شوک ده ایکس مخصوص گلدهی درخت پسته

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

همه کشاورزان از مبتدی تا حرفه ای همیشه در حال تلاش برای یافتن روش ها و به کار گیری محصولاتی هستند که به آنها کمک کنند محصولی فوق العاده را پرورش دهند. یکی از این موادی که می تواند به کشاورزان کمک کند تا محصولی بهتر را داشته باشند محصول شوک ده ایکس می باشد. خبر خوش این است کود کامل 10X shock محصولی بسیار با کیفیت است که در حال حاضر به کشور ما از کشور آمریکا وارد می شود و در دسترس کشاورزان قرار می گیرد. اما کود شوک ده ایکس مخصوص گلدهی درخت پسته چیست؟ در اداماه به این موضوع خواهیم پرداخت.

کود کامل شوک ده ایکس چیست؟

این کود کامل شامل 10 نوع ماده مغذی و آلی ضروری و مورد نیاز گیاه برای رشد و همچنین همه محصولات زراعی و کشت گلخانه ای می باشد. اگر بخواهیم در رابطه با ساختار این محصول سخن بگوییم در واقع عناصر NPK، کلسیم، آهن، روی، بور، اسید هیومیک، اسید فولویک، عصاره جلبک دریایی و آمینواسید را در خود جای داده است. علاوه بر تمام ویژگی های منحصر به فرد محصول که باعث رشد بهتر درختان می شود لازم است که هر کشاورزی برای داشتن نتایج مطلوب تر از پرورش خود با این محصول آشنایی داشته باشد و تا بتواند به صورت صحیح از آن استفاده کند.

شوک ده ایکس مخصوص گلدهی درخت پستههمچنین باید بگوییم که این کود کامل در بین کشت گلخانه ای هم گسترش یافته است. ضرورت آشنایی شما عزیزان با ویژگی های این محصول حیرت انگیز و مشخصات آنالیزی را به صورت کامل تر در ادامه مقاله بررسی کرده ایم.

بیشتر بخوانید: کود آرمافرت 20_20_20

ویژگی های محصول شوک ده ایکس

 • عدم ایجاد سوزانندگی در گیاه و شوری در خاک می‌باشد؛ این در حالی است که اگر کودهای شیمیایی تقلبی باشند یا میزان کلر و سدیم بالایی داشته باشند، نه تنها فایده ای برای محصول نخواهند داشت، بلکه مخرب نیز خواهند بود.
 • این کود بی نظیر دارای عناصر : فسفر به میزان 20 درصد ، پتاسیم به میزان 20 درصد ، کلسیم به میزان 5 درصد ، بور به میزان 5 درصد ، آهن به میزان 10 درصد ، نیتروژن به میزان 5 درصد می باشد.

مواد آلی موجود در کود کامل شوک ده ایکس

 • فولویک اسید به میزان 10 درصد
 • هیومیک اسید 10 درصد
 • عصاره جلبک دریایی 10 درصد
 • آمینواسید به میزان 5 درصد

اقدامات لازم قبل از کوددهی درخت پسته توسط کود کامل شوک ده ایکس

برای اینکه در ابتدا متوجه شویم گیاه چه کمبودهایی را دارد و ما باید چگونه این کمبود ها را جبران کنیم، لازم است که یک ازمایش از خاک یا برگ صورت بگیرد. با انجام این ازمایش علاوه بر کمبودهای گیاه نوع بافت خاک ، ph و میزان شوری خاک را هم می توانیم مشخص کنیم. بعد از انجام این ازمایش و پی بردن به مواردی که در بالا گفته شد با توجه به آنها این کود کامل 10Xshock برای پسته را می‌توانید به‌ صورت آبیاری و محلول پاشی برای آن استفاده کنید، چراکه این کود به‌ صورت مایع تولید می‌شود.

چگونه با استفاده از کود کامل شوک ده ایکس درختان پسته را تغذیه کنیم؟

خوب است بدانید که درست است غلظت کود شوک 10 ایکس بسیار بالاست اما استفاده کردن از آن باعث سوختگی برگ یا ریشه نخواهد شد و همچنین هیچ‌ گونه شوری ای را هم در خاک ایجاد نخواهد کرد. در استفاده و بکارگیری  روش محلول پاشی باید کود کامل ده ایکس را با استفاده از سم‌پاش به شاخه و برگ‌های درخت اسپری کنید در صورتی که  در روش آبیاری، محلولی را آماده‌ کرده و به صورت مستقیم باید به قسمت سایه‌ انداز درخت اضافه کنید تا املاح مغذی بدین صورت  از طریق ریشه به قسمت‌های مختلف درخت برسد و تغذیه شوند.

شوک ده ایکس مخصوص گلدهی درخت پستهمزایای کود ده ایکس برای درخت پسته

 • استفاده کردن از این کود کامل برای درخت پسته بسیار راحت است و شما می‌توانید در سریع‌ ترین زمان ممکن، نتایج مطلوب آن را بر روی درخت پسته خود مشاهده کنید لذت ببرید.
 • یکی دیگر از مزایای این محصول این است که شما می توانید کود کامل شوک 10X را در تمام طول فصل رشد درختان پسته از آن استفاده کنید و محدودیتی برای انجام این کار برایتان وجود  نخواهد داشت .
 • همچنین با استفاده از این کود کامل شوک ده ایکس می‌توانید رشد درختان پسته خود را چندین برابر افزایش دهید و در نهایت نیز محصولاتی باکیفیت و خوش طعم برداشت نمایید و از محصولات خود لذت ببرید.
 • کود شوک 10 ایکس این قابلیت را دارد که با کودهای دیگر مخلوط شود و در صورت ترکیب کردن آن با کودهای دیگر نیز همچنان مزایای خود را حفظ خواهد کرد و تغییری در عملکرد آن ایجاد نمی‌شود
 • اگر از کود کامل 10Xshock برای درخت پسته خود استفاده کنید، این محصول آن قدر عملکرد عالی را دارد که دیگر نیازی به خرید کودهای شیمیایی و طبیعی مختلف نخواهید داشت و به تنهایی می تواند محصولات باکیفیتی را در نهایت به شما تحویل دهد. پس در نتیجه از این‌ رو در هزینه‌های‌تان تا حدود زیادی می توانید صرفه‌ جویی کنید و برای کود دهی هزینه زیادی نکنید اما بهترین نتیجه را کسب کنید

شوک ده ایکس مخصوص گلدهی درخت پستهنقش اسید هیومیک موجود در کود کامل شوک ده ایکس در درخت پسته

هیومیک اسید موجود در این کود کامل شوک ده ایکس منجر به اصلاح عالی ساختمان خاک، کلاته شدن عناصر درشت مولکول و تبدیل آنها به فرم قابل جذب توسط سلول های ریشه ای، افزایش ریشه زایی در گیاه، بهبود نگهداری آب در خاک و صرفه جویی در میزان مصرف آب آبیاری محصولات، افزایش جذب عناصر غذایی و ده ها عملکرد دیگر میگردد.

بیشتر بخوانید: زمان استفاده از کود سه بیست

بهترین زمان کوددهی درختان پسته با استفاده از کود کامل شوک ده ایکس

برای رسیدن به یک نتیجه مناسب و پرورش درختانی پربار، لازم است با برنامه ای دقیق کوددهی را انجام دهید و زمان مناسبی را برای تغذیه رسانی درختان پسته خود داشته باشید و به هیچ وجه نسبت به این امر بی‌تفاوت نباشید. توجه کنید که کود کامل 10Xshock برای درخت پسته را می‌توانید به‌ طور معمول در زمان‌های مختلفی مصرف کنید،  زیرا این کود در تمام دوره‌ها برای رشد درخت پسته شما ضروری می باشد.

البته در نظر داشته باشید که درختان پسته در اوایل فصل بهار به تغذیه بیشتری نسبت به سایر فصول احتیاج دارند و اگر این عناصر مغذی را به میزان کافی در اختیار آن‌ها قرار ندهید ممکن است باردهی‌شان کاهش یابد و دیگر محصولات باکیفیتی را نتوانند تولید کنند. بنابر این سعی کنید کود شوک 10X را به‌ صورت منظم و دقیق در دوره‌های مختلف استفاده نمایید و کار کوددهی را به یک زمان کوتاه محدود نکنید.

شوک ده ایکس مخصوص گلدهی درخت پسته
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *