کود گل و گیاه آپارتمانی

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

نکات موثر در رابطه با کودهای تقویتی گل و گیاهان آپارتمانی

کود دادن به گیاهان امری است که اغلب در مراقبت از گیاهان خانگی باید در نظر گرفته شود. در همین راستا استفاده از کودهای تقویتی گل و گیاهان آپارتمانی هم به نوعی باعث تغذیه گیاهان شده و از سوی دیگر موجب می‎شود که آن‎ها به موقع رشد کرده و باروری مناسبی داشته باشند. با این حال، اگر می‎خواهید گیاهان خانگی شما واقعاً رشد کنند، استفاده از کود گل و گیاه آپارتمانی، ضروری است.

کود گل و گیاه آپارتمانی

گیاهانی که گل می‎دهند، نیاز خاصی به کود دارند، زیرا برای تولید شکوفه به انرژی زیادی احتیاج دارند. این انرژی به شکل مواد معدنی و غذایی در کود وجود دارد که اساساً غذای یک گیاه است. اگر می‎خواهید گیاهان آپارتمانی شما رشد مناسبی داشته باشند و شکوفه‌های زیادی ایجاد کنند، باید به آنها غذا دهید. لذا انتخاب کودهای تقویتی گل و گیاهان آپارتمانی، بسته به نوع خاک گیاه و محیطی که در آن قرار دارند، امری بسیار مهم است که باید بدان توجه جدی گردد.

تنها نکته قابل توجه در این گیاهان خانگی این است که با آب باران سیراب می‎شوند. اگر آب باران را جمع کنید تا به گیاهان خانگی خود بدهید، در این صورت ممکن است به دفعات زیاد یا اصلاً نیازی به کوددهی نداشته باشند. این به این دلیل است که آب باران دارای مواد معدنی طبیعی است که به شما کمک می‎کند تا گیاهان تغذیه کند. گیاهان در فضای باز به دلیل آب بارانی که به وسیله آن تغذیه می‎شوند و همچنین به دلیل اینکه ریشه های آنها آزادی جستجوی مواد مغذی را در خاک دارند، بسیار بهتر از گیاهان آپارتمانی رشد می‎‌کنند.

انواع کود گل و گیاهان آپارتمانی

کودهای تقویتی گل و گیاهان آپارتمانی دو نوع اساسی دارند: آلی و غیر آلی. کودهای آلی کودهایی هستند که با استفاده از فرآیندهای طبیعی مانند کمپوست آلی یا کود تولید می‎شوند. کودهای غیرآلی ترکیباتی هستند که از مواد شیمیایی برای رفع نیازهای گیاهان در حال رشد استفاده می‌کنند.

کودهای غیرآلی تقریباً به طور انحصاری توسط دارندگان گیاهان خانگی استفاده می‎شوند. این امر به سه دلیل است:

  • در درجه اول، مردم از کودهای آلی در گیاهان خانگی استفاده نمی‎کنند، زیرا بوی نامطبوع بسیار شدیدی دارند، که این امر موجب می‎شود در خانه های مردم مورد توجه قرار نگیرد. کود آلی همچنین در صورت تماس با دست‌های کودکان یا دهان حیوانات خانگی، می‎تواند بسیار غیر بهداشتی باشد، به همین دلیل برای استفاده در فضای باز مناسب تر است.

  • کودهای غیر آلی به چندین شکل مختلف در دسترس هستند، بنابراین می‎توانید انتخاب کنید که کدام روش کوددهی به بهترین وجه، نیاز شما و گیاه شما را تامین می‎کند. مشهورترین نمونه‌های کود گل و گیاه آپارتمانی شامل: کود معدنی، کودهای دانه ای و مایع است. از بین اینها، کودهای مایع توصیه شده ترین روش برای تغذیه گیاهان آپارتمانی هستند.

کودهای اسید هیومیک از بهترین انواع کود گل و گیاه آپارتمانی هستند. و استفاده از آن‌ها موجب بهبود عملکرد رشد گیاهان شما خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر لینک زیر را مطالعه نمایید:

اسید هیومیک

سخن پایانی

به طور کلی، گیاهان آپارتمانی باید فقط در فصل رشد خود بارور شوند، که این امر برای بیشتر گیاهان در فصل بهار و تابستان است. در این دوره، گیاهان آپارتمانی بسته به نوع خاک خود نیاز خاصی به کود خواهند داشت. کود گیاهان آپارتمانی برای گیاهانی که رشد سریعی دارند و گل‌های فراوانی تولید می‌کنند، ممکن است به دفعات معمول هر هفته کوددهی شوند. سایر گیاهان، معمولاً آنهایی که به آرامی رشد می‌کنند، ممکن است فقط برای تغذیه هر ماه یا هر دو ماه در فصل رشد خود، کوددهی شوند. لذا هنگام خرید کود گل و گیاه آپارتمانی بهتر است شناخت کاملی از نوع خاک خود داشته باشید تا گل و گیاهان آپارتمانی رشد مناسبی داشته باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید کود گل و گیاه آپارتمانی با همکاران ما تماس حاصل نمایید.

کود گل و گیاه آپارتمانی
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *