کود ۱۹۶۳ برای درخت نارنج

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود ۱۹۶۳ برای درخت نارنج یکی از بهترین کودها برای رشد و تقویت آن است. درخت نارنج با استفاده از این کود به نهایت رشد خود میرسد.

خواص کود ۱۹۶۳ برای درخت نارنج

کود نوزده و شصت و سه دارای خواص عالی است و به گیاه نارنج کمک می کند تا بدون محدودیت به رشد خود ادامه دهد. این کود بی نظیر به افزایش چشمگیر رشد ریشه درخت نارنج در خزانه و افزایش مقاومت آن در برابر شرایط مضری مانند خشکی، سرما، گرما، کم آبی، آفات و ویروس ها کمک می کند.

کود ۱۹۶۳ برای درخت نارنجکود NPK 1963  به شکل نانو موجود است و خیلی سریع اثرات شگفت انگیزی از خود نشان می دهد. فسفر موجود در این کود می تواند عناصر مورد نیاز برای رشد گیاه را به بهترین نحو تامین کند و باعث رشد بهینه سلول های گیاهی شود. این عنصر کمک می کند تا کربوهیدرات ها یا سایر مواد مغذی موجود در خاک راحت تر به گیاه منتقل شوند.

بیشتر بخوانید: کود ۱۹۶۳ برای توت فرنگی

 درختان نارنج

درختان نارنج در آب و هوای گرم مدیترانه ای رشد می کنند که در آن خطر سرما وجود ندارد. این گیاه زمانی بهترین میوه را در آفتاب کامل تولید می کند که با رطوبت، نور و تغذیه بهینه کود داده شود. درختان نارنج سه بار در سال نیاز به کوددهی دارند. با افزایش سن درخت باید مقدار کود را افزایش دهید. تغذیه کامل برای یک درخت سالم ضروری است.

نیتروژن

 نیتروژن و ریز مغذی ها :یک درخت نارنج بالغ به 1 تا 1.5 پوند نیتروژن در سال نیاز دارد. کودهای نیتروژن را به میزان 1 پوند در سال از سن درخت استفاده کنید. محلول کود نیتروژن آهسته رهش مانند نیترات آمونیوم، سولفات آمونیوم یا اوره را سه بار در سال – یک بار در اوایل بهار، اوایل تابستان و اوایل پاییز، بمالید. کودهای نیتروژن به تنهایی نیازهای تغذیه ای درخت نارنج شما را متعادل نمی کند. پس از لقاح نیتروژن، از مواد غذایی مرکبات یا اسپری ریز مغذی ها برای جایگزینی مواد مغذی حیاتی مانند منیزیم، مس، منگنز، روی و بور استفاده کنید.

کود ۱۹۶۳ برای درخت نارنجفسفر

 کود فسفاته برای درختان نارنج تازه کاشته شده مهم است. درخت شما پس از استقرار کمتر به آن نیاز خواهد داشت. درختان تازه کاشته شده به 1/3 فنجان کود فسفاته مایع در خاک نیاز دارند. پس از آن، درختان نارنج تنها به 1 پوند فسفر در هر سه تا چهار سال نیاز دارند. یک کود فسفات مایع را در اینچ بالای خاک در اطراف سیستم ریشه مخلوط کنید تا مطمئن شوید که درخت این ماده مغذی را از طریق ریشه های خود جذب می کند، برخلاف اسپری کردن آن روی برگ های درخت نارنج. کودهای کامل یک کود کامل تمام مواد مغذی ضروری از جمله ریزمغذی ها را که درخت نارنج شما برای سلامتی مطلوب نیاز دارد، فراهم می کند.

منگنز و روی

درختان مرکبات از مقادیر زیادی آهن، روی و منگنز استفاده می‌کنند و برای بهترین عملکرد باید این مکمل‌ها را مصرف کنید. کودهای معمولی چمن و بوته فقط حاوی مواد مغذی اساسی مانند پتاسیم، فسفر و نیتروژن هستند. محلول کود ۱۹۶۳حاوی مواد مغذی ضروری و همچنین ریزمغذی های ضروری برای رشد درخت شما در یک محلول با کاربری آسان است. کودهای کامل را به یک اینچ از خاک اطراف سیستم ریشه درخت خود سه بار در سال بمالید.

کود ۱۹۶۳ برای درخت نارنجکود کمپوست شده

کود کمپوست، اگر کود شیمیایی و مایع را برای کود دادن به درخت نارنج خود ترجیح می دهید، جای کودهای شیمیایی و مایع را می گیرد. با این حال، مهم است که در انتخاب این روش دقت کنید، زیرا کود کمپوست دارای نمک زیادی است که می تواند سیستم ریشه درخت شما را بسوزاند. از کود مرغ برای کود دادن به درخت نارنج خود استفاده نکنید، زیرا بیشترین میزان نمک را دارد. کود کمپوست شده را در 1 اینچ خاک اطراف سیستم ریشه درخت خود در ماه های اکتبر و نوامبر مخلوط کنید تا از سوختن درخت خود جلوگیری کنید. باران های زمستانی به پاک کردن نمک اضافی از خاک کمک می کند برنامه های کاربردی زرد شدن برگها نیز نشانه سوء تغذیه است. یعنی کم آبی اما اگر درخت شما مرتب آب دریافت می کند به دلیل کوددهی نامناسب است.

بیشتر بخوانید : اسید هیومیک زرد آلو

کودها را به کل ناحیه ریشه درخت نارنج خود بمالید. حدود دو برابر قطر تاج درخت. هرگز کود را مستقیماً روی تنه درخت نزنید. درخت نارنج خود را سه بار در سال کود دهید تا سلامتی و تولید میوه بهینه شود. تقسیم برنامه به سه قسمت، مواد مغذی را که در هنگام بارندگی از خاک شسته می شود، محاسبه می کند.

کود ۱۹۶۳ برای درخت نارنج
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *