کود آنتوریوم

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

همه چیز در مورد گل آنتوریوم را به آل کود بیاموزید!

معرفی کود تقویتی آنتوریوم یا گیاه شانس آور

کود آنتوریوم : ظاهر زینتی و گلدار بودن آنتوریوم آن را به انتخاب قطعی نگهدارندگان گل های آپارتمانی تبدیل کرده است. آنتوریوم در دسته زیباترین و مدرن ترین گل های زینتی در جهان است که حتی در نبود گل ها به دلیل زیبایی فوق العاده برگ های چرمی قلبی و مخملی زیبایی آن زیر سوال نمی رود. خانواده آراسه مهمان پذیرش گل حیرت انگیز آنتوریوم می باشند و خریداران آن این گیاه را به عنوان نماد خون گرمی و شانس و اقبال می دانند.

با دوام بودن گل های رنگارنگ آنتوریوم سبب شده دکوراسیون خانه زیبایی چشم نوازی به خود بگیرد و صاحب آن از نگهداری آنتوریوم به وجد بیاید چون گل ها و برگ های این گیاه به حدی زیبا هستند که نگهدارندگان آن دوست دارند تمام طول سال شاهد آن باشند. آنتوریوم نیز مانند هر گیاه زنده دیگری برای برآوردن نیازهای شما به  به یک سری توجهات و رسیدگی هایی از جانب نگهدارنده نیاز دارد تا نشاط دائمی خود را حفظ نماید و از آفات و هر گونه پژمردگی مصون باشد.

در ادامه مطالب از سری مقاله های مفید سایت آل کود، نگاه مهربان شما را به ارائه اطلاعات ارزشمندی در پیرامون شیوه نگهداری گیاه آنتوریوم، نیاز های اساسی این گیاه برای گلدهی و شیک بودن دائمی و ذکر نکات مهم در مورد کود تقویتی آنتوریوم، تعویض گلدان و بیماری های مربوط به این گیاه جلب می نمایم تا با عنایت به این مقاله سال های سال بتوانید گیاه شگفتی آور آنتوریوم را در طراحی دکوراسیون منزل خود به کار ببرید.

لیست مطالبی که در این مقاله ارائه شده است

۱)معرفی گیاه زینتی آنتوریوم

۱.۱ آنتوریوم، بهترین انتخاب یک دکوراسیون شیک و هدیه به نو عروس

۲) از صفر تا صد شرایط نگهداری از گل آنتوریوم چه می دانید؟

۲.۱ نور موردنیاز برای مراقبت از آنتوریوم

۲.۲ نحوه آبیاری گل آنتوریوم

۲.۳ نحوه برطرف کردن نیاز رطوبتی آنتوریوم

۲.۴ مناسب ترین خاک برای نگهداری آنتوریوم

۲.۵ شرایط دمایی ایده آل برای آنتوریوم

۲.۶ آنتوریوم و کوددهی

۳) کود گیاهان آپارتمانی شوک، منجی گیاه آنتوریوم

۳.۱ ویژگی های کود گیاهان آپارتمانی شوک

۳.۲ چه زمانی از کود گیاهان آپارتمانی شوک استفاده کنیم؟

۳.۳ فواید استفاده از کود گیاهان آپازتمانی شوک

۴) چه لزومی دارد گلدان آنتوریوم را تعویض کنیم؟ تحت چه شرایطی به تعویض گلدان اقدام کنیم؟

۴.۱ شیوه قرار دادن گیاه در گلدان جدید

۵) آنتوریوم زیبا اما سمی

۶) بررسی مشکلات مربوط به نگهداری آنتوریوم و ارائه راه حل

قیمت کود آنتوریوم

معرفی گیاه زینتی آنتوریوم

این گیاه کشفی چند کشور مختلف جهان مانند مکزیک، آمریکا، آرژانتین و اروگوئه می باشد اما به عقیده بسیاری از مردم منشا اصلی آن کشور گواتمالا می باشد. این گیاه زینتی جزء خانواده آراسه بوده و به نام های فلامینگو، گل جادویی و به گفته برخی از مردم گیاه زبان رنگ شناخته می شود.

مردم سراسر جهان نگاه ویژه ای به گل آنتوریوم دارند و از آن در دکوراسیون مغازه های خود نیز استفاده می کنند. زیبایی بی بدیل گل های رنگارنگ آنتوریوم و برگ های زینتی و چرمی براق آن چشم هر بیننده ای را پی خود می کشاند و هوش از سر مردم می برد. ارتفاع آنتوریوم ممکن است از ۴۰ سانتی متر نیز فراتر رود.

رنگ گل آنتوریوم

برخی از نگهدارندگان گل های آپارتمانی اعتراف می کنند ای کاش مکان بزرگی داشتند و می توانستند ۸۰۰ گونه مختلف آنتوریوم را نگهداری کنند. گل های این گیاه از تنوع رنگ بالایی برخوردار هستند و قرار گیری آنها در یک دسته گل یک گلستان را به شما هدیه می دهند. این گل ها به رنگ های مختلف قرمز، صورتی، نارنجی، سفید، سیاه و … دیده می شوند.

اگر از گذاشتن نام فلامینگو بر گیاه آپارتمانی آنتوریوم شوکه شده اید اجازه دهید دلیل این نامگذاری را همینجا عرض کنم. اگر دقت کرده باشید شکل گل های آنتوریوم به گونه ای است که به فرم صورت و گردن فلامینگو شباهت زیادی دارد به همین دلیل به آن فلامینگو نیز گفته می شود.

برگ آنتوریوم

برگ های شبیه قلب، مخملی، براق و سبز رنگ تیره آن سبب شده مکملی بر جذابیت آنتوریوم باشد. برگ ها از پهنای خوبی برخوردارند و طول آنها پتانسیل افزایش بیش از ۱۸ سانتی متر را نیز دارند.

آنتوریوم، بهترین انتخاب یک دکوراسیون شیک و هدیه به نو عروس

ظاهر شیک، زیبایی حیرت انگیز و متنوع بودن رنگ گل های آنتوریوم و لاکچری بودن آن سبب شده محدودیتی برای استفاده در شرایط گوناگون نداشته باشد و بتوان آن را در دکوراسیون منازل لوکس، گل عروس و هدیه به نو عروس به دلیل خوش یمن بودن و خوشبختی و اقبال آور بکار برد.

با توجه به اینکه آنتوریوم گل مشکی رنگ نیز دارد، می توان آن را در مراسم ترحیم نیز به کار برد. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا با راز و رمز های نگهداری گل آنتوریوم یا فلامینگو کاملا آشنا شده و با اطمینان خاطر از آن نگهداری کنید.

از صفر تا صد شرایط نگهداری و کود دهی از گل آنتوریوم چه می دانید؟

شاید پیچیدگی ظاهر تماشایی آنتوریوم سبب شود تصور کنید نگهداری از آن کار دشواری است و از خرید آن دست بکشید. اما باید بگویم اصلا اینطور نیست و این گیاه به دلیل مراقبت ساده و آسانی که دارد می تواند در آپارتمان ها نگهداری شود. با دانستن نکات نگهداری از آنتوریوم می توانید عمر طولانی این گل را دراز تر کنید و به طور موثر با رعایت مواردی که گفته خواهد شد آن را در برابر آفات و بیماری ها حفاظت نمایید.

فروش کود آنتوریوم

نور مورد نیاز برای مراقبت از آنتوریوم

قرار گرفتن آنتوریوم در معرض تابش کافی و غیر مستقیم نور خورشید بهترین شرایط را برای رشد آن و گلدهی عالی مهیا می کند؛ بدین منظور آن را در پشت پنجره قرار دهید و از تابش مستقیم و شدید نور دور کنید تا برگ های زیبای آن دچار سوزش نشوند.

نحوه آبیاری گل آنتوریوم

خاک گلدان آنتوریوم را همیشه کمی مرطوب نگه دارید و از خشکی کامل آن جلوگیری کنید اما مراقب باشید آبیاری بیش از حد نکنید زیرا برگ های آن به رنگ زرد می آید. به طور کلی در فصول گرم سال یعنی بهار و تابستان بهره مندی از آب کافی بسیار ضروری می باشد و بایستی هفته ای دوبار آبیاری را در دستور کار قرار دهید اما در فصل زمستان هفته ای یک بار کفایت می کند.

نکته

بهتر است به خاک رویی گلدان آنتوریوم اجازه دهید مقداری خشک شده و سپس اقدام به آبیاری کنید بدین منظور انگشت خود را تا ۲ سانتی متری سطح خاک فرو کرده و در صورت خشک بودن شروع به آب دادن گلدان کنید.

نحوه برطرف کردن نیاز رطوبتی آنتوریوم

این گیاه نیاز رطوبتی بالایی ندارد اما چون گیاه گرمسیری می باشد، فراهم کردن رطوبت ایده آل شانس رشد خوب و سلامتی آن را بالا می برد. سعی کنید در فصل بهار و تابستان روزانه و در فصل زمستان هفته ای دو مرتبه غبار پاشی را داشته باشید. یکی از بهترین روش های تامین رطوبت آنتوریوم این است که در زیر گلدان سنگریزه دار جزیره ای برای آن درست کنید تا رطوبت مناسب و دائمی آنتوریوم فراهم شود.

نکته

برای تامین رطوبت نیز می توانید ظرف پر از آب در کنار این گیاه قرار داده تا از طریق تبخیر سطحی رطوبت محیطی آنتوریوم زیبا تامین شود. در ماه های خشک سال و  در مناطق خشک بهتر است از یک دستگاه مرطوب کننده هوا در کنار آنتوریوم استفاده کنید.

مناسب ترین خاک برای نگهداری و کود دهی آنتوریوم

از آنجا که گل زینتی و طبیعی آنتوریوم دارای ریشه های انتهایی گوشتی می باشد، نیاز به خاک سبک و زهکشی بالا دارد تا آب اضافی به طور موثر از بخش پایینی گلدان خارج گردد.

خاک غنی شرایط عالی برای رشد آنتوریوم فراهم می کند بدین منظور می توانید از ترکیب خاک ارکیده، بنفشه، مقداری شن، خاک برگ و زغال استفاده کنید تا کامل ترین مخلوط خاکی ممکن برایش فراهم گردد.

شرایط دمایی ایده آل برای کود دهی آنتوریوم

محدوده دمایی ۱۸ تا ۳۰ درجه سانتی گراد بهترین شرایط برای نگهداری آنتوریوم از لحاظ درجه حرارت می باشد. ایده آل ترین دما برای این گیاه دمای ۲۱ درجه سانتی گراد می باشد. کمترین درجه حرارت قابل تحمل برای آنتوریوم ۱۶ درجه می باشد که بهتر است پیش از ظهور گلها در فصل بهار تحت این سرما قرار گیرد اما کمتر از آن سبب نابودی گیاه زیبای تان خواهد شد.

خرید کود آنتوریوم

آنتوریوم و کود دهی

آنتوریوم نیز همانند هر گیاه آپارتمانی دیگری برای سالم ماندن و دور بودن از هر گونه بیماری و آفت، حفظ شادابی دائمی و رنگ برگ و گل های زیبای آن به تغذیه مناسب از طریق کوددهی نیاز دارد زیرا حین آبیاری مقداری از مواد مغذی ممکن است شسته شود و یا صرف رشد گیاه گردد؛ در نتیجه برای باقی عمر خود بایستی تجدید نیرو شود.

آنتوریوم را در فصل بهار و تابستان که از زمان های حساس برای رشد آن به شمار می رود، هر دو هفته یکبار حتما کوددهی کنید. در انتخاب نوع کود بهتر است کود مایع را برای آنتوریوم خود استفاده کنید تا شاهد اثرات مفید و عالی آن بر گیاه خود شوید.

با توجه به اینکه هر کودی را نمی توان برای آنتوریوم استفاده نمود، بایستی از کود مخصوص گیاهان آپارتمانی که با خصوصیات آنتوریوم سازگاری دارد بهره ببرید که در ادامه مطالب به شما عزیزان بهترین کودی که می توان به طور حتم روی آن حساب باز کرد را معرفی خواهیم نمود.

کود گیاهان آپارتمانی شوک، منجی گیاه آنتوریوم

سایت آل کود به عنوان با سابقه ترین سایت در عرضه با کیفیت ترین کود های گل ها و گیاهان آپارتمانی، این بار نیز شگفتی آفرین شده و اقدام به ارائه کود خصوص آنتوریوم یا به عبارتی  کود گیاهان آپارتمانی شوک نموده است تا نگهدارندگان این گیاه با اطمینان خاطر از آن استفاده نمایند و دوام و شادابی همیشگی گیاه خود را تامین کنند.

ویژگی های کود گیاهان آپارتمانی شوک برای آنتوریوم

آنتوریوم به دلیل گل های رنگارنگ قرمز و صورتی و … و برگ سبز تیره و قلبی شکل خود همیشه جلب توجه می کند. اما اگر عوامل تغذیه ای آن فراهم نشود گلدهی صورت نخواهد گرفت و رنگ برگ ها کمرنگ خواهد شد.

کود گیاهان آپارتمانی شوک سبب می شود آنتوریوم در دوره رشد خود گلدهی کند و گل های زیبای خود را به رخ بکشد. این کود گیاه آپارتمانی آنتوریوم را تقویت کرده وبا در اختیار قرار دادن عناصر کلسیم و منیزیم از بروز بیماری در این گیاه جلوگیری می نماید زیرا آنتوریوم نباید کمبود این دو عنصر را تجربه کند.

کلسیم و منیزیم تنها عناصر ضروری برای آنتوریوم نیستند بلکه این گیاه به تمامی عناصر غذایی به ویژه: فسفر، نیتروژن، پتاسیم، روی، بور و … نیز نیاز دارد؛ باعث افتخار است که ترکیب کود گیاهان آپارتمانی شوک به گونه ای ساخته شده که تمامی مواد موردنیاز آنتوریوم را آن قرار می دهد. پس از افزودن کود به گل منظره حیرت انگیزی را خواهید دید و از افزایش رشد برگ و شادابی گل و گلدهی آن بسیار حیرت زده خواهید شد.

چه زمانی از کود گیاهان آپارتمانی شوک برای آنتوریوم استفاده کنیم؟

فصل بهار و تابستان از حساس ترین زمان برای کوددهی گل آنتوریوم با کود گیاهان آپارتمانی شوک می باشد تا گلدهی آن به نحو احسن صورت گرفته و رشد فوق العاده ای داشته باشد. از طرف دیگر هفته ای دو بار در تمام طول سال را بایستی به کوددهی این گیاه اختصاص دهید که البته مقدار دقیق آن بسته به شرایط گیاه تان را از کارشناسان آل کود جویا شوید.

اگر مدتی است چشم انتظار گلدهی آنتوریوم هستید اما چیزی مشاهده نکرده اید بدانید ضعیف شده و بایستی از کود گیاهان آپارتمانی شوک استفاده کنید البته دلیل عدم گلدهی ممکن است به تولید پاجوش های زیاد این گیاه ارتباط داشته باشد که مواد غذایی به میزان کافی در اختیار بخش های مختلف گیاه قرار نگرفته است در نتیجه سبب کاهش قدرت گلدهی گیاه خواهد شد؛ در چنین مواردی پس از مشورت با کارشناسان آل کود نسبت به مقدار استفاده از کود گیاهان آپارتمانی شوک تصمیم بگیرید.

کود گیاهان آپارتمانی شوک
کود گیاهان آپارتمانی شوک

فواید استفاده از کود گیاهان آپارتمانی شوک برای گیاه آنتوریوم

پس از افزودن کود گیاهان آپارتمانی شوک به آنتوریوم، نتایج حیرت انگیزی را نسبت به دوره قبل از مصرف شاهد خواهید بود. برگ ها و گل های گیاه با وجود این کود کاملا تازه و شاداب خواهند شد و رشد دائمی خود را حفظ خواهند کرد.

در اثر استفاده از این کود برگ ها خوش رنگ تر، تولید گل ها بیشتر و رنگ گل ها حفظ خواهد شد. ریز مغذی های موجود در کود مانند آهن و منیزیم از زردی برگ ها و پژمردگی آنها جلوگیری خواهند کرد.

از سوی دیگر ماده خاصی در کود گیاهان آپارتمانی شوک به نام عصاره هوموس و آمینو اسید وجود دارد که سبب می شود گیاه شما قوی و سالم بار بیاید و عوامل مزاحم به ویژه آفات نتوانند آسیبی بدان رسانند.

چه لزومی دارد گلدان آنتوریوم را تعویض کنیم؟ تحت چه شرایطی به تعویض گلدان اقدام کنیم؟

هنگامی که تمام حجم گلدان آنتوریوم از این گیاه زیبا پر شده باشد و دیگر قادر به رشد بیش از این مقدار نباشد و گیاه به صورت بی حال دیده شود، خبر از ضروری ترین زمان برای تعویض گلدان می دهد.

یکی از موثر ترین راه های تشخیص تعویض گلدان، ظهور علائمی نظیر بیرون زدگی ریشه از خاک گلدان و ظهور ریشه های هوایی می باشد که بایستی گیاه خود را به گلدان بزرگتری انتقال دهید.

نکته قابل توجه این است مناسب ترین زمان برای تعویض گلدان، پس از پایان گلدهی در زمستان می باشد که بایستی خاک آن از زهکشی بالایی برخوردار باشد. به طور معمول آنتوریوم را بهتر است هر دو سال یکبار به گلدانی که تنها اختلاف اندازه ۵ سانتی متر با گلدان قدیمی دارد، انتقال دهید.

شیوه قرار دادن گیاه در گلدان جدید

ابتدا خاک تازه با ویژگی هایی که در قسمت خاک مناسب برای آنتوریوم توضیح داده شد آماده کنید و آن را تا یک سوم گلدان پر کنید؛ در مرحله بعد گیاه خود را درون گلدان قرار دهید و بقیه خاک را که مقدار پوشش گیاه آن دقیقا مثل قبل است بریزید. پس از ظهور ریشه های هوایی متعدد در قسمت رویی خاک، به آرامی ریشه های جدید را با خاک پوشش دهید.

نکته

ظهور این ریشه ها معمولا پس از گذشت چند هفته اتفاق میوفتد.

آنتوریوم زیبا اما سمی

وجود ترکیب کریستال کلسیم اگزالات در تمامی قسمت های آنتوریوم آن را به گیاه سمی تبدیل کرده است که به هیچ وجه نباید توسط انسان و حیوانات خانگی خورده شود؛ زیرا خوردن آن عوارضی مانند گرفتگی صدا، مشکلات تنفسی و بلع دشوار را موجب خواهد شد. در موارد کمیاب خوردن شیره آنتوریوم واکنش کشنده ای از خود نشان داده است.

در صورت تماس پوست دست با شیره آنتوریوم، پوست شروع به خارش و التهاب خواهد نمود و دچار سوختگی خواهد شد. اگر حیوان خانگی تان پس از خوردن آنتوریوم عوارض ناشی از آن را نشان داد، فورا به دامپزشک مراجعه کنید.

نکته

در صورتی که در انسان عوارضی مانند مشکلات تنفسی ظهور نکرده باشد، دکتر نوشیدن مایعات فراوان و شست و شوی موضع درگیر با صابون را توصیه خواهد نمود.

بررسی مشکلات مربوط به نگهداری آنتوریوم و ارائه راه حل

چرا گل های زیبای آنتوریوم ظاهر نمی شود؟

اگر گل جدید ظاهر نشد، نگاهی به محل قرارگیری گیاه خود بیندازید اگر کم نور است به محل پر نور و تحت تابش غیر مستقیم آفتاب انتقال دهید. اما اگر از این جهت کم کاری نکرده اید، احتمالا مشکل از آبیاری زیاد است که بایستی در فصل زمستان یک بار در هفته آبیاری گردد.

چند وقتی می شود برگ های آنتوریوم دیگر براق نیستند چرا؟

به دلیل خشکی هوا فرصت برای تنفس و فعال بودن برگ ها باقی نمی ماند بنابراین در فصل بهار و تابستان غبار پاشی روزانه را در دستور کار قرار دهید.

ظهور لکه های قهوه ای روی برگ ها نشانه چیست؟

این مشکل در اثر حمله قارچ به گیاه بروز می کند که البته با استفاده از کود گیاهان آپارتمانی شوک آنتوریوم به حدی قوی می شود که چنین اتفاقی نمی افتد اما اگر یک درصد شاهد چنین صحنه ای شدید، از محلول پاشی قارچ کش کمک بگیرید. و در صورت بالا بودن تعداد لکه های قهوه ای هرس را انجام دهید.

دلیل زردی برگ ها در فصل زمستان و خمش آنها به سمت پایین چیست؟

سردی و رطوبت هوا سبب بروز این امر شده پس گیاه خود را در محل گرمتری قرار دهید و سعی کنید پیش از آبیاری مجدد سطح خاک کاملا خشک شده باشد.

برگ های آنتوریوم سیاه شده چرا؟

مجددا به محل قرار دادن گیاه خود نگاهی بیندازید احتمال زیاد در تماس با شیشه سرد بوده است پس جای آن را عوض کنید.

در بخش زیرین برگ و قاعده آن زخم های سفید پنبه ای مانند می بینم چکار کنم؟

آفت حشره دلیل اصلی آن می باشد بهترین کار آغشته کردن پنبه به سم زخم و تمیز کردن برگ هاست. طبق نظر کارشناسان آل کود در صورت بروز چنین اتفاقی هر دو هفته یکبار گیه خود را با سم حشره سم پاشی نمایید. سم حشره کش هم چنین حشرات ریزی که پیرامون گیاه در حال پرواز هستند را از بین می برد.

اطلاعات بیشتر در مورد کود گیاهان آپارتمانی شوک

انواع کود آنتوریوم
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *