شوک ده ایکس مخصوص افزایش باردهی پسته

شوک ده ایکس مخصوص افزایش باردهی پسته

در حال حاضر کاربرد نامتعادل کودها به عنوان مهمترین عامل کاهش عملکرد پسته در نظر گرفته می شود. مقایسه بین میانگین عملکرد پسته در سطح کشور و عملکرد به‌دست‌آمده توسط کشاورزان پیشرو نشان می‌دهد که با بهینه‌سازی شیوه‌های مدیریت خاک می‌توان میانگین عملکرد پسته را بیش از دو برابر کرد. پسته کاران پیشرو نیاز کودی را با تجزیه برگ تعیین می کنند. کودهای مورد نیاز باید به صورت نواری در کانال های اطراف خط چکه درخت در عمق متوسط ​​منطقه ریشه (40-50 سانتی متر) اعمال شود. اما کود شوک ده ایکس مخصوص افزایش باردهی پسته چگونه عمل می کند؟ در ادامه با ما همراه باشید.

برای افزایش باردهی پسته از کدام کود استفاده کنیم؟

 پسته از گران ترین و پر طرفدارترین مغزیجاتی به شمار می آید که ارزش صادراتی بسیار بالایی دارد و در مناطق مختلف کشور ما انواع درختان پسته  پرورش داده میشوند. بدون شک می توان گفت که تماشای درختان پسته پر بار و پر مغز برای باغدار صحنه بسیار لذت بخشی است که رسیدن به این منظره به سادگی محقق نمیشود بلکه راه داشتن درختان پر بار پسته از طریق رسیدگی منظم و استفاده از کودهای مناسب افزایش باردهی درخت پسته هموار تر خواهد شد.

شوک ده ایکس مخصوص افزایش باردهی پستهنحوه رشد درخت پسته

 به صورت کلی نهال پسته پس از گذشت ۵سال تازه شروع به باردهی خواهد نمود و میزان تولید محصول بستگی به استفاده از کودهای مناسب در کوددهی این درختان می باشد ، زیرا با تقویت درختان پسته و استفاده کافی از کودهای توصیه شده، باغ پر محصول با ارزش اقتصادی بالایی خواهید داشت که هر ساله بر میزان پسته های مرغوب آن افزوده می گردد.

بیشتر بخوانید: گیاهان آپارتمانی که رشد سریع دارند

نقش کود شوک ده ایکس در افزایش باردهی درخت پسته

 این ماده ارگانیک با عملکرد بی نظیر خود نه تنها درختان پسته را در تولید مقدار باکیفیت تر و بیشتر محصول یاری میدهد، بلکه چندین اثر مختلف و موثر برای خاک، ریشه و درخت دارد از جمله: شوری و آهکی بودن باغات پسته جزء ویژگی های جدایی ناپذیر خاک اکثر نقاط پسته خیز است که با استفاده از کود شوک ده ایکس می توان به شکسته شدن پیوند نمک ها و هم چنین کاهش پی اچ خاک پرداخت؛ با اصلاح خاک، شرایط برای جذب عناصر غذایی توسط ریشه بهبود یافته و افزایش باردهی درختان پسته در اثر تامین مواد مغذی موردنیاز آنها را شاهد خواهید بود.

واکنش درخت پسته به عناصر موجود در کود شوک ده ایکس

درختان پسته به کودهای پتاسیم و روی واکنش مطلوبی نشان می دهند و تحمل درخت در برابر خطرات شوری با افزایش نسبت K/Na و همچنین غلظت روی در محلول خاک بهبود می یابد، زیرا بخشی از پتاسیم جذب شده در داخل واکوئل ها به عنوان یون متقابل باقی می ماند.  بنابراین، در چنین شرایطی، علاوه بر تامین نیازهای تغذیه ای درختان، می توان با استفاده از سولفات پتاسیم و سولفات روی از خطرات شوری جلوگیری یا کاهش و عملکرد را بهبود بخشید. افزایش غلظت پتاسیم و روی در شرایط شور، گسترش و ازدیاد طول ریشه را بهبود می بخشد، که سطح تماس بین ریشه درختان و مواد مغذی خاک را افزایش می دهد.

شوک ده ایکس مخصوص افزایش باردهی پستهتاثیرات کود ده ایکس در خاک برای باردهی بیشتر درخت پسته

با استفاده از کود شوک ده ایکس خاک فعال و زنده است و درختان را راحت تر می کند تا مواد مغذی لازم را برای رشد و تولید بهینه به دست آورند. به خودتان راه حل کم هزینه و موثر بدهید. کود شوک ده ایکس درختان جدید شما را پربارتر و باکیفیت تر خواهد کرد. توجه داشته باشید که درختان جدید در طول کاشت و پس از کاشت تحت تنش قابل توجهی قرار می گیرند. درختان باید با محیط جدید خود سازگار شوند و به اندازه کافی ریشه داشته باشند تا بتوانند زنده بمانند. به این معنی که محیط (خاک) باید مناسب باشد تا درختان وجود داشته باشند و رشد کنند.

تاثیر داشتن خاک بهینه با استفاده از کود شوک ده ایکس برای باردهی بهتر پسته

خاک زنده نشان دهنده یک خاک سالم است، با این حال بسیاری از خاک های کشاورزی می توانند از تقویت کننده استفاده کنند. برخی از روش‌های خاک‌ورزی و کاربردهای شیمیایی می‌توانند اندازه جمعیت میکروبی را محدود کنند. نیاز به افزایش تعداد میکروب ها حیاتی است و می تواند بسیار مفید و سودآور باشد. خوشبختانه، یک راه کم هزینه و ساده وجود دارد. فرمول کود شوک ده ایکس توانایی تولید مثل میکروب خاک را با تامین مواد مغذی ضروری رشد موجودات زنده افزایش می دهد. افزودنی های دیگر به فرمول این محصول بی نظیر باعث تحریک و گسترش رشد ریشه می شود تا به مواد معدنی و آب بیشتری برسد.

شوک ده ایکس مخصوص افزایش باردهی پستهبرنامه کوددهی به درخت پسته

 یک برنامه کوددهی باید بر اساس تجزیه و تحلیل خاک کرت ها انجام شود تا تغذیه صحیحی برای محصول انجام شود و با اقدامات و مدیریت خاص برخی پارامترهای قابل بهبود اصلاح شود. به همین ترتیب، انجام آنالیز برگی بر روی محصول، عمدتاً در اواخر ژوئیه یا اوایل آگوست برای نظارت و پیش‌بینی هر گونه کمبود عنصر توصیه می‌شود.کوددهی بستگی به این دارد که آیا ما در یک محصول دیم یا آبی هستیم.

نکات مهم در رابطه با کوددهی درخت پسته با استفاده از کود شوک ده ایکس

در یک محصول دیم، کوددهی زمین بسیار مهم است. در محصولات آبی ما می‌توانیم همیشه عناصر غذایی مورد نیاز گیاه را در هر مرحله کشت فراهم کنیم و بنابراین محصولاتی با جذب سریع وجود دارند که کارایی کود را بهبود می‌بخشند و دسترسی به عناصر غذایی توسط گیاه را افزایش می‌دهند. در هر دو مورد، محلول پاشی محصولات غذایی مکمل مناسبی برای تغذیه صحیح درخت پسته است.

بیشتر بخوانید: کود افزایش باردهی زعفران

کود شوک ده ایکس برای تقویت ریشه درخت پسته

از این نظر، می توان گفت که استفاده از لیبامین میکس (رادیکولار) برای تقویت سیستم ریشه از مرحله جوانه زدن توصیه مناسبی می باشد، به این ترتیب ریشه ها فعال می شوند و جذب خوبی از مواد مغذی در طول چرخه حاصل می شود.

اسیدهای هیومیک موجود در کود شوک ده ایکس برای افزایش کارایی کوددهی مهم هستند، زیرا دسترسی به عناصر غذایی برای گیاه را بهبود می بخشد، که به ما کمک می کند تا تولید بهینه را به دست آوریم و از محصولات مطلوب به دست آمده لذت ببریم. امیدواریم با خواندن مقاله شوک ده ایکس مخصوص افزایش باردهی پسته بتوانید به بیشترین باردهی از درختان خود برسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366