کود ده ایکس شوک برای خربزه

بهترین کود افزایش تناژ گندم

مزایای کود ده ایکس شوک  در خربزه

کودهای ده ایکس شامل انواع مختلف مواد مغذی مورد نیاز گیاه مانند ازت، فسفر، پتاس، کلسیم، منیزیم ، آهن، بور، اسیدهیومیک ، منگنز و جلبک دریایی می باشد که برای  تمام گیاهان می توان یک جا ودر یک کود از آنها استفاده کرد.

این کود علاوه بر اینکه برای تمام محصولات مفید از نظر اقتصادی نیز برای کشاورزان مقرون به صرفه است.

خرید و فروش کود خربزه

عوامل تعیین کننده مواد مغذی خربزه

آزمایش خاک مواد مغذی مورد نیاز گیاه را تعیین می کند. علاوه بر اینکه توصیه‌های کود تحت‌تاثیر pH خاک، ظرفیت تبادل کاتیونی (توانایی خاک در نگهداری مواد مغذی)، مواد مغذی باقی‌مانده و حاصلخیزی ذاتی خاک قرار می‌گیرد.

 توصیه های کود بر اساس آزمایش خاک بیشترین پتانسیل را برای تولید خربزه  با سطوح کافی تولید بوجود می آورد.

 استفاده از مقادیر بهینه کود منجر به بهترین عملکرد می شود و باعث مصرف  زیاد و سوزاندن کود نمی شود.

با این حال،  به خاطر داشته باشید که توصیه های مبتنی بر تجزیه و تحلیل آزمایش خاک تنها در صورتی معتبر است که از روش های نمونه برداری مناسب خاک استفاده شود.

هرس طالبی و خربزه

قبل از هر فصل زراعی، آزمایش خاک برای تعیین نیاز کود باید انجام شود.

pH خاک نیز  بر در دسترس بودن مواد مغذی در خاک، فعالیت میکروارگانیسم‌های خاک و متعاقباً رشد گیاه، عملکرد و کیفیت خربزه  تأثیر می‌گذارد.

حفظ pH خاک در محدوده 6.0 تا 6.5 برای تولید خربزه  لازم است،  آزمایش خاک نیز در تعیین PH خاک موثر و می تواند مقدارکلسیم مورنیاز خریزه را توصیه ‌کند.

از آنجایی که کلسیم  موجود در کودهای ده ایکس در خاک متحرک نیست، کود  باید پخش شود و به طور کامل به عمق 6 تا 8 سانت  وارد شود تا اسیدیته خاک در ناحیه ریشه خنثی شود.

 برای بهترین نتیجه،کود ده ایکس  باید 2 تا 3 ماه قبل از کاشت یا نشاء استفاده شود و مخلوط شود.

بهترین کود برای استفاده در خربزه  یک کود کامل با محتوای نیتروژن بالا مانند کودهای ده ایکس است. نیتروژن ماده مغذی است که خربزه  بیشتر به آن نیاز دارد،  یک کود خوب برای خربزه  همچنین  باید دارای مقدار متوسطی فسفر و پتاسیم باشد.

در سال اول کاشت خربزه ها در  خاک اطراف خربزه  کود ده ایکس اضافه کنید ،  هنگامی که گیاهان شروع به تولید میوه  کردند، زمانی که   خربزه  آماده برداشت است که پوست از سبز به زرد تبدیل شود مجدا کود ده ایکس  استفاده کنید.

خربزه را  معمولاً در مزارعی که قبلاً برای محصولات دیگر مورد استفاده قرار می گیرد ، کاشته می شود.

خربزه ها تغذیه کننده های سنگینی هستند و از استفاده  کود ده ایکس  سود می برند. بهترین زمان برای کود دادن زمانی است که ارتفاع بوته ها حدود 6 سانت  باشد.

نوع کود مورد استفاده محصول شما  به نوع خاک و مقدار مواد مغذی مورد نیاز گیاهان بستگی دارد،کودهای آلی  و مفید مانند کود ده ایکس  انتخاب خوبی برای خربزه  هستند.

 کودهای ده ایکس  آزادسازی سریع مواد مغذی را فراهم می کنند و می توانند نزدیک به زمان برداشت استفاده شوند، خربزه ها به تعدادی از آفات و بیماری ها حساس هستند. استفاده از کود ده ایکس  می تواند از حساسیت آنها بکاهد.

 همچنین کودهای  ده ایکس به خربزه  کمک می کند تا مواد مغذی لازم برای رشد آنها را فراهم کند، خربزه هایی که به خوبی  از این کود تغذیه می کنند  در برابر آفات و بیماری ها مقاومت بیشتری دارند.

کود ده ایکس  همچنین به خربزه ها در  افزایش میزان میوه تولید آنها کمک می کند،  میوه بیشتر به معنای پول بیشتر برای کشاورز است.

استفاده از کود ده ایکس  بر روی خربزه  یک برد برای کشاورز و مصرف کننده است. کود به رشد بهتر و کیفیت بالای  میوه خربزه  کمک می کند .

هنگام استفاده از کودهای تجاری، رعایت دستورالعمل های روی بسته بندی بسیار مهم است. بوته های خربزه  معمولاً هر دو هفته یکبار بارور می شوند. کود باید به پایه گیاه داده شود، زیرا ریشه ها در این محل  قرار دارند. آبیاری بعد  کود دهی  در خاک بسیار مهم است تا ریشه بتواند مواد مغذی را جذب کند.

فروش کود خربزه

نحوه کوددهی خربزه

کود ده ایکس  از کودهای مورد نیازخربزه می باشد که از تجزیه مواد آلی مانند برگ و کاه  که غنی از مواد مغذی می باشد تهیه می شود.

کود ده ایکس را می توان روی پایه گیاه یا اطراف گیاه قرار داد، آبیاری بعد استفاده  از کود  در خاک بسیار مهم است تا ریشه بتواند مواد مغذی را جذب کند.

خرید و فروش کود خربزه

زمان کوددهی خربزه

خربزه  در طول فصل رشد هر دو هفته یکبار به کود نیاز دارد،  از کودهای محلول در آب و با نیتروژن بالا  مانند کودهای ده ایکس استفاده کنید و آن را طبق دستورالعمل بسته مصرف کنید.

هنگام کود دهی بهتر  برگ ها و ساقه ها را خیس کنید تا کود گیاهان را نسوزاند.

کود بیش از حد می تواند ریشه گیاهان را بسوزاند و باعث کندی رشد یا حتی مرگ آنها شود، کود اضافی همچنین می تواند منجر به ایجاد بیماری های قارچی مانند پوسیدگی ریشه و کپک شود.

کود 36 12 12 برای خربزه

روشهای کود دهی خربزه

کود ده ایکس  توصیه شده باید در حین یا نزدیک بذر یا نشاء استفاده شود، اگر فقط به مقدار کمی کود ده ایکس  نیاز است، نوارکشی معمولاً بهترین کار است زیرا فسفات موجود در آن متحرک نیست.

در زمان  نشاء خربزه ، تقریباً 0.5 پیمانه از محلول کود ده ایکس  مصرف کنید، همچنین می توانید یک سوم تا نیمی ازکود ده ایکس  در دو ردیف  استفاده کنید  که هرردیف  در 2 تا 3 سانت  در کنار و 2 تا 3 اینچ زیر سطح دانه یا ریشه گیاه قرار دهید.

همچنین می توان  کود ده ایکس شوک که حاوی نیتروژن، پتاسیم را  قبل از کاشت فقط در ناحیه بستر پخش کرد،  به عنوان مثال، هنگامی که خربزه ها  درفواصل  72 سانتی متری  کاشته می شوند می توان کود به طور یکنواخت روی بستر کشت  اعمال کرد.

مقدار باقیمانده کود توصیه شده را باید در یک تا سه بار در صورت نیاز مصرف کرد،  می توان این کود  را در ناحیه ای در دو طرف ردیف درست جلوتر از نوک ریشه های به صورت  نواربندی  استفاده کرد.

استفاده  از این کود  در خاک های شنی مؤثرتر است.

مصرف زیاد از کودهای ده ایکس  نیز می تواند باعث کوچک و بدشکل شدن میوه های خربزه  شود، در نهایت، استفاده بیش از حد کود خاک و آب های زیرزمینی را نیز آلوده  می کند که برای محیط زیست مضر می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366