آمینو اسید شوک

کود آمینو اسید شوک

آمینواسید ها مهم ترین ترکیبات مکمل برای گیاهان هستند که جزء اصلی در ساختار پروتئین ها به شمار می آیند و چندین عملکرد مختلف بسیار موثر برای درختان میوه و گیاهان زراعی دارند. وقتی گیاه تحت شرایط بحرانی و دشوار محیطی قرار می گیرد، قادر به ساخت اسید آمینه های موردنیاز خود نخواهد بود در این صورت درختان میوه و محصولات زراعی دچار خسارت می گردند. برای جلوگیری از این اتفاق ناخوشایند، شرکت آل کود اقدام به واردات بهترین منبع تامین اسید آمینه ضروری گیاهان نموده تا از یک سو در شرایط بحرانی به کمک گیاه بشتابد و از سوی دیگر حتی در موقعیت های نرمال نیز گیاه بتواند بتواند حداکثر عملکرد خود را نشان دهد.

کود اسید آمینه شوک منجر به بازیابی توان و سلامت گیاه، افزایش توانایی درختان میوه در گرده افشانی، بالا رفتن جذب کودهای مصرفی و عناصر غذایی،  تسریع رسیدگی میوه، بهبود جوانه زنی بذر و شروع پر قدرت جوانه های درختان میوه برای فصل باردهی می گردد. این ویژگی ها تنها بخشی از تاثیرات بی نظیر کود اسید آمینه شوک می باشد لذا شما عزیزان را برای اطلاع از مزایای این کود و نقش کود اسید آمینه شوک بر گیاهان، به مطالعه این مقاله مختصر و خواندنی از سایت آل کود جلب می نمایم.

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید نمود

۱.چرا بایستی از کود اسید آمینه شوک استفاده شود؟

۲.زمان استفاده از کود اسید آمینه شوک

۳.مزایای کود آمینواسید شوک بر گیاهان چیست؟

چرا بایستی از کود اسید آمینه شوک استفاده شود؟

فرقی نمی کند چه هدفی از پرورش درختان میوه،محصول زراعی یا نگهداری گیاهان آپارتمانی داشته باشید زیرا آمینواسید شوک شما را به طور صد در صد در رسیدن به آرمان های باغداری و کشاورزی تان یاری میدهد.

 چه بخواهید در بازار رقبا حرفی برای گفتن داشته باشید یا تولید محصول نسبت به سال قبل چندین برابر شود یا گل های آپارتمانی بزرگ تر شوند، استفاده از آمینواسید در دستیابی به چنین نتایجی بسیار ضروری هستند.

کود اسید آمینه شوک با ۸۰ درصد آمینواسید، از بهترین کود های حال حاضر در جهان است که کمتر محصولی توان رقابت با آن را دارد. این کود گیاه را ملزم به ساخت سلول هایی میکند که نتیجه آن افزایش کیفیت و ارتقا سطح کمی محصول است؛ هم چنین کود اسید آمینه شوک محتوای قند میوه ها،رشد و افزایش ریشه، بهبود گلدهی، کاهش ریزش شکوفه و میوه ها را نیز برای درختان به همراه دارد.

زمان استفاده از کود آمینو اسید شوک

∆اسید آمینه شوک محصولی است که در اکثر زمان ها میتوان از آن استفاده نمود و از مزایای فوق العاده آن بهره مند شد. این کود را بایستی هنگام جوانه زنی درختان میوه به صورت محلول پاشی استفاده نمود تا گیاه از صدمات و شوک های سرمازدگی در امان بماند. از سوی دیگر در ادامه فصل رشد استفاده از کود اسید آمینه شوک به همراه کودهای شیمیایی و آلی، منجر به افزایش جذب سه برابری شده و عناصر با خیال راحت در دسترس گیاه قرار می گیرد.

∆استفاده از اسید آمینه شوک در مرحله ای که میوه به حجم گرفتن و افزایش سایز میرود، منجر به بهبود اندازه، فرم، طعم و رسیدن به موقع محصول می گردد.

∆دیگر زمان استفاده از کود اسید آمینه شوک در فصل پاییز و پس از برداشت میوه، به عنوان یکی از اجزای کود فروت ست می باشد.

نکته

اگر پس از انتقال گیاه آپارتمانی یا هر محصول دیگری شاهد اثرات شوک انتقال باشید، استفاده از آمینواسید شوک بهترین گزینه برای خروج گیاه از استرس ناگهانی و تضمین سلامتی گیاه تان می باشد.

مزایای کود آمینو اسید شوک بر گیاهان چیست؟

  • افزایش مقاومت گیاه در مقابل استرس

کم نیستند عوامل استرس زایی که با تداوم حضور آنها گیاه از پای در می آید یا دچار افت عملکرد میشود. استرس های محیطی گوناگونی نظیر دمای بالا، مقدار پایین رطوبت، سرما و یخبندان محیط، بارش تگرگ، جاری شدن سیل، هجوم آفات و …بر ویژگی های کمی و کیفی محصول تاثیر بسیار منفی می گذارند.

استفاده از کود اسید آمینه شوک پیش از مواجه با استرس، در طول آن و بعد از شرایط دشوار محیطی برای گیاه، سبب تولید موادی در داخل گیاه می گردد تا فیزیولوژی گیاه به سمتی رود که هم قبل از وقوع استرس تحمل بالایی داشته باشد و هم در صورت قرار گیری در آن شرایط، گیاه قوای خود را مجددا بدست آورد.

  • بهبود گرده افشانی و افزایش تولید میوه

کود آمینواسید شوک منجر به باروری بهتر گرده ها شده و سبب می‌شوند فرآیند گرده افشانی با کارایی بهتری انجام گیرد. آمینواسید با افزایش طول لوله گرده و بال رفتن تعداد گرده ها، تولید میوه را افزایش داده و با تقویت دیواره سلولی محصول، آنها را از صدمات آفات و استرس های محیطی تقویت می کند.

اسید آمینه شوک مرحله تبدیل میوه نرسیده به محصول قابل مصرف را تسریع نموده و منجر به بهبود قند رسانی به آن و طعم عالی میوه می گردد.

تجربه ثابت کرده اگر میخواهید به بهترین نتیجه و بالاترین بازده گیاه دست یابید، در طول فصل هر دو تا سه هفته یک بار از طریق آبیاری و هر ۷ روز یکبار به شکل محلول پاشی از این کود استفاده نمایید.

  • بهبود عمل فتوسنتز

یکی از ترکیباتی که برای ساخت کلروفیل بسیار ضروری میباشد، آمینواسیدها هستند که گیاه را در تولید مقدار بالایی از کلروفیل یاری می دهند. از آنجا که انجام هر چه عالی فتوسنتز وابسته به حضور کافی ساختار کلروفیل در گیاه است، انجام فتوسنتز در گیاه با انرژی بالایی انجام خواهد گرفت.

  • افزایش غلظت شیره سلولی

آمینواسید شوک میزان غلظت شیره سلولی های گیاهی را افزایش می دهد و با این اتفاق روند سرمازدگی بسیار کاهش می یابد؛ به عبارتی مدت زمان زیادی لازم است تا شیره سلولی یخ بزند زیرا بسیار غلیظ خواهد بود؛ در نتیجه خسارت تا حد زیادی کاهش می یابد.

  • تاثیر مفید بر روزنه های گیاه

اسید آمینه ها با حضور کافی در گیاه، منجر به باز و بسته شدن روزنه ها در زمان مناسب میشوند درنتیجه توازن رطوبت در گیاه حفظ شده و دسترسی به گازهایی نظیر اکسیژن و دی اکسید کربن به بهترین وجه صورت می گیرد.

1 دیدگاه

  • سلام . زمینی به مساحت 300 منر مربع که در ان بیش از حد اندازه به مقدار خیلی خیلی زیاد از انواع علف کش استفادهشده کهمتاسفانه هیچی رشد نمیکنه الان سال دوم هستش . گفتند از اسید امینه استفادهبشه میخواستمببینم از این نوع هم میشه استفادهکرد و به ه میزان در چه فصلی استفاده کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366