کود ده ایکس برای هندوانه

کود مرغی برای هندوانه

مزایای کاربرد کود ده ایکس شوک در هندوانه

هیچ میوه ای بهتر از هندوانه آمدن تابستان را اعلام نمی کند،  چون به شدت گرما دوست هستند. برای پرورش هندوانه های با کیفیت ، باید بدانید که چگونه از آنها در حین رشد مراقبت کنید.

کشت  خوب  هندوانه شما به این بستگی دارد که گیاهان تمام مواد مغذی مورد نیاز برای تولید میوه های بزرگ و سالم را داشته باشند. استفاده از کود راهی مطمئن برای تغذیه باغ و تقویت رشد آن است.

نکات کاربردی هنگام انتخاب بهترین کود برای گیاهان هندوانه

هندوانه ها تغذیه کننده های سنگینی هستند که به خاک بسیار حاصلخیز و غنی از مواد مغذی نیاز دارند. انتخاب بهترین کود برای گیاهان به عوامل متعددی از جمله شرایط خاک و بافت زمین،  محتوای مواد آلی و pH خاک و …بستگی دارد.

همچنین هنگام انتخاب بهترین کود نوع محصول و ارزش و سهولت مصرف آن را در نظر بگیرید.

برای گیاهان هندوانه، استفاده از کودهای مبتنی بر نیتروژن مانند ده ایکس شوک  کود ایده الی است.  زمانی که بوته های هندوانه  شروع به گل دادن کردند، باید هندوانه ها را  با کود ده ایکس  تغذیه کنید.

هندوانه برای تولید بهینه به پتاسیم و فسفر کافی که در کودهای ده ایکس موجود است نیاز دارد، مانند بسیاری از محصولات زراعی دیگر، تولید هندوانه نیازمند شیوه های تغذیه و همچنین مدیریت صحیح سایر عوامل زراعی است. بهترین هندوانه های  پرمحصول با تغذیه متعادل خوب در خاک هایی با زهکشی مناسب و عمیق با محدوده PH بهینه 6.0 تا 6.6 تولید می شوند.

هندوانه  از آنجایی که گیاهی با ریشه کم عمق است، در خاک های غرقابی یا خاک خیلی خشک نمی تواند خوب عمل کند، زیرا این شرایط باعث افزایش ترک خوردگی  میوه می شود. بنابراین خاک های شنی کم عمق برای تولید هندوانه ایده آل هستند.

نیازهای تغذیه ای هندوانه

قبل از اینکه یک کود برای هندوانه انتخاب کنید، ضروری است که بدانید هندوانه به چه مواد مغذی نیاز دارد، هنگامی که یک گیاه هندوانه از یک نهال شروع به رشد می کند، به منبع خوبی از نیتروژن که در کودهای ده ایکس موجود است  نیاز دارد.

نیتروژن به رشد میوه و تولید برگ کمک می کند، که برای ایجاد یک محیط سایه برای رشد میوه مهم است.کودهای نیتروژن دار باید تا زمانی که هندوانه ها شروع به تولید میوه کنند استفاده می شوند.

استفاده از نیتروژن بیش از حد  بعد از گل دهی  باعث تولید  میوه  هایی  با دانه زیاد  می شود، در این  مرحله، می توانید از  کودهای همه منظوره با منبع بالای پتاسیم و فسفر مانند کود ده ایکس  استفاده کنید، که باعث ایجاد هندوانه های بزرگ و با کیفیت و با طعم خوشمزه می شود.

کلسیم موجود کود ده ایکس باعث افزایش مقاومت گیاه به انواع بیماریها و آفات می شود،  اگر یک نهال خیلی سریع رشد کند، در صورت کمبود کلسیم ممکن است برای گیاه مضر باشد. کلسیم سلول ها را تقویت می کند و به گیاه کمک می کند تا سایر مواد مغذی موجود در کود را جذب کند.

مزایای کود ده ایکس شوک برای پستهکود ده ایکس شوک  بهترین کود هندوانه برای رساندن کلسیم به ریشه گیاه است، این کود حاوی 9 درصد کلسیم است که به گیاهان شما کمک می کند سالم ترین هندوانه ها را تولید کنید.  همچنین نیتروژن  موجود در آن برای افزایش تولید شاخ و برگ در اوایل فصل مناسب است.

کودهای ده ایکس  با استفاده از خاک اطراف گیاهان در تمام فصل می توانند زمین شما را تغذیه کنند، باید هر چهار تا شش هفته یکبار مجدداً استفاده کنید.

گیاهان سالم رشد خود را با خاک سالم شروع می کنند.،  به همین دلیل است که کود ده ایکس  در بهبود و تقویت  خاک موثر است و باعث  رشد هندوانه های قرمز رنگ می شوند.

کود ده ایکس شوک  منبع متعادلی از تمام مواد مغذی مهم مورد نیاز هندوانه می باشد،   همچنین حاوی میکروب های خاک است که در تمام فصول مواد مغذی  هندوانه  را تامین می کند.

بهترین کود برای ریشه زایی گیاهان

بنابراین در این مرحله به  فسفر زیادی  نیز نیاز دارد. که با استفاده از کودهای ده ایکس شوک که حاوی فسفر هستند نیاز آن برطرف می شود.

کودهای ده ایکس شوک  تامین کننده مواد مغذی متعادلی هستند، که هم مواد مغذی ثانویه اولیه و هم عناصر ریز مغذی را تامین می کنند برای بازدهی بالا و کیفیت هندوانه  بسیار مهم است.

کودهای ده ایکس  با فسفر بالا برای استقرار اولیه محصول مهم هستند و مصرف خوب نیتروژن رشد زیاد و خوب هندوانه ها  را تضمین می کند.

توجه به این نکته مهم است که هندوانه به اشکال آمونیوم نیتروژن به خوبی پاسخ نمی دهد، زیرا ممکن است رشد را محدود کرده و کیفیت را کاهش دهد. بنابراین از مصرف کودهایی مانند اوره و سولفات آمونیوم و سایر کودهای آمونیوم نیتروژن  در هندوانه خودداری کنید.

همچنین باید از مصرف بیش از حد کودهای ده ایکس شوک  در طول گلدهی و پس از گلدهی خودداری شود زیرا باعث کاهش گلدهی و تشکیل میوه و در نتیجه کاهش عملکرد می شود.

بهترین کود افزایش تناژ گندم

مزایای کودهای ده ایکس شوک شامل :

بهبود سلامت خاک، مقاومت گیاهان به خشکی و کاربرد کمتر نسبت به کودهای مایع و تنها معایب آن بوی تند و قوی آن است. هنگامی که گیاه هندوانه شما کاملا بالغ و آماده تکثیر می شوند و به گلدهی و باردهی می رسند، در این دوره نیازهای غذایی آن به میزان قابل توجهی تغییر می کند.

کودهای ده ایکس شوک  یکی از برندهای معروف در صنعت  کشاورزی هستند،  این نوع کودها بر اساس تجربه گسترده بسیاری از کشاورزان و متخصصان کشاورزی برای  محصولات مختلف مانند هندوانه کاربرد دارد.

این کود یک راه حل ساده برای تمام نیازهای تغذیه برای گیاهان داخلی و خارجی است که در هر موقعیت جغرافیایی رشد می کنند، از مواد طبیعی تشکیل دهنده آن می توان به جلبک دریایی  اشاره کرد که در تقویت و بهبود مواد مغذی  خاک استفاده می شود.

بهترین کود برای سیب زمینی

یک بسته  منفرد  آن می تواند به راحتی سطح محصول را  پوشش دهد. نسبت NPK (نیتروژن- فسفرو پتاسیم )  برای این کود طبیعی که  8-4-8 است که حاوی مواد مغذی مبتنی بر پروتئین می باشد.

این کود  با ترکیب مواد مغذی آهسته و سریع رهش رشد طولانی مدت گیاه را تحت تاثیر قرار می دهد که  با فرمول ویژه ای خود   مواد مغذی خاک را بهبود می بخشد.

همان طور ذکر شد  کودهای ده ایکس شوک  هر 6 یا 8 هفته تکرار کنید، از آنجا که از ده ماده مغذی مورد نیاز گیاهان تشکیل شده است تکرار کوددهی آن بسیار برای محصولات مفید می باشد.

مواد تشکیل دهنده کودهای ده ایکس شوک پروتئین ها و مواد مغذی با کیفیت بالا برای محصول هندوانه فراهم می کنند. همچنین این کودها عاری از کود یا مواد شیمیایی مضر می باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366