خرید اسید آمینه

جهت خرید اسید آمینه خالص حتی جزئی و در حد یک کیلو می توانید از بالای همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

کاربرد اسید آمینه در کشاورزی: خرید اسید آمینه خالص:

اسید آمینه یک مولکول آلی است که از کربن ، هیدروژن ، اکسیژن و ازت تشکیل شده است.

هنگامی که یک سری اسیدهای آمینه توسط پیوندهای پپتید به هم وصل می شوند ، پروتئین ها تشکیل می شوند.

پروتئین ها ماکرومول های مهمی هستند که در همه جنبه های رشد و نمو گیاهان نقش دارند.

گیاهان آمینو اسیدها را از N جذب می کنند به عنوان نیترات یا آمونیوم موجود در خاک. واضح است که روند جذب نیتروژن از خاک ، از بین رفتن مهم انرژی برای گیاه است.

بنابراین ، دلیل اصلی استفاده از این محصولات در کشاورزی بسیار مهم است ، صرفه جویی در انرژی حاصل از آنها. این انرژی در فرآیندهای دیگری مانند جوانه زدن ، گلدهی یا مجموعه میوه و پروار میوه استفاده می شود ، بنابراین باعث افزایش کیفیت و تولید محصول می شود.

کاربرد اسید امینهانواع اسید های آمینه

20 نوع اسید آمینه وجود دارد که پروتئین ها را تشکیل می دهند. انواع خاصی وجود دارد که برای عملکردهای خاص بهتر هستند.

بنابراین ، اسیدهای آمینه مسئول سنتز کلروفیل عبارتند از: آلانین ، آرژنین و گلیسین. برای رشد ریشه یا به تأخیر انداختن پیری ، آرژنین و متیونین وجود دارند.

اگر بخواهیم به یک اثر شلات کننده در خاک و رشد بهتری از شاخه ها و برگ ها دست پیدا کنیم از گلیسین استفاده خواهیم کرد.

برای سیستم های مقاومت گیاه بهترین انواع لیزین ، اسید گلوتامیک و گلیسین است. سرانجام ، برای سنتز جیبرلین ها از لوسین و پرولین استفاده خواهیم کرد.

مزایای اسید آمینهآمینوگرام ، آنها چه هستند و چگونه تفسیر می شوند

آمینوگرام یک نمایش شماتیک از ترکیب اسید آمینه یک پپتید یا پروتئین (یا در مورد کود ماست) است.

آمینوگرام می تواند کیفی باشد (اگر فقط انواع مختلف اسیدهای آمینه موجود در محصول موجود باشد) یا کمی (اگر مقدار هر اسید آمینه نیز به نظر برسد).

شرکت های کود از این نمودار برای ارائه اطلاعات در مورد اسید آمینه محصولات استفاده می کنند.

علاوه بر این ، ما مقدار اسیدهای آمینه رایگان را نیز در محصولات خود به ارمغان می آوریم. این داده ها اطلاعات بسیار مهمی در مورد کیفیت محصول ارائه می دهند.

در هیدرولیز (فرآیند توسط اسیدهای آمینه به دست می آید ،) پیوندهای پپتیدی پروتئین شکسته می شوند و باعث ایجاد کسری از اسیدهای آمینه می شوند.

این بخش ها می توانند بسیار ناهمگن باشند ، اما فقط اسیدهای آمینه که آزاد هستند می توانند توسط گیاه جذب شوند ، بنابراین این یکی از عوامل ارزیابی کیفیت یک محصول است.

اسید آمینه و انواع آنمنابع و روشهای استخراج اسید آمینه:

منابع اصلی اسیدهای آمینه از سبزیجات ، حیوانات یا مصنوعی است.

اسیدهای آمینه با منشأ حیوانی معمولاً از کلاژن و مو تولید می شوند. آنهایی که توسط گیاهان به دست می آیند ، از زباله های گیاهی سویا ، غلات و غیره استخراج می شوند.

آمینوگرام های ارائه شده توسط این نوع محصولات به نوع ماده گیاهی مورد استفاده بستگی دارند. سرانجام می توان محصولی را با اسیدهای آمینه مصنوعی طراحی کرد ، یعنی خرید اسیدهای آمینه خاص در صنایع شیمیایی و ساخت محصول با مقدار هر یک از شما می خواهید.

این روش بسیار گرانتر است ، اما محصولات حاصل از کیفیت بالایی برخوردار بوده و تأثیر سریع تری دارند.

در کشاورزی اسیدهای آمینه عمدتاً دو نوع هستند. هیدرولیز اسید و هیدرولیز آنزیمی (یا تخمیر آنزیمی).

هیدرولیز اسید نادرترین روش و ارزان است. این شامل جوش طولانی پروتئین با محلول های اسید است.

این روش کاملاً تهاجمی است ، بنابراین آمینو اسید حاصل از کیفیت پایینی برخوردار است ، به دلیل وجود درصد بالایی اسیدهای آمینه آزاد نیست ، و برخی از آنها تا حدی از بین می روند.

با این حال ، پیشرفت در ساخت و تکنیک های جدید توانسته است کیفیت این محصولات را افزایش دهد.

فرایند تخمیر آنزیمی شبیه به روش قبلی است ، اما بسیار کمتر تهاجمی است. افزایش زیاد دما ضروری نیست و به جای محلول اسید از آنزیم خاصی استفاده می شود (معمولاً منشا باکتری یا قارچ). این فرآیند گران تر و پیچیده تر است ، اما درصد اسیدهای آمینه آزاد بسیار بیشتر است ، بنابراین بیشتر ترکیب این محصولات توسط گیاه قابل استفاده است.

در ADLER AGRO محصولات متنوعی با اسیدهای آمینه وجود دارد. خوشحال می شویم به سؤالاتی پاسخ دهیم كه در مورد كدام یك از محصولات ما بهترین مورد در هر مورد است.

به طور کلی استفاده از اسیدهای آمینه برای استفاده در گیاهان برگ دار بر اساس نیاز گیاهان و در مراحل مهم رشد بطور خاص انجام می شود. … اسیدهای آمینه نیز با ترکیب آنها در خاک به گیاهان می رسند.

این ماده به بهبود میکرو فلورای خاک کمک می کند و از این طریق جذب مواد مغذی را تسهیل می کند.

جذب اسیدهای آمینه توسط گیاهان نسبت به جذب NO3- از نظر انرژی بیشتر سودمند است.

اسید آمینه با کیفیت NH4 یا تثبیت بیولوژیکی ، برای جذب نیتروژن جذب شده بعداً به انرژی نیاز ندارد و بعداً آن را در اسیدهای آمینه ترکیب می کند (جونز و کیلند ، 2002). با این حال ، ظرفیت اسیدهای آمینه قابل جذب توسط ریشه ها از نزدیک در دسترس بودن آنها در ریزوسفر و به فعالیت انتقال دهنده های اسید آمینه در غشاهای سلولی در تماس با محلول خاک است (Jamtgard et al.، 2010).

اسیدهای آمینه می توانند در گیاهان از جمله عوامل کاهش استرس ، منبع نیتروژن و پیش سازهای هورمون نقش های مختلفی داشته باشند (ژائو ، 2010 ؛ مائدا و داداروا ، 2012).

یک واقعیت مهم دیگر ، نقش اسیدهای آمینه به عنوان یک علامت دهنده در فرآیندهای مختلف فیزیولوژیکی در گیاهان است.

در Arabidopsis thaliana ، گیرنده های گلوتامات (GRLs) شناسایی شده اند که همچنین قادر به اتصال به سایر اسیدهای آمینه هستند (وینسیل و همکاران ، 2012 ؛ فورد و رابرتز ، 2014). این گیرنده ها ، هنگامی که توسط اسیدهای آمینه فعال می شوند ، قادر به ایجاد یک سری فرآیندهای فیزیولوژیکی نظیر تنظیم جذب نیتروژن هستند (میلر و همکاران ، 2007) ، رشد ریشه (والچ-لیو و فورد ، 2007 ؛ ویلند و همکاران). 2015) و متابولیسم آنتی اکسیدان (هیلدبراند و همکاران ، 2015؛ ویلند و همکاران ، 2015).

رشد بهتر ریشه که با افزودن اسیدهای آمینه مورد حمایت قرار می گیرد ، می تواند باعث تقویت فیبر نیتروژن بیولوژیک شود و این منجر به تولید بیشتر اوره ها می شود.

علاوه بر این ، با سطح ریشه بزرگتر ، جذب مواد مغذی نیز می تواند افزایش یابد ، به عنوان مثال ، نیترات. متابولیسم نیتروژن همچنین به دلیل نقش سیگنالینگ ناشی از اسیدهای آمینه قابل تغییر است.

اخیراً ، سانتی و همکاران. (2017) نشان داد كه گیاهان ذرت در محلول غذایی رقیق شده حاوی مخلوطی از اسیدهای آمینه آزاد تغییراتی را ارائه داده اند ، و شامل چندین نسخه است كه فاكتورهای رونویسی را رمزگذاری می كنند ، از جمله این موارد مربوط به سازمان سلولی ، استرس ، حمل و نقل و متابولیسم و ​​سیگنالینگ هورمونی است.

برخی از مطالعات ، كارآیی جذب اسید آمینه توسط گیاهان را نشان داده اند (Persson et al.، 2003؛ Gioseffi et al.، 2012) و اینكه استفاده از اسیدهای آمینه از طریق تیمار بذر می تواند تاثیری در رشد مناسب گیاه داشته باشد ، از آنجا که این مولکول ها می توانند فرایندهای فیزیولوژیکی را که برای توسعه مطلوب است ، تحریک کنند.

مطالعات دیگر تأثیر مثبت استفاده از شاخ و برگهای مخلوط اسیدهای آمینه بر گیاهان ، از جمله افزایش بهره وری در Solanum lycopersicum (Koukounaras و همکاران ، 2013) و تجمع بیشتر جرم ماده خشک ، کلروفیل ها ، کربوهیدرات ها و پلی ساکاریدها در Vicia faba (Sadak et Al.، 2014).

خرید اسید آمینه

اگرچه تأثیر کاربرد اسیدهای آمینه در سالهای اخیر مستند شده است ، اما تعداد کمی از آثار مربوط به محصول سویا است. علاوه بر این ، بسیاری از مطالعات با استفاده از گروهی از اسیدهای آمینه تنها در یک زمان استفاده انجام می شود ، اجازه نمی دهد تا خصوصیات اسیدهای آمینه ایزوله شده و حالت های کاربرد آنها مشخص شود.

ما به تازگی نشان داده ایم (Teixeira et al.، 2017) که اسیدهای آمینه مورد استفاده در این کار ، تأثیرات متفاوتی بر سوخت و ساز اکسیداتیو سویا به عنوان تابعی از فرم کاربرد (تیمار بذر ، استفاده از شاخ و برگ یا تیمار دانه شاخ و برگ) دارند.

بنابراین ، این مطالعه بر پایه این فرضیه استوار است که استفاده از اسیدهای آمینه می تواند برخی از مراحل درگیر در متابولیسم نیتروژن را تعدیل کند ، که می تواند منجر به افزایش بهره وری از محصول سویا شود.

استفاده از اسیدهای آمینه در محصولات زراعی در سالهای اخیر روشی متداول بوده است ، اگرچه بیشتر اوقات آنها با محصولات مبتنی بر عصاره جلبک یا زباله های تخمیر شده حیوانات یا سبزیجات همراه هستند.

با این حال ، در مورد اثر جدا شده اسیدهای آمینه در رشد محصولات زراعی کمی شناخته شده است. بنابراین ، هدف از این تحقیق بررسی تأثیر کاربرد اسیدهای آمینه ایزوله بر برخی مراحل متابولیسم نیتروژن سویا و میزان بهره وری بود.

آزمایشات در گلخانه و در مزرعه با استفاده از اسیدهای آمینه گلوتامات (Glu) ، فنیل آلانین (Phe) ، سیستئین (Cys) و گلیسین (Gly) و به صورت مجموعه (Glu + Phe + Cys + Gly) انجام شده است.

به عنوان تیمار بذر (ST) ، به عنوان کاربرد شاخ و برگ (FA) و هر دو (ST + FA) ، در مرحله رشد V4. ارزیابیها شامل فعالیتهای نیترات ردوکتاز و اورهاز ، نیترات ، اورهید ، کل اسیدهای آمینه و محتوای نیتروژن کل موجود در برگها و بهره وری بود.

استفاده از Glu به برگ ، Cys as ST و ترکیبی از Glu + Cys + Phe + Gly به عنوان ST + FA در آزمایش گلخانه ای میزان کل اسیدهای آمینه را افزایش داد.

در آزمایش مزرعه ، تمام تیمارها میزان اسید آمینه موجود در برگها را افزایش دادند. در مرحله V6 در آزمايش مزرعه ، تمامي حالت هاي استفاده از گلي ، Glu به عنوان ST و FA ، Cys و Phe به عنوان ST + FA و Glu + Cys + Phe + Gly به عنوان FA ميزان نيترات موجود در برگ ها را افزايش داد. در گلخانه ، استفاده از Cys و Phe به عنوان ST تولید گیاهان سویا را حداقل 21٪ افزایش داد. کاربرد جدا شده Cys ، Phe ، Gly ، Glu و مجموعه ای از این اسیدهای آمینه به عنوان ST باعث افزایش بهره وری گیاهان سویا در آزمایش مزرعه حداقل 22 درصد شد.

تشدید کشاورزی باعث افزایش تولید محصولات اصلی می شود و منجر به امنیت غذایی بیشتر برای جمعیت روزافزون در جهان می شود. شیوه های فشرده در کشاورزی مدرن از طریق استفاده گسترده از کودهای شیمیایی در خاک ، اثرات متقابل زیست زنده و الگوهای تأثیر در دسترس بودن منابع در اکوسیستم ها را تغییر می دهد  ، و منجر به افزایش آگاهی از اثرات منفی محیطی می شود.

بنابراین ، توسعه انواع جدید کود و اکتشاف الگوهای جدید کاربرد برای اطمینان از راندمان استفاده از کودهای کودکی باعث ایجاد نگرانی گسترده در بین محققان ، سرپرستان کشاورزی و کشاورزان شده است. جذب مواد مغذی در وهله اول توسط ریشه های گیاه انجام می شود ، اما مواد مغذی نیز می توانند با استفاده از برگها در سطوح مناسب توسط برگها جذب شوند.

از اوایل دهه 1980 ، مطالعات گسترده ای روی کاربرد کودهای شاخ و برگ تمرکز داشته است، که می تواند باعث جذب سریع ، در دسترس بودن مواد مغذی زیاد و فواید اقتصادی زیادی شود. بنابراین ، لقاح شاخ و برگ در حال حاضر به طور فزاینده ای رایج می شود.

خرید اسید آمینه

در حال حاضر ، توجه زیادی به ارزیابی اهمیت نیتروژن آلی محلول ، به ویژه اسیدهای آمینه آزاد و پپتیدها ، برای جذب گیاه اختصاص یافته است. اهمیت اسیدهای آمینه به استفاده گسترده آنها برای بیوسنتز طیف گسترده ای از ترکیبات مختلف آلی مختلف منتسب می شود.

اسیدهای آمینه در حال حاضر بیشترین اهمیت را در تغذیه گیاهان برای به دست آوردن بازده بالاتر و کیفیت و کوتاه شدن چرخه تولید با ماده خشک بهتر نشان داده اند  تفاوت قابل ملاحظه ای در بین منابع کود در سوزاندن شاخ و برگ با کاربرد شاخ و برگ کودهای معدنی ، به ویژه N گزارش شده است.

با این حال ، مطالعات اندکی در مورد رشد گیاه با استفاده از برگهای اسیدهای آمینه وجود دارد. بنابراین ، کود مایع تولید شده توسط اسیدهای آمینه منبع بالقوه مهم نیتروژن را تشکیل می دهد و کاربرد شاخ و برگ کود مایع جدید برای گیاهان در اکوسیستم های مختلف مهم است.

ریزوباکتری های تقویت کننده رشد گیاه (PGPR) که اثرات مفیدی بر رشد گیاهان می گذارد ، به طور گسترده ای در خاک برای ترویج رشد گیاه و سرکوب بیماری ناشی از خاک استفاده می شود  غالباً ، میکروبهای مفید به عنوان تلقیح ریشه استفاده می شوند ، در حالی که کاربرد شاخ و برگ و اثرات بعدی آن از نگرانی کمتری برخوردار است  اما ، استفاده از شاخ و برگ می تواند از تأثیرات منفی بسیاری از عوامل بیوتیک و غیر زنده بر روی محیط خاک جلوگیری کند و گیاهان را می توان در طول کل فصل با تلقیح میکروبی ، در مراحل خاص رشد برای ترویج رشد گیاه و بهبود مقاومت گیاهان یا آنها درمان کرد.

خرید اسید آمینه

در شرایط آب و هوایی مشخص برای مقابله با آفات بیماری های گیاهی به دلیل PGPR می تواند با استفاده از مکانیسم های گسترده ای از قبیل انحلال فسفات ، تولید فیتو هورمون ، القای مقاومت سیستمیک و سرکوب کننده بیماری زا ، رشد گیاه را ارتقا بخشد. پاشش PGPR بر روی برگهای گیاه نه تنها عملکرد بیوکنترل را کنترل می کند ، بلکه می تواند رشد گیاه را نیز ارتقا بخشد. علاوه بر این ، اسیدهای آمینه مایع مرکب قبلاً گزارش شده است که فعالیت PGPR را افزایش می دهد.

بنابراین ، فرضیه این مطالعه این است که استفاده از شاخ و برگ PGPR ، به ویژه با اسیدهای آمینه همراه است ، بیشتر برای رشد گیاه مفید است و یک استراتژی جدید برای افزایش عملکرد محصول ارائه می دهد.

گیاهان در طبیعت توسط یک مجموعه بزرگ و متنوع از میکروبهای غیر بیماری زا استعمار می شوند ، که معمولاً به عنوان میکروبهای فیلوسفر و اندوفیتیک تعریف می شوند که تصور می شود نقش کلیدی در متابولیسم گیاهان میزبان دارند  تخمین زده می شود جمعیت جهانی باکتری های فیلوسفره 1026 پوند سلول باشد  و تراکم سلولی در فیلوسفر به طور معمول تقریباً 106 تا 107 سلول cm-2 است.

به تازگی ، مطالعاتی برای بررسی رابطه بین لقاح شاخ و برگ ، که اخیراً در تولید گیاهان و عملکرد گیاه رواج یافته است ، انجام شده است  با این حال ، چگونگی استفاده از شاخ و برگ اسیدهای آمینه ، چه رسد به ترکیب آمینو اسیدها با PGPR ، میکروبیوتیسم برگ را تغییر می دهد ، توجه کمتری را به خود جلب کرده

نیتروژن یک عنصر اساسی برای رشد گیاهان است و در مقادیر زیادی و به اشکال مختلف شیمیایی مانند یونهای معدنی مانند نیترات (NO3-) و آمونیوم (NH4 +) موجود در خاک در مقادیر زیادی یافت می شود ، یا در مولکولهای آلی نیز پیچیده می شود و اسیدهای آمینه شکل اصلی جذب نیتروژن توسط ریشه ها از طریق NO3- و NH4 + یا به شکل N2 از جو به وسیله رفع باکتری ها صورت می گیرد (Jamtgard et al.، 2010؛ Marschner، 2012).

با این حال ، اگرچه شکل معدنی مسیر اصلی جذب نیتروژن توسط گیاهان است ، به منظور نشان دادن اهمیت اشکال ارگانیک ازت برای ریشه ، مطالعات متعددی تشدید شده است. این مطالعات نشان می دهد که گیاهانی مانند گندم (اوون و جونز ، 2001 ؛ جوزفی و همکاران ، 2012) ، گوجه فرنگی (Ge et al.، 2009) و گونه های جنگلی متخلخل (Persson و Nasholm، 2001) می توانند نیتروژن را به صورت ارگانیک جذب کنند. به ویژه در اشکال ساده مانند اسیدهای آمینه.

بنابراین ، هدف در حال حاضر ، بررسی تأثیر کاربرد گلوتامات ، سیستئین ، فنیل آلانین و گلیسین بصورت جدا شده یا ترکیبی در تیمار بذر ، کاربرد شاخ و برگ یا برگ گیاه + بذر ، در برخی مراحل متابولیسم نیتروژن (نیترات) است. فعالیت ردوکتاز و اورهاز و نیترات ، اورهید ، کل اسیدهای آمینه و محتوای کل نیتروژن موجود در برگها) و بهره وری محصول سویا است.

کود با کیفیت آمینو اسیدخرید اسید آمینه و کاربرد آن در کشاورزی:

لقاح سطح برگ با کود مایع تولید شده از اسیدهای آمینه منبع بالقوه نیتروژن را تشکیل می دهد و برای تولید گیاه مهم است. با این حال ، گزارش های معدودی در مورد رشد گیاه توسط کودهای مایع جدید ایجاد شده توسط منابع اسید آمینه جدید متمرکز شده اند ، چه رسد به تأثیر روی میکروبیوتای برگ. در این مطالعه ، اثرات کود مایع ، ایجاد شده توسط اسیدهای آمینه هیدرولیز شده از موی حیوانات با یا بدون فشار PGPR سویه Bacillus amyloliquefaciens SQR9 ، بر عملکرد محصول و میکروبیوتای برگ مورد بررسی قرار گرفت. نتایج نشان داد که برگهای اسپری شده با کود مایع اسید آمینه (AA) و کود بیولوژیکی مایع (AA9) بطور مداوم باعث افزایش عملکرد گاو در مقایسه با شاهد اصلاح شده با کود شیمیایی (CF) می شوند. کوددهی با کود اسید آمینه تفاوت معنی داری در ترکیب میکروبی در مقایسه با تیمار CF نشان نداد. با این حال ، معرفی میکروبهای عملکردی ترکیب میکروبی را تغییر داده است. تجزیه و تحلیل همبستگی پیرسون ، آنالیز VPA و مدلهای SEM نشان داد که کاربرد کودهای مایع اسیدهای آمینه ، اما فشار عملکردی یا میکروبیوتای تغییر یافته ، به عنوان درایور مستقیم نسبت به افزایش عملکرد انجام می شود. نتیجه می گیریم که کوددهی برگ با کود مایع اسید آمینه می تواند عملکرد محصول را تا حد زیادی بالا ببرد و افزودن میکروب های مفید ممکن است در تغییر بیشتر ترکیب میکروبیوتای برگ نقش داشته باشد.

خرید آمینو اسید:

مواد و روش ها -آزمایش

دو آزمایش انجام شد ، یکی در گلخانه و دیگری در مزرعه. تیمارهای مورد استفاده در هر دو آزمایش شامل محلولهای گلوتامات (Glu) ، فنیل آلانین (Phe) ، گلیسین (Gly) ، سیستئین (Cys) و کلیه اسیدهای آمینه در ارتباط با (Glu + Phe + Cys + Gly) ، روی دانه ها (دانه) بودند. تیمار ، ST) ، روی برگهای مرحله V4 رویشی (کاربرد شاخ و برگ ، FA) و هر دو (ST + FA). یک تیمار کنترلی که در آن فقط آب مقطر از دانه ها و برگ ها استفاده می شد ، در طرح آزمایشی نیز قرار گرفت

گلخانه (خرید اسید آمینه)

این آزمایش در گلخانه واقع در بخش تولید گیاهان دانشکده کشاورزی “Luiz de Queiroz” (اسالق / USP) ، شهرداری پیراسیکابا ، SP (22 درجه 41′S ، 47 ° 38′W و 546 متر ارتفاع) انجام شد. .

گلدان هایی با ظرفیت 11 dm3 ، حاوی ماسه شسته شده به عنوان بستر برای کاشت سویا (Glycine max L. Merrill) از رقم NS 7901 RR استفاده شد. در هر گلدان ده بذر کاشته شد و پس از پیدایش گیاهان در هر گلدان به سه گیاه نازک شدند. این آزمایش در قالب طرح بلوک کاملاً تصادفی با 12 بلوک و کلیه تیمارهای توزیع شده در هر بلوک انجام شد.

در طول انجام آزمایش روزانه گلدان ها با توجه به نیاز آبی (400 میلی لیتر در گلدان) آبیاری می شدند. همانطور که توسط جانسون و همکاران پیشنهاد شد ، برنامه هفتگی یک محلول غذایی استفاده شد. (1957)

استفاده از برگهای آمینو اسیدها با در نظر گرفتن میزان گیاهان در هر تیمار انجام شد. میزان اسیدهای آمینه در هکتار توصیه شده و همچنین جمعیت توصیه شده برای رقم کشت شده مورد استفاده در این مطالعه 250،000 بوته در هکتار بود. براساس این توصیه ها ، میزان اسید آمینه مورد استفاده در 36 گیاه در هر تیمار محاسبه شد.

رشته (خرید اسید آمینه)

این آزمایش در یک منطقه آزمایشی از دانشکده کشاورزی Agon فنی Afonso Queiroz ، پردیس دوم Unipam (مرکز دانشگاه پاتوس د میناس) ، شهرداری پاتوس د میناس (MG) (18 ° 34 ′ S ، 46 ° 31 ′ W) انجام شد. ، ارتفاع 815 متر) خاک این سایت به عنوان یک Oxisol طبقه بندی شده است (Soil Survey Staff، 2014) و منطقه آب و هوای گرمسیری از ارتفاع را نشان می دهد (Cwa ، طبق گفته Köppen) ، با میانگین بارندگی سالانه حدود 1400 میلی متر (Souza و همکاران ، 2005).

بر اساس تجزیه و تحلیل خاک ، 36 کیلوگرم در هکتار از نیتروژن ، 54.6 کیلوگرم در هکتار از پتاسیم ، 5/37 کیلوگرم در هکتار ازت ، 10/5 کیلوگرم در هکتار از کلسیم ، 19.1 کیلوگرم در هکتار- سدیم ، 0.9 کیلوگرم در هکتار- 9/0 کیلوگرم در هکتار روی قبل از کاشت استفاده شد. برای کنترل علفهای هرز ، گلیفوزات علف کش در 17 و 32 روز پس از کاشت (DAS) استفاده شد [650 گرم در a.i. U-1 با سرعت 2.2 کیلوگرم وزن بدن.w.w. ha-1]. برای کنترل حشرات ، متیومیل [215 گرم در a.i. ha-1 با سرعت 1.5 U b.w. ha-1] در 80 و 106 DAS مورد استفاده قرار گرفت ، و methamidophos [600 گرم در a.i. L-1 با نرخ 1.0 L p.c. ha-1] در 90 DAS. كنترل بيماري با استفاده از پيراكوستروبين و اپوكسيكونازول انجام شد. ha-1 ، 50 گرم a.i. هکتار در هکتار به ترتیب با نرخ 0.6 لیتر در ليتر ha-1] ، و همچنین کاربندازیم [663 گرم در a.i. U-1 با نرخ 0.6 U b.w. ha-1] در 90 و 106 DAS.

این آزمایش در قالب طرح بلوک کاملاً تصادفی با هشت بلوک و کلیه تیمارهای توزیع شده در هر بلوک با استفاده از همان آزمایشهای گلخانه ای انجام شد

سویا از ارقام زیر کشت شده NS 7901 RR ، با جمع آوری 250،000 بوته در هکتار ، بذر کاشته شد. هر قطعه از چهار خط 7 متر طول 0.45 متر بین ردیف ها تشکیل شده بود ، و قطعه های 12.6 متر مربع را تعریف می کرد. منطقه نمونه برداري هر قطعه از دو خط مركزي تشكيل شده و در هر انتهاي نقشه 5/5 متر فاصله دارد.

كاربرد شاخ و برگ در مرحله V4 (چهار گره در ساقه اصلي) با يك سمپاش پروانه CO2 انجام شد. نوار مورد استفاده شامل چهار نازل از نوع فن است که طول آن 2.25 متر و با فشار 2 بار است. برای کلیه برنامه ها ، از حجم 200 لیتر در هکتار-1 استفاده شد.

ارزیابی ها

خرید اسید آمینه

فعالیت نیترات ردوکتاز و اوره آز : خرید اسید آمینه

برای تعیین نیترات ردوکتاز و فعالیت اورهاز ، برگهای کاملاً گسترده از وسط 5 گیاه در هر تکرار جمع آوری شده است.

اوره آز هنگام ارزیابی گیاهان در مرحله V6 (شش گره در ساقه اصلی) مورد بررسی قرار گرفت. با استفاده از روش استخراج شده از هوگان و همكاران ، استخراج مواد جهت تعيين فعاليت اوره آز در مواد تازه انجام شد. (1983) تعیین N-NH4 + مطابق روش پیشنهادی توسط مک کالو (1967) انجام شد. فعالیت آنزیم با مقدار NH4 تولید شده تعیین شد و مقادیر به دست آمده با یک منحنی استاندارد کلرید آمونیوم (NH4Cl) مقایسه شد و نتایج به دست آمده در μmol [NH4 +] h-1 g-1 [ماده تازه] جرم].

تعیین نیترات ردوکتاز تنها در آزمایش مزرعه ، در مراحل V6 انجام شد. این تجزیه و تحلیل مطابق روشی که توسط مولدر و همکاران ارائه شده انجام شد. (1959) ، با نتایج بیان شده در میکروگرم [N-NO2] g-1 [جرم ماده تازه] H-1.

نیترات ، اوره ، کل اسیدهای آمینه و محتوای کل نیتروژن در برگها

همه این ارزیابی ها در مرحله V6 انجام شد. برگهای کاملاً بسط یافته از وسط پنج گیاه از هر تکرار جمع آوری شد. این ماده در اجاق با گردش هوای اجباری در دمای 65 درجه سانتیگراد خشک شده و بعداً با کمک آسیاب شیشه ای IKA خرد شد. برای تعیین نیترات (NO3-) ، اسیدهای آمینه (Aa) و اورهید کل ، 200 میلی گرم از مواد گیاهی به لوله فالکون منتقل شد و 10 میلی لیتر آب Milliq اضافه شد. پس از این روش ، مواد در دمای 45 درجه سانتیگراد به مدت 1 ساعت انکوبه شدند و سپس در 10،000 دور در دقیقه به مدت 15 دقیقه سانتریفیوژ شدند. در پایان ، مایع رویی جدا شد و برای ارزیابی بیشتر در فریزر نگهداری شد.

کمیت NO3 با روش پیشنهادی توسط کاتالدو و همکاران انجام شد. (1975) برای تعیین اسیدهای آمینه کل ، از پروتکل Yemm و Cocking (1955) با سازگاری که در هریج (1984) شرح داده شد استفاده شد. ادرارها براساس روشی که توسط یانگ و کان (1942) پیشنهاد شده بود ، تعیین شدند.

سرانجام ، کمیت کل نیتروژن انجام شد ، که برای آن برگهای خشک و زمین در محلول با اسید سولفوریک هضم شده و بعداً ، میزان نیتروژن با روش Kjeldahl تعیین شد (Silva، 1999).

بهره وری خرید اسید آمینه

در آزمایش گلخانه ، گیاهان به صورت دستی با در نظر گرفتن سه گیاه در هر تکرار ، برداشت شدند. دانه‌های برداشت شده از هر گیاه در مقیاس دیجیتال با دقت 0.01 گرم وزن شدند. محتوای آب دانه مشخص شد و بازده با محتوی آب تصحیح شده به 13٪ (0.13 گرم در گرم) محاسبه شد. در آزمایش مزرعه ، گیاهان با توجه به دو ردیف مرکزی ، بصورت دستی برداشت شدند. در انتها وزن مواد اندازه گیری شد و همانطور که در آزمایش گلخانه توضیح داده شد ، تعیین شد.

تحلیل آماری

داده های این دو آزمایش برای نرمال بودن و همگن بودن با استفاده از آزمون های شاپیرو-ویلک و لونه ، به ترتیب ، هر دو در سطح اهمیت 5٪ مورد بررسی قرار گرفت.

تجزیه و تحلیل آماری را به عنوان ANOVA یک طرفه انجام داده اند. بنابراین ، تجزیه و تحلیل واریانس انجام شد و در صورت معنی دار ، آزمون دانکن در سطح 5٪ از اهمیت استفاده شد.

برای آزمایش میدانی ، تجزیه و تحلیل چند متغیره از طریق تحلیل مؤلفه اصلی انجام شد. تمام تجزیه و تحلیلها با استفاده از نرم افزار آماری SAS 9.3 انجام شد (SAS Institute، 2011).

نتایج

خرید اسید آمینه

آزمایش گلخانه

استفاده از گلیسین به عنوان ST + FA و FA فقط باعث افزایش فعالیت اوره آز در مرحله رشد V6 می شود استفاده از مجموعه اسیدهای آمینه در کلیه روشهای کاربردی نیز باعث افزایش فعالیت این آنزیم شد.

در مرحله V6 میزان نیترات موجود در برگها با استفاده از سیستئین به عنوان FA و ST + FA ، فنیل آلانین به عنوان ST + FA و استفاده از اسیدهای آمینه به عنوان ST + FA کاهش یافت

هیچ تفاوتی در محتوای اورهید برگها در کاربرد اسیدهای آمینه مشاهده نشده است.

با این حال ، استفاده از سیستئین به عنوان ST ، گلوتامات به عنوان FA و اسیدهای آمینه به عنوان ST + FA باعث افزایش کل اسید آمینه در برگها در مرحله V6 (شکل 2A). علاوه بر این ، فقط فنیل آلانین به عنوان ST اعمال شده باعث افزایش کل نیتروژن شد.

خرید اسید آمینه

نتیجه گیری

استفاده از اسیدهای آمینه در کشاورزی ابزاری است که می تواند برای بهبود تولید و کیفیت محصول برای غلبه بر لحظه های استرس ناشی از درجه حرارت پایین ، خشکسالی و غیره بسیار مفید باشد ، اما لازم است دانشی در این باره داشته باشید که برای این منظر به کارشناسان مجرب کشاورزی مراجعه نمایید .

اسید هیومیک

با تشکر آل کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366