا سنبله ها و قرص هایی که به مخلوط گلدان ها منتقل می شوند.

آنها فقط باید هر چند ماه یک بار اعمال شوند. برچسب روی کود فرکانس توصیه می شود.

 

بهترین کود مایع برای گیاهان آپارتمانی

 

آلی در مقابل شیمیایی

کودهای شیمیایی آلی و شیمیایی در غلظت های متنوعی وجود دارد.

از آنجا که کودهای شیمیایی که برای گیاهان منازل به کار می روند ، به داخل محیط بیرون نمی ریزند ، حتی کشاورزان که فقط از کودهای آلی در خارج از منزل استفاده می کنند ، غالباً شایستگی استفاده از مواد شیمیایی موجود در گیاهان داخلی خود را ندارند.

یکی از کودهای ارگانیک محبوب جلبک دریایی مایع است.

به عنوان اسپری شاخ و برگ استفاده می شود و توسط برگ گیاه جذب می شود.

 

 

کود برگ انجیری

سوال در مورد کود

چنانچه سوال در زمینه کشاورزی کود و…. دارید میتوانید از بخش سوال جواب ها سوال خودتان را بپرسید.

با تشکر از توجه شما

آل کود

کود گیاهان آپارتمانی شوک
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *