کود مناسب درخت بادام | بادوم |کاشت| برداشت

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

بهترین کود درخت بادام

نحوه کاشت درخت بادام

کود مناسب درخت بادام توصیه می شود برای افزایش سرعت رشد ریشه قبل از زمستان ، درخت بادام خود را در فصل پاییز بکارید زیرا این درخت مرحله رشد خیلی زود دارد.اگر در زمستان ، بهار یا تابستان کاشتید ، از  یخ زدگی و امواج گرما و آب به طور مرتب در تابستان خودداری کنید.

قابل توجه باغداران محترم:

در مورد کود دهی درختان میوه به دنبال یک عدد کود خاص نباشید و فکر نکنید با استفاده از کود های دامی می توانید گلدهی و باردهی درختان خود را به حداکثر برسانید.

آل کود برای شما یک پیشنهاد مفید و کاربردی دارد.

اگر سه الی چهار سال برنامه غذایی مرتب و علمی داشته باشید که مستلزم زمان و هزینه است می توانید ضمن بالاترین میزان برداشت منطقه خود با کیفیت ترین میوه های آن سال را داشته باشید که هم از نظر بازار پسندی و هم از نظر طعم و اندازه بالاترین کیفیت را دارا باشند.

دقیقآ راهکاری که کشاورزان نمونه هر استان آن را انجام می دهند.

درختان بر خلاف دیگر گیاهان بخصوص صیفی جات نمی توانند سریعآ به یک عنصر خاص واکنش سریع نشان دهند و نیازمند زمان بیشتری هستند.

تنها راهکاری که باعث افزایش عملکرد و باردهی بیشتر یک درخت طی همان سال می شود استفاده از کود کامل 10X شوک است.

که فقط همان سال می تواند حداقل افزایش عملکرد درختان میوه را 30 الی 40 درصد افزایش دهد.

این تنها کودی است که به دلیل فرمول خاص آن فوری جواب می هد.

ولی همانطور که گفته شد برای رساندن درختان به حداکثر باردهی خود نیاز به برنامه غذایی ممتد ، منظم و علمی داریم که در این راستا کارشناسان آل کود می توانند شما را از این نظر به بهترین نحو پشتیبانی کنند.

فروش کود درخت بادام
برای آبیاری مناسب و منظم در هنگام کاشت و طی 2 سال اول پس از آن تأمین کنید.اگرچه ممکن است خود گرده افشانی کند ، اگر گونه های گرده افشانی دیگری در این نزدیکی کاشته شود ، درختان بادام بیشتر تولید می شوند.
اگرچه درخت بادام به خودی خود در برابر سرما آسیب پذیر نیست ، اما در صورت سرمای شدید و یخ زدگی می تواند به شدت آسیب دیده و سقط شود.از آنجایی که گلهای بادام نسبت به سرما بسیار حساس هستند ، بنابراین توصیه می شود مکانی برای آن پیدا کنید که در اثر وزش باد شدید زمستان پناه ببرد.

هرس و مراقبت از درختان بادام

هرس درخت بادام شما خیلی زود انجام می شود ، تا اواخر تابستان و در اوایل پاییز.درخت بادام به آرامی وارد حالت خفته خود می شود و این زمان از زمان هنگام هرس ، از روان شدن بیش از حد شیره که اغلب منجر به لثه می شود ، جلوگیری می کند.

بنابراین نکته ای نیست که خطر قطع درخت بادام خود را بیش از حد جدی بگیرید.پاک کردن ساده داخل درخت برای اطمینان از نفوذ مناسب نور کافی است. همچنین شاخه های مرده ، ضعیف و یا عبور را از بین ببرید.
همه چیز در مورد درخت بادام باید بدانیم
بادام تازه جوان را با پوسته سبز خود برداشت می کنند.آسان برای رشد و احتیاج به مراقبت های محدود ، درخت بادام همچنین از این مزیت برخوردار است که شکوفه ای بسیار زیبایی را در اواخر زمستان ارائه می دهد و میوه های سخاوتمندانه را از اوایل ژوئیه به دست می آورد.
گلهای درخت بادام قبل از اینکه برگ ها ظاهر شوند ظاهر می شوند.درخت بادام یکی از نمادهای بکارت به حساب می آید. اغلب به صورت مستقل کاشته می شود ، اندازه کوچک آن امکان تنظیم آن در گروه های کوچک 3 یا 4 را فراهم می آورد.

کود مناسب درخت بادام
این میوه ها تقریباً 1 ½ تا 2 اینچ (4/4 سانتی متر) بزرگ هستند و می توانید در تابستان تازه یا سبز بخورید یا در پاییز خشک شود.
نمادی از عشق و بکارت ، درخت بادام پیش از ظهور هر برگ ، خود را در لباس سفید بهار می پوشاند. این لباس سفید شبیه عروس در روز عروسی خود است.

برداشت بادام

بادام خشک با پوسته قهوه ای باز روی شاخه آماده برداشت.بسته به اینکه امیدوارید که بادام تازه بخورید یا خشک کنید ، برداشت آن در هر یک از دو بازه زمانی مشخص در سال صورت می گیرد.

بادام از درخت بادام هستند در پایان بهار درو، به سمت مه و ژوئن اگر شما می خواهید آنها را تازه و یا سبز ، و اغلب نسبت به ماه سپتامبر در پایان تابستان اگر شما می خواهید آنها را خشک.
برای برداشت بادام خشک ، صبر کنید تا پوسته (بخشی که پوسته را احاطه کرده است) خشک و باز شود.مراقب بادام تلخ (میوه درخت بادام وحشی) باشید ، زیرا این ماده حاوی سیانید هیدروژن است که برای انسان سمی است و حتی اگر مقدار زیاد مصرف شود ، کشنده است.

فواید سلامتی بادام

بادام را با پوسته خود برداشته کنید.بادام دارای مقدار زیادی روغن ، پروتئین ، کربوهیدرات و ویتامین است.همچنین دارای خواص آرایشی است که در صورت التهاب پوست (تسریع زخم و ضد التهاب در زیبایی شناسی) نرم و آبرسانی می شود.
بادام هم به عنوان نرم کننده عمل می کند و هم به عنوان یک تونیک پوست عمل می کند ، که باعث می شود در پوست از قدردانی زیادی استفاده شود.سرانجام ، جوانه های درخت بادام در ژیموتراپی مورد استفاده قرار می گیرند زیرا گفته می شود برای افراد سالخورده دارای خاصیت ضد اسکلروز است.

فروش کود درخت بادام
حیوانات از بادام نیز بهره مند می شوند ، زیرا دامپزشکان به دلیل خاصیت ملین آن از گله ها استفاده می کنند.ایالات متحده بزرگترین تولید کننده بادام است و پس از آن اسپانیا و ایتالیا و 18 کشور دیگر واقع در خاورمیانه ، اروپا ، آسیا ، آمریکای جنوبی و اقیانوسیه قرار دارند.

الزامات اقلیمی کود مناسب درخت بادام

بادام در مناطق معتدل و نیمه گرمسیری رشد می کند و به واحدهای سرد تا متوسط نیاز دارد. اکثر ارقام به 400-600 واحد سرد احتیاج دارند.

مراحل رشد
1.خواب آلودگی
2.بلوم
3.رشد و بلوغ
4.تقسیم هال
5.برداشت

آبیاری

در مراحل اولیه فصل و پر شدن هسته از اب یاری خودداری کنید. استراتژی آبیاری کمبود می تواند 2 ماه قبل از برداشت محصول عملی شود. این امر می تواند باعث تقسیم شاخه ها شود و تاثیری در عملکرد معنی دار (استراتژی آبیاری کسری) نداشته باشد.
استرس شدید هنگام برداشت بعد از محصول به طور معنی داری به عملکرد فصل بعد آسیب می زند.

استراحت زمستانی برای درختان بادام

پس از برداشت بادام و ایجاد هوای سرد ، درختان بادام باید استراحت زمستانی خود را آغاز کنند ، برگهای آنها را ریخته و تا مرحله گلدهی وارد مرحله رویشی شوند تا جایی که شروع به گلدهی کنند ، جایی که فعالیت گیاهی پس از رسیدن دمای گرم دوباره شروع به کار می کند.

خرید و فروش کود ارزان
پرده های فیتوگرافی

استراحت زمستانی یک مرحله اساسی است به طوری که درختان می توانند فرآیندهای فعال دیگری را آغاز کنند که برای موفقیت محصول بعدی ضروری است. در طی این فرآیند ، درختان بادام باید دو نیاز را برآورده کنند:
تعداد ساعات سرما: مقدار ساعات زیر 7 درجه سانتی گراد که درختان باید داشته باشند.
میزان ذخایر مرحله بعدی توسعه:

درختان باید مواد مغذی را از طریق آب جمع کنند که برای رشد آینده محصول ضروری است.
در طی آن مرحله استراحت ، توصیه می شود درختان را هرس کنید ، زمین را شخم بزنید ، کودهای اصلی را برای فعالیتهای زیر تهیه کنید و درمانهای گیاهی مربوط به قارچ ها را تهیه کنید.
بنابراین بادام که برداشت می شود و کیفیت آنها به طور مستقیم بستگی به استراحت و آماده سازی درختان بادام در ماه های سرد و استراحت زمستانی دارد.

گل و گرده افشانی

هنگامی که درجه حرارت گرمتر به پایان زمستان و آغاز بهار می رسد ، نیازهای بقیه برآورده شده و فعالیت گیاهی با گل آغاز می شود.
همچنین شرایط گل و آب و هوای آن دوره از سال به سال دیگر متفاوت است. با این وجود ، هر نوع درخت و منشا بادام دارای ویژگی ها و تقویم های خاص خود است ، بنابراین این روند باید با دقت مورد نظارت قرار گیرد تا از رشد مناسب بادام اطمینان حاصل شود.
این با مشاهده شرایط آب و هوایی ، گرده افشانی درختان و بروز هرگونه بیماری مرتبط با این مرحله انجام می شود.
درختان بادام سنتی (مارکونا و لارگوتا) به گرده افشانی دیگری احتیاج دارند تا گلها شکوفا شوند و بادامهای آینده رشد کنند. در طی این فرآیند ، پرواز زنبور عسل حامل گرده از یک درخت به درخت دیگر ضروری است ، بنابراین دمای سرما (زیر 14 درجه سانتیگراد) و باران احتمالی تأثیر قابل توجهی خواهد داشت.
با این حال ، گونه های جدید بادام خود سازگار بوده و دارای اواخر دوره گلدهی هستند ، که به طور چشمگیری چشم انداز زراعی درختان بادام را بهبود می بخشند و مشکلات مربوط به سرمازدگی و سازگاری گل را برطرف می کنند.

هرس درخت بادام
دوره گلدهی بسته به نوع درخت بادام متفاوت است. از یک طرف ، درختان بادام سنتی (مارکونا و لارگوتا) به گرده افشانی دیگری احتیاج دارند تا گلها شکوفا شوند. در این کار پرواز زنبورها که گرده ها را از یک درخت به درخت دیگر حمل می کنند ضروری است.
درجه حرارت زیر 14 درجه سانتی گراد و باران می تواند تأثیر قابل توجهی در طی این فرآیند داشته باشد.
از طرف دیگر ، انواع جدید بادام (گوارا ، بلونا ، لوران و غیره) خود سازگار بوده و دارای اواخر گلدهی هستند که باعث بهبود چشم انداز زراعی درختان بادام و برطرف کردن مشکلات مربوط به شرایط آب و هوایی می شوند.

بارور کردن درختان جوان بادام

هر ساله چند سوال در مورد بارور کردن درختان برگ اول ، دوم و سوم وجود دارد. از آنجا که این درختان به سرعت در حال رشد هستند و در برخی موارد تولید محصول ، کوددهی کافی برای رشد بسیار مهم است.

درختان برگ اول:

به عنوان یک راهنما ، من به طور کلی بیش از یک اونس ازت عناصر در هر درخت را برای هر برنامه توصیه می کنم. سه تا چهار (یا بیشتر) برنامه با استفاده از یک ترکیب عمومی یعنی در سال نتیجه مطلوبی خواهد داد.
با استفاده از یک تریپل 12 ، این حدود 8 اونس کود واقعی است که در هر درخت اعمال می شود. برنامه های کاربردی باید از برگ خارج شوند و هر 4-6 هفته ادامه یابد. برای جلوگیری از سوختگی نیتروژن ، اولین کاربردهای سال باید کمتر از یک اونس باشد در حالی که کاربردهای بعدی نباید بیشتر از یک اونس باشد.
اگرچه من می دانم که برخی از پرورش دهندگان موفق هستند ، اما من به اندازه کافی احتمالی در مورد استفاده از محصولات حاصلخیز مبتنی بر کود برای درختان برگ اول مشاهده می کنم.

میزان آب مورد نیاز درخت بادام
مصرف بیش از حد درختان با نیتروژن به ویژه در هوای گرم بسیار آسان است و باعث ریزش درخت می شود. موافقم که استفاده از کودهای دانه یک رویکرد محافظه کارانه است ، اما موردی است که طی سالها مورد آزمایش و استفاده قرار گرفته است.
درختان برگ دوم:

ریشه زایی درختان برگ 2 می تواند بسیار گسترده باشد ، اما در مقایسه با درختان بالغ هنوز محدود است. حتی اگر رشد دهنده قادر به باروری باشد ، من معمولاً هنوز دوست دارم اولین کاربرد دانه دار را ببینم.
چرا؟ در بسیاری موارد ، پتاسیم و فسفات کافی در فصل خفته قبلی استفاده نشده است ، بنابراین با استفاده از کود 12-12-12 حداقل مقداری از این مواد مغذی را تضمین می کند زیرا درخت شروع دوره رشد سریع را آغاز می کند.
برنامه های بعدی را می توان از طریق سیستم باروری انجام داد. باز هم ، قانون یک اونس در هر درخت در سال رشد را دنبال کنید. بنابراین ، بیش از 2 اونس ازت عنصری در هر یک از برنامه ها.
درختان برگ سوم:

با ورود درختان به سالهای بزرگسالی ، در هنگام کود دهی باید از احتیاط استفاده شود. در هر سال در هر درخت یک اونس را دنبال کنید و در بیشتر موارد از سوختگی باید اجتناب شود.
رشد آهسته درخت باغ: اگر درختان از نظر اندازه کمی لکه دار هستند ، بهتر است میزان لقاح را کاهش داده ، بارها و بارها اعمال کنید و برای تشویق رشد ، ازت با استفاده از نیترات حاوی نیترات استفاده کنید. معمولاً ، یک درخت متورم به معنای یک سیستم ریشه دار به خطر افتاده است. استفاده از این راهبردها می تواند به “تغذیه قاشق” درخت مبارز كمك كند.

افزایش راندمان کود مناسب درخت بادام

با درختان بهتر است دوزهای کوچکتر را بارها و بارها بارور کنید. این باعث افزایش درصد جذب کود ضمن کاهش خطر آبشویی مواد مغذی می شود. به دنبال این اصل ، نرخ های ذکر شده در بالا می توانند کاهش یابد و بیشتر استفاده شود تا از راندمان بیشتر استفاده در میان درختان کوچکتر اطمینان حاصل شود.

کود مرغی برای درخت بادام
آبیاری سیل

هنگام استفاده از یک دوز بزرگ کود که به سرعت توسط یک آبیاری دنبال می شود ، مراقب باشید. اگرچه این عمل برای افزایش راندمان مصرف کود توصیه می شود ، اما می تواند در هوای گرم به درختان آسیب برساند.
اگر برنامه نزدیک به حداکثر سرعت باشد ، همانطور که در بالا توضیح داده شد ، و شرایط آب و هوایی بیش از 85 درجه است ، با کاهش جزئی نرخ های اعمال شده خطر خسارت را کاهش می دهد.
این امر معمولاً در هوای گرم اتفاق می افتد زیرا درختان مقدار زیادی آب را به خود جذب می کنند که مقدار زیادی مواد مغذی را به داخل درختان منتقل می کند. من از این سناریو چند بار با نرخ هایی که در ابتدا ایمن به نظر می رسند آسیب درخت را مشاهده کرده ام.

کود مناسب درخت بادام در آب و هوای خنک و بهاری:

تحقیقات نشان می دهد که استفاده از نیترات آبدار نیترات در اوایل فصل رشد (نیترات پتاسیم ، نیترات کلسیم و غیره) در اوایل فصل از گیاهان کود اوره یا آمونیوم موثرتر است.
از آنجا که کودهای حاوی اوره و آمونیوم باید توسط جامعه باکتریایی ناشی از خاک به نیترات تبدیل شوند ، منابع نیترات به ویژه در خاکهای خنک تر به راحتی برای درختان در دسترس هستند. پس از افزایش درجه حرارت خاک ، بازگشت به کودهای مبتنی بر اوره / آمونیوم امکان پذیر است و می توان برای کاهش هزینه ها انجام داد.

کود مناسب درخت بادام

بهار است و درختان بادام پوشیده از برگهای براق و آجیل در حال رشد است. درختان زیبا و پر از زندگی جدید هستند. با رشد محصول زراعی سال 2016 ، برای رشد آنها به کود نیاز دارند. کود مانند مواد غذایی گیاهی یا ویتامین هایی است که باعث تقویت کمی بیشتر درختان می شود.
دقیقاً همانطور که کود مناسب درخت بادام باغ خود را تغذیه می کنید ، گیاهان بوته گلاب شما را تغذیه می کنند ، یا مانند اینکه ویتامین های روزانه خود را چگونه مصرف می کنید ، ما کود درختان بادام را تغذیه می کنیم.
ما ترجیح می دهند کودآبیاری روش برای بارور درختان ما را از طریق آب در شلنگ آبیاری قطره است. این به ما کمک می کند تا در استفاده از کود مناسب درخت بادام خود کارآمدتر و مؤثر باشیم. وقتی در بهار بارور می شویم از سه نوع کود مختلف استفاده می کنیم. نیتروژن ، پتاسیم و روی. این مانند نسخه کشاورزان کاملاً ترکیبی از ویتامین است.
ازت برای کمک به تشویق رشد برگ و رشد آجیل مهم است. نیتروژن بلوک ساختمان را برای تشکیل پروتئین و روغن فراهم می کند. یکی از مهمترین دلایلی که احتمالاً بادام می خورید دلیل آن است که پروتئین بالایی دارند.
با افزودن نیتروژن به خاک ، ما اطمینان حاصل می کنیم که سطح پروتئین در بادام رشد می کند. بادام همچنین روغنهای طبیعی بسیار خوبی دارد و باعث می شود روغن بادام به عنوان یک ماده عالی در شامپو شما ساخته شود یا آن کره بادام را فوق العاده خامه ای کند.
کمبود نیتروژن در یک درخت بادام می تواند باعث برگهای قدیمی تر کلرووتیک شود ، یا معمولاً به آنها برگ زردی گفته می شود. ما می خواهیم برگها سالم و پر ازت یا ازت باشد. ما هنگام استفاده از نیتروژن باید بسیار مراقب باشیم زیرا بسیار همراه است.

فروش کود درخت بادام
ما آن را ورای ریشه های درخت نمی خواهیم وگرنه درخت قادر به استفاده صحیح از نیتروژن نخواهد بود. به همین دلیل است که استفاده از آبیاری قطره ای ابزاری عالی برای نیتروژن است زیرا می توانیم به آرامی آن را به طور کامل بکار ببریم تا در منطقه ریشه بمانیم.
پتاسیم یکی دیگر از بادامهای مورد نیاز کود مناسب درخت بادام است. بادام مقدار زیادی پتاسیم را به خود اختصاص می دهد از خاک در رشد آجیل آنها ، بنابراین ما باید این کار را در خاک دوباره پر کنیم تا آنها بتوانند به شکوفایی خود ادامه دهند.
درست همانطور که مردم به سطح عالی پتاسیم نیاز دارند ، درختان را نیز انجام دهید. مغز مغز بادام از پتاسیم زیادی استفاده می کند و آن را ذخیره می کند ، مانند این که یک موز مقدار زیادی پتاسیم دارد. استخراج یک عنصر دشوار از خاک است ، بنابراین ما باید از پتاسیم استفاده کنیم تا از رشد مناسب آجیل اطمینان حاصل شود.
کمبود پتاسیم باعث می شود که تمام برگهای درخت از رنگ زرد رنگ جدا نشوند. این باعث می شود درخت دچار استرس و بیمار شود ، و ما درختان سالم و شاد می خواهیم.
فلز روی آخرین کودهای بهاری ما استفاده می کنیم. اگر بادام از مقدار مناسبی روی نداشته باشد به برگهای کلروتیک روی بافتهای جوان منتهی می شود. همچنین منجر به فاصله کمتری بین برگهای روی شاخه با درخت روی سوء تغذیه می شود.
ما باید با استفاده از سیستم قطره ای برای رسیدن به سمت راست در منطقه ریشه ، مقدار کافی روی در خاک و درختان وجود داشته باشیم. این فرآیند کاربرد باعث افزایش سرعت جذب در درخت می شود. روی نیز در درخت و خاک بسیار متحرک نیست ، بنابراین باروری یک مزیت پس انداز برای استفاده از روی است.

خرید و فروش کود ارزان
این مهم است که کشاورزان قبل از استفاده از کودها ، پی اچ خاک ما را آزمایش کنند ، بنابراین ما می دانیم که خاکهای ما کمبود دارند. درختان ما نوزادان ما هستند ، و ما می خواهیم مطمئن شویم که آنها ویتامین های مورد نیاز برای رشد را دارند.
آن را در نظر بگیرید که پزشک کودک نو پا آنها را بررسی کند! درختان ما با ما صحبت نمی کنند ، بنابراین با توجه به برگ های آنها ، رنگ بافت ها و آزمایشات می توانیم آنچه را که لازم دارند یاد بگیریم. ما این گیاهان را در بهار به کار می بریم تا زمان درخت به درستی رشد کند و آجیل به درستی رشد کرده باشد. به زودی بادام کوچک ما همه رشد کرده و آماده برداشت می شود.

بارور کردن درختان بادام سال اول:

تعیین نیاز کود برای باغ های تازه کاشته شده چالش برانگیز است. این امر به دلیل تمایل به رشد هر چه سریعتر درختان و در عین حال خطر خطر جذب سوختگی و ناکارآمدی سیستم آبیاری است. برای تعیین برنامه بهینه کود ، باید میزان و نوع نیتروژن و سایر مواد مغذی در نظر گرفته شود.
اولین بارور برای درختان بادام سال اول باید پس از رشد 8-12 از رشد رخ دهد.
نیتروژن : مطالعات انجام شده در كالیفرنیا نشان داد كه رشد درخت با 3-4 اونس استفاده ازت در هر درخت به اوج خود می رسد. این در سه مطالعه مختلف بنا شده است .
یکی در نزدیکیو دو مورد دیگر در شهرستان. طی جدیدترین مطالعات در مرسدس ، برنامه ها هر سه هفته برای کل شش برنامه انجام می شد. در مجموع 0 ، 1 ، 2 ، 4 و 6 اونس ازت واقعی در این دوره برای تکثیر توطئه ها با استفاده از کود مخلوط ان پی کااستفاده شد.
منبع نیتروژن در بررسی های متعدد در مركز مركز ، تفاوت معنی داری در دستگاه كلیپ تنه ایجاد نمی كند. خیلی ساده بیان شده ، “نیتروژن نیتروژن است.” با این حال ، برای بسیاری از مواد مغذی موجود در کود مناسب درخت بادام فوایدی دارد.

کود مرغی برای درخت بادام
اگر سطح خاک فسفر یا پتاسیم کم باشد ، استفاده از مخلوط ان پی کا باعث اضافه شدن این مواد مغذی اصلی می شود. همین مسئله را می توان در مورد کودهای حاوی کلسیم نیز گفت. اگر این مواد مغذی در سطوح کافی برای رشد گیاهان باشند ، با افزودن مقادیر اضافی ، کمترین مزیت وجود دارد.
تأثیر نرخ کودهای مختلف ازت بر تغییر دیاماتور تنه بادام سال اول. نرخ نیتروژن به عنوان 6 برنامه خرد شده در طی یک دوره چهار ماهه استفاده شد. 120 نسخه کنترل شده یک برنامه واحد بود.

پتاسیم و فسفر

فسفر و پتاسیم به نظر نمی رسد که عامل محدود کننده بیشتر خاک ها باشد. در خاک شنی قرار داشتند و هیچ افزایش در رشد از گنجاندن فسفر و پتاسیم در برنامه های کودی مشاهده نشد. این بدان معنی نیست که این مواد مغذی اصلی مهم نیستند ، بلکه بسیاری از خاک ها حاوی مقادیر کافی پتاسیم و پتاسیم برای حمایت از رشد سال اول هستند.
بسیاری از خاک های جهان در این مواد مغذی اصلی کمبود دارند. با توجه به این تغییرات ، برای تعیین مقدار فسفر و پتاسیم مورد نیاز باید آزمایش های خاک قبل از گیاه انجام شود. اصلاح گیاهان قبل از گیاه ، فرصتی برای استفاده از کودهای کم هزینه با سرعت بالاتر و بدون ایجاد تأثیر گیاه فراهم می کند.
اگر سطح کافی خاک متغیر یا نامشخص باشد ، افزودن فسفر و پتاسیم اضافی در برنامه کود به نظر نمی رسد که تأثیر منفی بر رشد درخت بگذارد و بسته به نوع خاک ، ممکن است ذخیره ای برای استفاده در سال آینده ایجاد کند.

تأثیر  کود مناسب درخت بادام بر رشد بادام سال اول:روش کاربرد کود مناسب درخت بادام :

این مطالعه به دلیل ناکارآمدی کوددهی از طریق آب نیست. در این شرایط ، آب حاوی کود ممکن است در خارج از ریشهای درخت استفاده شود. در این شرایط ممکن است لازم باشد مقدار نیتروژن اعمال شده را افزایش دهید تا اطمینان حاصل شود که میزان مناسبی در منطقه ریشه اعمال می شود.
با این حال ، در هر کاربرد واحد ، میزان نیتروژن نباید برای یک سال اول رشد از 1 اونس ازت واقعی باشد. استفاده بیشتر ازت بیشتر از نیتروژن باعث کاهش خطر سمیت جذب می شود.

استفاده از کود مناسب نرخ بادام دانه ای برای انتقال نیتروژن به داخل ریشه زون به آب نیاز دارد. این امر می تواند با استفاده از آبیاری میکرو آبپاش یا باران انجام شود.

کود مرغی برای درخت بادام
استفاده از کودهای دانه ای با سیستم قطره ای می تواند عوارضی در انتقال مواد به داخل ریشه ایجاد کند. اگر قطره ای در داخل باغ استفاده می شود و گزینه دیگری برای کوددهی وجود ندارد ، مواد را در الگوی مرطوب کننده سیستم آبیاری بکارید.
کود آزاد شده کنترل شده در مطالعه نیز مورد استفاده قرار گرفت. مشخص شد که یک برنامه بزرگ و بزرگ که کل نیازهای کودهای فصل را تأمین می کند ، می تواند ساخته شود.
این برنامه واحد پاسخ رشدی مشابه برنامه های مختلف کود مخلوط معمولی را ارائه می دهد. هزینه های کاربرد ، با این حال ، به طور قابل توجهی کاهش می یابد ، جبران افزایش هزینه کود. این ممکن است جایگزینی برای نیروی کار برای تولیدکنندگان که مایل به استفاده از کود با دستی هستند فراهم شود.

نرخ کود مناسب درخت بادام :

نیازهای کود سال به عنوان نرخ در هر درخت توصیف می شود. این امر باعث می شود مقدار مشخصی از سایت تعیین شود زیرا تراکم بالاتر به نیتروژن بیشتری برای توسعه باغ نیاز دارد.
به عنوان مثال ، در هر اونس نیتروژن در هر درخت ، به ترتیب 8 و 10 پوند ازت در هکتار برای یک کاشت 128 و 160 درخت / جریب برابر است. برای رسیدن به کل کاربرد ، ناکارآمدی نیتروژن و روش کاربرد باید به این مقدار اضافه شود.

میزان آب مورد نیاز درخت بادام
زمان بندی برنامه کود مناسب درخت بادام :

اولین کاربرد نیتروژن در درختان جوان باید زمانی اتفاق بیفتد که 8-12 اینچ رشد داشته باشد. بارور شدن خیلی زود ممکن است با جذب و افزایش غلظت نمک در ریشه زون منجر به آسیب درخت شود. بارور شدن خیلی دیر ممکن است به رشد از دست رفته برای فصل منجر شود.
هنگامی که اولین برنامه به درستی به پایان رسیده است ، برنامه می تواند هر سه تا چهار هفته یکبار ادامه یابد ، و آخرین برنامه در اواخر تابستان اعمال می شود.

بهترین کود درخت بادام
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

3 دیدگاه ها

 • درود خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز و گرامی
  حدود پانزده سال پیش ی بذر بادام تو باغچه کاشتم
  بعد از پنج شش سال شروع کرد به گل دهی
  تعداد گل ها بسیار بسیار کم بوده و با ریزش مواجه میشد
  و در نتیجه هیچ وقت محصولی نداد
  حدود هشت سالی میشه که دیگه اصلا گل هم نمیده که به مرحله میوه دادن برسه
  سوال من اینه که من چیکار کنم با این درخت که گل بده و میوه
  لازم به ذکر بگم که درخت سالم هست و بسیار سرسبز
  ممنون میشم کمکم کنید سپاس از شما

 • سلام ۱-درخت شما موقعی که گل میده تحت هیچ شرایطی نباید آب بهش داد چون باعث ریزش گل میشود۲-بعلت حیاط بودن سایه زیاد دارد۳-از کف ببر و پیوند اصلاح شده بزن .

 • سلام خسته نباشید ممنون از راهنمایی
  درختا بادام من هنوز بهخواب نرفتن تو منطقه کوهستانی سرد سیری برف هم روزمین اومده
  هم درخت بادام ودرخت سیب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *