میزان مصرف هیومیک اسید آمریکایی

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

همان طور که می دانید هیومیک اسید ماده ای است که در اعماق زمین می باشد و محصول ثانویه گیاخاکسازی است. این ماده پس از میلیون ها سال به وجود آمده است و به طور دیگر می توان گفت که برای ساخت هیونیک اسید میلیون ها سال زمان لازم است! برای انجام شدن فرایند گیاخاکسازی باید شرایط جغرافیایی از لحاظ فشار و دمای هوا مناسب باشد تا مواد آلی موجود در زیر خاک بتوانند با هم متراکم شوند و ماده ای جدید و مفیدی با نام هیومیک اسید را به وجود آورند. به طور کلی و مختصر اگر بخواهیم بیان کنیم می توان گفت که هیومیک اسید یک ماده معدنی می باشد که از ترکیبات غنی از گیاهان دریایی به وجود آمده است و برای ساخته شده آن میلیون ها سال زمان لازم است! هیومیک اسید امروزه در کشاورزی بسیار کاربرد دارد و جزو یکی از بهترین کودها است. اگر شما هم گل و گیاه دارید و یا محصولات کشاورزی کشت می کنید و نیاز به یک کود اصل و با کیفیت هستید پیشنهاد ما به شما عزیزان هیومیک اسید آمریکایی است. اگر دوست دارید بیشتر درباره مزایا هیومیک اسید آمریکایی، میزان مصرف هیومیک اسید آمریکایی و … بدانید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید زیرا در ادامه قصد داریم تمامی این موارد را برای شما عزیزان توضیح دهیم.

درباره هیومیک اسید آمریکایی

همان طور که در ابتدا اشاره کردیم هیومیک اسید آمریکایی یکی از انواع کودهای مفید و با کیفیت برای گیاهان و محصولات زراعی است، دلیل این مورد هم این است که کودهای هیومیک اسید آمریکایی می توانند موادغذایی مورد نیاز و آب مورد نیاز گیاه را به نحوه احسن تامین کنند. لازم است بدانید که کودهای هیومیک اسید دارای درصدهای مختلفی از عناصر پر صرفی مانند: گوگرد، ازت و فسفر و … است. همچنین هیومیک اسید دارای عناصر کم مصرفی مانند: کلسیم، منیزیم، مس، روی و … است. وجود هر یک از این عناصر سبب شده است که این محصول تاثیر چشم گیری بر روی رشد و نمو گیاه داشته باشد.

 

اسید هیومیک برای چه گیاهانی مضر است ؟

 

 

اگر به دنبال خرید یک کود بی نقص و با کیفیت برای گل و گیاهان خود هستید می توانید هیومیک اسید آمریکایی را تهیه کنید زیرا این محصول با کودهای دیگری که به گل و گیاهان خود می دهید هیچ تداخلی ندارد و از لحاظ کیفیت بسیار مرغوب است. شایان ذکر است که این محصول به دو صورت پودری و مایع عرضه می شود که شما عزیزان با توجه به نیاز خود می توانید آن را تهیه کنید.

بیشتر بخوانید: خواص هیومیک اسید آمریکایی

درباره میزان مصرف هیومیک اسید آمریکایی

میزان مصرف این کود به عوامل گوناگونی بستگی دارد که این عوامل عبارت اند از: مساحت زمین کشاورزی که باید به صورت هکتار در نظر گرفته شود، نوع درخت یا گیاهی که می خواهید از هیومیک اسید برای آن استفاده کنید که ممکن است درختان میوه، صیفی جات، مرکبات، زعفران، محصولات گلخانه ای مانند گوجه و خیار، پسته، زیتون و …باشد. با در نظر داشتن شرایط ذکر شده شما عزیزان اگر هیومیک اسید پودری خریداری کرده اید برای مصرف باید آن را در ابتدا در آب حل کنید و سپس به صورت آبیاری یا محلول پاشی استفاده نمایید. همچنین اگر هیومیک اسید مایع خریداری کرده اید باید مقدار توصیه شده را به آب اضافه کنید و به صورت آبیاری یا محلول پاشی استفاده کنید.

میزان مصرف هیومیک اسید آمریکاییعملکرد هیومیک اسید آمریکایی چگونه است؟

خرید و استفاده از کود هیومیک اسید آمریکایی سبب بهبود ساختار خاک و تیره شدن خاک  می شود و در افزایش جذب انرژی خورشید نقش دارد. هچنین ترکیبات هیومیکی با تقویت میکروارگانیسم های خاک سبب از بین رفتن میکروب ها و باکتری های زیان آور خاک می شود که همین امر سبب سلامتی خاک می گردد. از دیگر عملکرد های این محصول می توان به افزایش ریشه زایی در گیاهان اشاره کرد که در انتها منجر به دسترسی بیشتر به مواد مغذی در خاک می گردد. شایان ذکر است که هیومیک اسید گیاهان و درختان را در برابر تنش های محیطی مانند: شوری خاک و خشکی مقاوم کند.

قیمت هیومیک اسید آمریکایی چقدر است؟

قیمت کود اسید هیومیک با موارد مختلفی بستگی دارد که این عوامل عبارت اند از: اینکه خریدار تمایل  به استفاده از آن صورت مایع یا پودری باشد، در چه بسته بندی بوده و چه وزن و حجمی داشته باشد و محصول تولیدی کدام کشور باشد، متفاوت است.  لازم است بدانید گخ برخی از انواع اسید هیومیک در حجم ۲۰ لیتری و مصارف بالا عرضه می شوند و برخی دیگر در حجم های پایین و برای مصارف خانگی و باغچه ها بسته بندی و عرضه می شود. لازم به ذکر است استفاده از اسید هیومیک پودری یا مایع به تشخیص کارشناس و بررسی شرایط بستر کشت و گیاه دارد. محصول اسید هیومیک آمریکایی اصل برای مصارف بالا بوده و دارای ۹۵ درصد خلوص می باشد. شایان ذکر است که این برند یکی از بهترین برند موجود در جهان است.

میزان مصرف هیومیک اسید آمریکاییبه طور کلی اگر به دنبال خرید یک کود با کیفیت و مرغوب هستید ما به شما عزیزان کود هیومیک اسید آمریکایی را پیشنهاد می کنیم زیرا کود هیومیک اسید آمریکایی به عنوان یک کود کامل، دارای نیتروژن، فسفر و پتاسیم و دیگر عناصر میکرو بوده و به رنگ قهوه ای تیره، به بهبود ساختار خاک و غنی سازی آن جهت تولید محصولات فراوان و با کیفیت کمک می نماید. خرید و استفاده از کود اسید هیومیک بر خاصیت انبارداری میوه ها، فرآیند فتوسنتز و … تاثیر گذار است. در رابطه با اسید هیومیک آمریکایی مایع باید بدانید که این مدل در مقایسه با مدل پودری بسیار غلیظ تر است و سرشار از مواد مغذی است.

بیشتر بخوانید: تاثیر کود شوک 10X بر روی زاموفیلیا

کود هیومیک اسید آمریکایی مایع برای مزارع و باغات بسیار توصیه می گردد. در این مقاله به میزان مصرف هیومیک اسید آمریکایی پرداختیم. این کود علاوه بر اینکه یک ترکیب مغذی، طبیعی و ارگانیک است خرید و استفاده از آن سبب اصلاح پی اچ و بهبود شرایط خاک می گردد. شاید برایتان جالب باشد بدانید که هیومیک اسید در برخی از کودهای طبیعی دیگر وجود دارد و  همراه با دیگر افزودنی های موردنیاز در کشاورزی، منجر به افزایش قدرت بافری خاک نیز می گردد.

اسید هیومیک مایع
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *